Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apes svētkus svin lieli un mazi

Apmeklētājus: visvairāk interesē videofilma par pilsētu.

Apmeklētājus: visvairāk interesē videofilma par pilsētu
Sestdien Apē pulcējās daudz lieli un mazi interesenti, lai kopā svinētu pilsētas 75 gadu jubileju. Organizatori bija gādājuši, lai svētki būtu saistoši un interesanti visiem.
Visvairāk apmeklētāju svētkos pulcēja deju kopas "Dzirnas" uzstāšanās un videofilmas par Api, kuras autors ir alūksnietis Einārs Gross, seansi.
Svētkus īpašus darīja divas atklāšanas - pilsētas centrālā pulksteņa, kas atrodas Apes pilsētas domes ēkas fasādes logā (autors - alūksnietis Pēteris Zālītis), un Apes uzņēmēju dāvinātās laipas pār Vaidavu pie Raganu klintīm, kuras idejas autors ir Viesturs Troska. Ape Alūksnes rajonā ir pirmā pašvaldība, kurai tagad ir centrālais pulkstenis. Svētkos bija paredzēta arī apenietes Rasmas Harju grāmatas par Dāvi Ozoliņu atklāšana. Izdevniecība uz svētkiem nevarēja nodrošināt grāmatas iesiešanu cietos vākos, tāpēc to pārcēla uz 18.novembri.
"Pilsētai vēlam mūžīgi atjaunoties. Svētkos bijām liecinieki vēsturiskam brīdim, kad aizsākās pilsētas pulksteņa tikšķēšana, kas ne tikai rādīs pareizu laiku, bet simboliski atgādinās, ka laiks ir vērtīgākais, ko varam dot citiem."
Galvenais - šajā laikā palikt uzticīgam pašam sev," svētku uzrunā uzsvēra Apes pilsētas domes priekšsēdētāja Rasma Harju.
Apes pilsētas svētku organizētāji bija gādājuši par interesantu pilsētas vizuālo noformējumu, daudzveidīgu svētku programmu, kuras pasākumi bija izkārtoti tā, lai apmeklētāji varētu redzēt pēc iespējas vairāk.
Priecē pilsētas pašdarbnieki
Svētku viesi varēja vērot visu Apes pašdarbības kolektīvu uzstāšanos - deju kopu "Metenis", ansambli "Atspulgs", senioru dāmu deju grupu, kori, līnijdeju grupu, kā arī mazos dziedātājus. Lielu interesi un uzmanību piesaistīja metālkalējs Laimonis Bāliņš un keramiķis Uģis Puzulis. Ikvienam svētku apmeklētājam bija iespēja pašam pamēģināt izveidot kādu mākslas darbu.
Svētkos piedalījās arī Apes sadraudzības pašvaldības Monistes (Igaunija) pārstāvji un viesi no Rīgas. Vidzemes Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts vērtē, ka Latvijā Pilsētu svētku svinēšana ir izveidojusies par jauku tradīciju.
"Bieži vien Rīgas ierēdņi spriedelē, ka Latvijā nav nekā, ko rādīt tūristiem - tikai Rīga. Gribētos šos cilvēkus uzaicināt uz šādiem svētkiem un parādīt, ka viņi maldās. Manuprāt, Ape ir sagatavojusies tūristu uzņemšanai, jo pašvaldībā ir izvietotas informatīvas norādes, ceļa zīmes, ir tūrisma informācijas centrs, sakopta vide un neskarta daba. Ape ir skaista pilsēta. Mūsu asociācija nākamajā gadā ir aicinājusi speciālistus sagatavot informatīvu materiālu par Latvijas Pilsētu svētkiem. Tādējādi šīm svinībām varēsim pieaicināt apmeklētājus ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm," saka R. Sijāts.
Plaši apmeklē videofilmas seansus
Pilsētas svētku atklāšanā sumināja konkursa "Apes norāde" darbu autorus. Anitas Šteinertes skici izvēlēja īstenošanai, tādēļ tagad, iebraucot Apē, ir izveidotas trīs norādes dažādās vietās. Tā ir simboliska trīszaru priede ar uzrakstu "Ape".
Savukārt Apes tautas nama lielajā zālē trīs seansos varēja vērot videofilmu par Api, kuras autors ir Einārs Gross. Katru reizi zāle bija pārpildīta, tādēļ filmu rādīja arī ceturto reizi. Pilsētas jaunieši atzina, ka tik daudz cilvēku nekad nav vērojuši kino. "Veidojot filmu, vēlējos, lai tajā vairāk būtu redzami Apes iedzīvotāji, bet pēcpusdienās ielas bija "kā izslaucītas", tādēļ vairāk ir dabas skatu," akcentē autors.
Apes pilsētas svētku režisore Alda Liepiņa ir gandarīta, ka par svētkiem no daudziem cilvēkiem ir dzirdētas pozitīvas atsauksmes. "Ja būtu saulaināks laiks, visi pasākumi būtu izdevušies vēl labāk. Ir prieks, ka svētkus apmeklēja daudzi iebraucēji. Manuprāt, cilvēkiem patika svētku pasākumu daudzveidība. Protams, ir arī negatīvas atsauksmes, bet ar to vienmēr ir jārēķinās - vienalga, kādu medus maizi dosi, kādam tā negaršos. Ir patīkams pārsteigums, ka Apes vīrieši, kas līdz šim nav iesaistījušies vietējās aktivitātēs, gandarīti cits citam stāsta, ka ir iemēģinājuši roku podniecībā un metālkalšanā," saka A.Liepiņa.
Sajūsmina "Dzirnu" uzstāšanās
Svētku noslēguma koncertā Apes estrādē uzstājās deju grupa "Dzirnas" (vadītājs Agris Daņiļēvičs) no Krimuldas pagasta, kas izrādīja trīs programmas - "Jāņu nakts", "Rok un rullē" un savu interpretāciju par Boniju un Klaidu. Koncertu apmeklēja vairāk nekā 600 cilvēki. "Tik daudz apmeklētāju estrādē parasti ir uz skolas salidojumiem vai Zinību dienu. Kultūras pasākumu tik plaši apmeklē pirmo reizi. Arī par "Dzirnu" uzstāšanos ir dzirdēti dažādi viedokļi. Vecāka gadagājuma cilvēkiem nebija pieņemams dalībnieku apģērbs un vienas no programmām tematika - narkotikas un sekss, bet ir jāredz, ka arī tāda mēdz būt pasaule," vērtē A.Liepiņa.
Viņa atzīst, ka būs grūti organizēt nākamos Pilsētas svētkus, jo vajadzēs parādīt kaut ko jaunu. "Šie svētki vēlreiz pierāda, ka Ape ir skaista pilsēta, tikai pašiem ir jāprot to parādīt citiem," saka A.Liepiņa.

