Apes šuvējas gūst vērtīgu pieredzi

Uzņēmuma “Zīra” šūšanas darbnīca Apē ir pārcēlusies uz jaunām, plašākām telpām, kas atrodas pilsētas centrā.

Uzņēmuma "Zīra" šūšanas darbnīca Apē ir pārcēlusies uz jaunām, plašākām telpām, kas atrodas pilsētas centrā. Šis gads uzņēmuma darbiniecēm ir bijis veiksmīgs, jo devušās vairākos pieredzes apmaiņas braucienos un piedalījušās divās starptautiskās izstādēs.
"Pašām ir prieks un gandarījums strādāt plašākās un kosmētiski izremontētās, siltākās telpās. Pastāv uzskats, ka cilvēkam pēc astoņiem gadiem dzīvē vajag kaut ko mainīt. Tad nu šoreiz mums tas ir izdevies," saka uzņēmuma "Zīra" šuvēja Sana Raipale.
Nesen uzņēmuma šuvējas sāka sniegt jaunu pakalpojumu, jo tagad darbnīcā var iegādāties arī gatavos izstrādājumus, ne tikai tos, kas šūti pēc pasūtījuma. "Pie katra tērpa, kas nav šūts pēc pasūtījuma, cenšamies pieskaņot somiņu. To varam arī darīt, ja klients izsaka vēlmi par to," atzīst S.Raipale.
"Zīras" šuvējas ir iesaistījušās Latvijas Lauku sieviešu apvienības aktivitātēs, apmeklē apvienības rīkotos seminārus. Šogad viņas jau ir bijušas vairākos pieredzes apmaiņas braucienos un drīzumā gatavojas doties uz nākamo. Augustā viņas bija Ālandu salās, kur risinājās izstāde. To tur rīko jau vairākus gadus par godu vēsturiskam notikumam, kad krievu kareivji Ālandu salas atbrīvoja no franču iekarotājiem.
"Pavasarī Valgā (Igaunija) bijām uz kādu pasākumu par to, kā lauku sievietēm veiksmīgāk integrēties sabiedrībā. Tur uzzinājām par iespēju doties uz Ālandu salām. Šajā izstādē bija apskatāmi arī mūsu darinājumi no lina, apmetņi no vilnas ar kažokādas apdari, bija arī cepures un cimdi. Nosacījums bija, ka darinājumiem jāatbilst 19.gadsimta beigu modes tendencēm. Mēs pat speciāli devāmies uz bibliotēku, lai gūtu papildu informāciju par šo laiku. Izstādē piedalījās arī zviedri, somi, paši Ālandu salu iedzīvotāji. Bija prieks dzirdēt pozitīvas un sajūsmas pilnas atsauksmes par mūsu darinājumiem," klāsta S.Raipale.
Oktobra sākumā "Zīras" šuvējas bija izstāžu kompleksā "Rāmava" un piedalījās ar saviem darinājumiem starptautiskā izstādē "Lauku sēta 2005".
"Iestādē rīkoja modes skati, un mēs piedalījāmies tajā. Tur izrādījām desmit tērpus, pārsvarā virsdrēbes, ko speciāli šuvām šim pasākumam," piebilst S.Raipale.
Savukārt 23.novembrī šuvējas dosies uz Lietuvu, lai piedalītos seminārā par to, kā veiksmīgi attīstīt un darboties savā šūšanas uzņēmumā. "Tur mums būs iespēja uzklausīt kādas Lietuvas uzņēmējas, šūšanas fabrikas īpašnieces pieredzi," saka S.Raipale.
Viņa atzīst, ka šo braucienu laikā pašas gūst vērtīgu pieredzi un zināšanas.
"Tie sniedz apstiprinājumu, ka arī citiem patīk mūsu šūtie tērpi. Tāpēc varam paaugstināt savu pašapziņu. Aizgūstam arī kādu jaunu ideju darbam. Domāju, ka pieredzes apmaiņas braucieni liek uzņēmējam sasparoties un rada motivāciju daudz ko izdarīt," uzsver S.Raipale.

Citu datumu laikraksti

 • Politiķi izprot, bet nesola

  Spilgta Alūksnes 4. Grāmatu svētku epizode bija sociālajiem jautājumiem veltītā diskusija, kurā piedalījās pieci Latvijā pazīstami politiķi.Spilgta...

 • Latvijā ir melno stārķu populācijas centrs

  Alūksnes Dabas muzejā “Vides labirints” izveidota jauna izstāde, kas stāsta par mūsu spārnoto draugu tālajiem ceļojumiem.Alūksnes Dabas muzejā "Vides...

 • Dibina jaunu asociāciju

  Ceturtdien, 17.novembrī, Rīgā, viesnīcā “Rīga”, paredzēta Latvijas Augļu un dārzeņu importētāju un vairumtirgotāju asociācijas dibināšana.Ceturtdien,...

 • Lāčplēša svētkos

  Tālajā 1919.gadā visi, kas varēja un spēja nest ieročus, cēlās, lai aizstāvētu un atbrīvotu Rīgu no uzbrūkošās Bermonta armijas, un 11.novembrī Rīga...

 • Pirmie maksājumi par laukaugu un lopbarības platībām

  Šonedēļ Lauku atbalsta dienests uzsāk papildu valsts tiešo maksājumu par laukaugu un lopbarības platībām avansa izmaksu 80 procentu apmērā, jo valstī...

 • Apvienos Mālupes pagasta pensionārus

  Mālupes pagasta “Mārās” pašvaldībā dzīvojošajiem pensionāriem šonedēļ bija otrā tikšanās, jo arī Mālupes pagastā ir nolēmuši veidot savu pensionāru...