Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apes pilsēta gatavojas 75.jubilejas svinībām

Svētku režisore: jūtas pagodināta. Ape 23.augustā svinēs pilsētas 75.jubileju, par godu tam organizē pilsētas svētkus. To režisore Alda Liepiņa atzīst, ka salīdzinājumā ar 70.jubilejas pasākumiem šie svētki būs krāšņāki.

Svētku režisore: jūtas pagodināta
Ape 23.augustā svinēs pilsētas 75.jubileju, par godu tam organizē pilsētas svētkus. To režisore Alda Liepiņa atzīst, ka salīdzinājumā ar 70.jubilejas pasākumiem šie svētki būs krāšņāki. Vietējie uzņēmēji pilsētai ir sarūpējuši dāvanu - laipu pār Vaidavu, ko pašlaik vēl iekārto.
"Paši brīnāmies, cik Apē ir daudz bagātību un interesantu lietu, ko citiem varam parādīt. Jūtos pagodināta, ka man ir uzticēti svētku režisora pienākumi, jo mans pamatdarbs ir pedagoģijā. Viens cilvēks nevar visu paveikt galā, tādēļ svētku organizēšanai ir izveidota speciāla komiteja, kas lieliski pilda savus pienākumus," lepojas A. Liepiņa.
"Galvenais, lai svētku apmeklētāji varētu redzēt pēc iespējas vairāk pasākumu. Būs izstādes, ielu koncerti, sporta spēles un vakara koncerts, kā arī paralēli pasākumiem paredzētās aktivitātes, piemēram, zīmēšana uz asfalta, rotaļas, ekskursijas, amata prasmes metālkalšanā, ko demonstrēs Laimonis Bāliņš, un podniecībā, ko izrādīs Uģis Puzulis.
"Domāju, ka arī svētku apmeklētājiem būs iespēja pašiem pamēģināt izveidot kādu mākslas darbu," klāsta A. Liepiņa.
A. Liepiņa akcentē, ka daudz tiek darīts, lai uzlabotu pilsētas vizuālo noformējumu. Par to daudz gādā pilsētas daiļdārzniece Anita Harju un komunālās daļas vadītāja Edīte Meistere.
"Prieks, ka cilvēki ierauga un novērtē pozitīvās pārmaiņas mūsu pilsētā. Pulksten 10.30 pie Apes pilsētas domes būs pūtēju un kora sveiciens pilsētai. Apē ir palicis maz pūtēju un tie visi ir solīda vecuma kungi, bet visi tomēr piekrita uzstāties.
Svētkos paredzētas trīs atklāšanas - pilsētas centrālā pulksteņa, kas atradīsies Apes pilsētas domes ēkas fasādes logā. Tā autors ir alūksnietis Pēteris Zālītis. Svētkos būs arī Apes uzņēmēju dāvinātās laipas atklāšana pār Vaidavu pie Raganu klintīm un apenietes Rasmas Harju grāmatas par Dāvi Ozoliņu atklāšana," informē A. Liepiņa.
Pilsētas svētkos būs arī konkursa "Apes norāde" darbu izstāde. Labākos autorus apbalvos. No pulksten 16.30 līdz pulksten 17.30 Apes tautas nama lielajā zālē varēs vērot videofilmu par Api, kuras autors ir Einārs Gross. Interesenti šo kaseti varēs arī iegādāties.
"Ape pilsētas tiesības ieguva 1928.gadā. Atklāšanā nedaudz pastāstīsim pilsētas vēsturi, Rokoko vakara, kas pirms vairākiem mēnešiem notika Apē, dalībnieki atklāšanā dejos polonēzi, dziedās ansambļa "Atspulgs" meitenes un uzstāsies dejotāji.
No pulksten 12.00 līdz 14.00 visi interesenti varēs apmeklēt Apes iestādes. Ielu koncertos katrs pašdarbības kolektīvs uzstāsies pusstundu. Jaunus priekšnesumus īsā laikā nevar iemācīties. Arī pašdarbnieki vēlas svētkus. Ja viņi dienā ir piedalījušies koncertos un ārā ir karsts laiks, tas ir nogurdinoši, tādēļ domājām, lai visiem būtu labi," akcentē A. Liepiņa.
Pilsētas svētku noslēguma koncertā pulksten 19.00 Apes estrādē uzstāsies deju grupa "Dzirnas" no Rīgas, būs arī svētku salūts un nakts balle kopā ar grupu "Zeļļi".
"Šī deju grupa Alūksnes rajonā līdz šim nav uzstājusies. "Dzirnas" Apē koncertēs ar trim programmām. Uzskatu, ka šo koncertu ir vērts apmeklēt. Arī pats "Dzirnu" vadītājs Agris Daņiļēvičs teica, ka tas, kurš atnāks uz koncertu, nenožēlos," saka A. Liepiņa.
Savukārt 24.augustā Apē būs kapusvētki.
"Svarīgākais, lai svētku apmeklētājiem par pilsētu paliktu labs iespaids un viņi justu, ka Apē arī notiek daudz laba un interesanta. Svarīgi, lai paši apenieši novērtētu izdarīto - jaunos apstādījumus, sēdvietas un atkritumu tvertnes," saka A. Liepiņa.
Apes pilsētas svētku programmu laikrakstā publicēsim nākamajā nedēļā.

Citu datumu laikraksti

 • Tauriņam pa pēdām

  Esot vietējais un vēl viens strādnieks. Teica, ka viņiem ir slaukšanas aparāti un piena dzesēšanas iekārtas.Esot vietējais un vēl viens strādnieks....

 • Iekārto pirmo golfa laukumu

  Jaunalūksnes pagasta "Salņi" saimnieka Viktora Litaunieka veidotā Vinnija Pūka dabas taka dāvā arvien jaunas iespējas aktīvi atpūsties, uzzināt un...

 • Pilsētas svētkus vērtē pretrunīgi

  Alūksne: vienmēr ir bijusi saistīta ar armiju. Pirmo reizi Alūksnes pilsētas svētki bija neierasti - programmā bija Nacionālo bruņoto spēku...

 • Tauriņam pa pēdām

  Varēja aizbraukt līdz pašai Aglonas baznīcai, - Mareks skatījās uz vecā tilta atliekām.6. Varēja aizbraukt līdz pašai Aglonas baznīcai, - Mareks...

 • Klāt mūzikas festivāls "Sinepes un Medus"

  Mūzikas festivāls "Sinepes un Medus" Madonā notiks jau trīspadsmito reizi.Mūzikas festivāls "Sinepes un Medus" Madonā notiks jau trīspadsmito reizi....

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  Alūksnes pilsētas svētki. Alūksnes pilsētas svētku programma: 2.augusts. 10.00 - 14.00 - Eironams: vēstures labirinti, konkursi (galvenā balva -...