Citu datumu laikraksti

 • Gredzens

  Pustukšie ēdienu trauki, izdzertās vīna un šņabja pudeles, sārtās ciemiņu sejas, nepārtrauktā čalošana, vairs neklausoties citam citā, nepārprotami...

 • Augusts ar atmiņām par vasaras saulgriežiem

  Augustā gribot negribot jāatceras vasaras saulgrieži, jo dārzos ar spoži sarkaniem ogu ķekariem pilngatavību sasniegušas jāņogas.Augustā gribot...

 • Dažādas mērvienības

  Gulētājus mēra garšļaukos.Gulētājus mēra garšļaukos. Apsolījumu mēra gočpendelēs. Svarīgumu mēra oibļinos. Biezumu mēra megapensijās. Krutumu...

 • Saullēkta krāsās

  Beidzot viņai bija izdevies tas, kas jau sen bija jāizdara. Bezgala sāpīga bija šī vīra dubultā dzīve, kura it kā no viņas tika slēpta, bet par kuru...

 • Pirms doties uz ārzemēm

  Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments informē, ka, salīdzinot ar 2002.gadu, šāgada septiņos mēnešos ārvalstīs mirušo un par dažādu noziegumu...

 • Iebilst pret centralizāciju un netaisnīgu finansējuma sadali

  No 1.septembra ārstniecības iestādes finanšu un citu informāciju ar interneta starpniecību nosūtīs Veselības obligātās apdrošināšanas valsts...

 • ES nepieļaus tabakas epidēmijas uzvaru

  ES ir nopietni ķērusies pie sabiedrības pašiznīcināšanās novēršanas jeb, citiem vārdiem, pie tabakas ietekmes uz sabiedrības veselību...

 • Gan pacienti modīsies!

  Viena no visvieglākajām un ātrāk noslēgtajām sadaļām pirmsiestāšanās sarunās ar ES mums bijusi sadaļa par labklājību, uzskata Publisko un privāto...

 • Bez aprūpes nepaliksim

  Pēc valdības uzņemtā kursa uz ES un bezdeficīta budžetu daudziem no mums sāk veidoties priekšstats, ka dzīve kļūst arvien dārgāka, birokrātiskāka,...