Apes sievietes ir skaistas!

Apes tautas namā 3. aprīļa vakars sagādāja patīkamu pārsteigumu visiem. Triju nelielu uzņēmumu - šūšanas darbnīcas “Zīra”, frizētavas “Stils 2000” un ziedu salona “Frēzija” piecu gadu jubileja izvērtās par krāšņiem svētkiem.

Apes tautas namā 3. aprīļa vakars sagādāja patīkamu pārsteigumu visiem.
Triju nelielu uzņēmumu - šūšanas darbnīcas "Zīra", frizētavas "Stils 2000" un ziedu salona "Frēzija" piecu gadu jubileja izvērtās par krāšņiem svētkiem.
Par to divu stundu garumā parūpējās gan vakara vadītāji - Iveta un Jānis Loči, gan pašdarbnieki - dejotāji un dziedātāji, gan četri desmiti lielu un mazu apeniešu, kurus prasmīgās meistaru rokas bija pārvērtušas īstos modeļu demonstrētājos.
Tikai aptuveni iespējams raksturot to svinīgo, bet vienlaikus arī humora pilno gaisotni, kas valdīja ļaužu pārpildītajā zālē. Tērpiem bija piemeklēta atbilstoša mūzika, uz ekrāna - atbilstoši attēli. Skatuve bija papildināta ar modes skatēm nepieciešamo "mēli", uz kuras iznāca skaisto apģērbu, frizūru un nagu demonstrētājas. Arī daži puiši bija drosmīgo vidū un pārsteidza ar modernām frizūrām. Katru uznācienu pavadīja silti aplausi, paužot sajūsmu un pārsteigumu.
Var tikai iedomāties, cik darba un mēģinājumu stundu bija nepieciešams, lai taptu viss redzamais - gan taureņotais skatuves noformējums, gan greznie tērpi, frizūras un pārdomātie, graciozie uznācieni. Par to, lai viss notiktu nevainojami, rūpējās vakara režisore Dace Ķelpe. Viņas vadītie līnijdejotāji rādīja savu sniegumu, tērpušies atbilstošā kovboju stilā. Foajē telpā sienas rotāja jaunāko klašu skolēnu gatavotie apģērbu modeļi.
No kažokiem līdz mini
Kā jau aukstajos "Igaunijas dienvidos", parādi atklāja ziemas apģērbi: kažociņi, cepures, cimdi. Tad redzējām džinsa auduma daudzveidīgās pielietojuma iespējas. Pēc tam - šarmantais mini. Šifona plīvojums, zīda košais, glāsmainais pieskāriens. Un kur tad universālās mazās, melnās kleitiņas, papildinātas ar lapsādām! Redzējām svinīgās balles kleitas. Senāk dāmām Berlīnes ballēs obligāts bijis dekoltē, pretējā gadījumā liktas lietā šķēres! Visgreznākie, protams, bija līgavu tērpi, kurus papildināja neparasti ziedu pušķi.
Frizūras bija pieskaņotas tērpiem. Pie reizes uzzinājām, ka atgriežas pankroks, krāsojumi, sievietēm gludos matu sakārtojumus nomaina cirtas, "poniji".
Sajūsmināja atsevišķa, bet šova kopiespaidu krāšņi papildinoša detaļa - nagu rotājumi, kurus gatavojusi Kristīne - kādreizējā Apes vidusskolas absolvente.
Interesantais par modi
Pasākumā bija iespējams uzzināt, kas ir mode un kā tā mainījusies laika gaitā, kas modē ir pašlaik. Grūti iedomāties, ka bijuši laiki, kad lika obligāti valkāt zīda drēbes! Vakara vadītāju stāstījums mūs aizveda bērnībā un jaunībā, kad nepatika vecāku pirktie zābaciņi, bet pēc džinsiem (kas radušies kā zeltraču darba apģērbs) tika stāvēts garās rindās... Savukārt Ivetas teiktais: "Atveru pilno skapi, bet nav, ko vilkt mugurā!" raksturo šodienas dāmu izjūtas. Dažam padomāt liks fakts, ka esot cilvēki, kas savas panadzes rotā ar augsni, putekļiem" un citām noderīgām vielām..."
Uznācienu starplaikos dziedāja Apes koris, kura tērpu košos apmetņus un rozetes veidojušas čaklās Apes šuvēju rokas, arī mazo dziedātāju ietērps ir viņu gatavots. Varbūt dziesmas patiešām skan labāk, ja mugurā tik skaisti tērpi? Ģitāras pavadījumā uzstājās Malvīne Harju, kā arī tēvs un meita Romanovi.
Uz tikšanos pēc pieciem gadiem
Svētku izskaņā katrs dalībnieks saņēma piemiņas balvu par drosmi un uzdrīkstēšanos. Viņu vidū - arī mazie modelīši, starp kuriem dažs vēl knupīša vecumā. Vissirsnīgākie apsveikumi un pateicības vārdi tika veltīti pasākuma "vaininiecēm", jo viņas ne tikai strādā, bet visu veic ar radošu izdomu un izjūtu. Tās ir Sana Raipale, Gunta Brante un Dina Semjonova ar saviem darbiniekiem un palīgiem.
Liels paldies pasākuma atbalstītājiem - SIA "Agre - Elektro", SIA "Rairu", Apes pilsētas domei un tautas nama direktoram Jānim Aneraudam, kurš saņēma arī apsveikumus skaistā jubilejā.
"Šajā ilgi gaidītajā, ar patiesu uztraukumu gatavotajā vakarā ir izdevies pierādīt, cik Apes sievietes ir skaistas!" teica skolotāja Alda Liepiņa.
Bet kā ceļavārdi uz tikšanos pēc nākamajiem pieciem gadiem lai skan vakara vadītāju izteiktais vēlējums: "Nebēdāsimies par to, kā mums nav, bet priecāsimies par to, kas mums ir!"

Citu datumu laikraksti

 • Kļūdas labojums

  Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 25.marta numurā rakstā “Vokālie ansambļi ieskandina pavasari” ir kļūda. Veclaicenes pagasta jauktais ansamblis vokālo...

 • Uzņēmēju dienās notiks seminārs

  Alūksnes Uzņēmēju dienu laikā paredzēts organizēt semināru “Par Eiropas Reģionālā attīstības fonda izmantošanas iespējām uzņēmējiem”.Alūksnes...

 • Bērni projektēs atpūtas laukumus

  Alūksnes rajona bērni varēs piedalīties konkursā “Bērnu rotaļu, atpūtas vai sporta laukuma iekārtošana”, izstrādājot un iesniedzot savus...

 • Skrodera amats palīdz iepazīt šejieniešus

  Mājās uz galda novietota Nemitīgās palīdzības Dievmātes fotogrāfija. Apkārt valda ideāla kārtība - neraksturīga vīrietim, kas mūža nogalē saimnieko...

 • Politiskie vēji pagaidām pieklusuši

  Latvijas politiskā dzīve pagājušās nedēļas laikā bija mierīga. Nemanīja ne krievu valodas aizstāvju aktivitātes, ne kreisā politiskā spārna...

 • Alūksnē svinēs Eiropas dienu

  Valsts galvenās kultūras inspektores Alūksnes rajonā Astrīdas Bēteres projekts “Ar mums sākas Eiropa” saņēmis Kultūrkapitāla fonda finansiālu...