Apgaitā nekonstatē nevienu meža zādzību

Apes mežniecības mežsarga Ivara Ķelpja pārziņā ir Jaunlaicenes 2.apgaita, kurā ietilpst Jaunlaicene un daļa no Apes teritorijas apmēram 4000 hektāru platībā. Tajā ir tikai privātie meži, kuriem ir vairāk nekā 200 īpašnieku.

Apes mežniecības mežsarga Ivara Ķelpja pārziņā ir Jaunlaicenes 2.apgaita, kurā ietilpst Jaunlaicene un daļa no Apes teritorijas apmēram 4000 hektāru platībā. Tajā ir tikai privātie meži, kuriem ir vairāk nekā 200 īpašnieku.
"Mežu zādzības samazinās, jo to īpašnieki rūpējas par saviem īpašumiem. Arī nelikumīgas mežu ciršanas gadījumu skaits samazinās, sniedzam mežu īpašniekiem konsultācijas un izglītojam," laikrakstu informē mežsargs Ivars Ķelpis.
Viņš secina, ka privāto mežu īpašnieki cenšas ievērot noteikto likumdošanu un ka tā nav sarežģīta. Mežsargs bilst, ka šogad viņa apgaitā nav konstatēts neviens meža zādzības gadījums.
"Līdzko mežu likumdošana kļuvusi bargāka, situācija ir uzlabojusies, lai gan problēmas ir vienmēr," secina mežsargs.
Viņš spriež, ka mežu atjaunošanā pagājušajos divos gados vērojama liela rosība.
"Manā apgaitā ir īpašnieki, kas vairākkārt izkopuši mežu. Ja izkoptais mežs pēc kāda laika aizaudzis, tad īpašnieki atkal ir ķērušies pie atjaunošanas darbiem. Mežs ir jāatjauno, ņemot vērā tā augšanas apstākļus un tipu, ik pēc trijiem, pieciem vai desmit gadiem. Pārsvarā stāda egles, viena daļa ļauj, lai mežs aug dabīgi, citi vēlas izaudzēt kvalitatīvu mežu," spriež I.Ķelpis.
Pērn mežsargs nosūtījis apmēram 20 brīdinājumus mežu īpašniekiem, kas nav veikuši mežu atjaunošanu. Šogad konstatēti četri pārkāpumi, kas saistīti ar mežu atjaunošanu.
I.Ķelpis par mežsargu strādā kopš 1994.gada. Absolvējis Ogres meža tehnikumu, tagad neklātienē studē Lauksaimniecības universitātē.
"Mežsargs ir valsts ierēdnis, tāpēc viņam nepieciešama augstākā izglītība," uzsver I.Ķelpis. Viņš atceras, ka sācis strādāt šajā amatā, kad notikusi meža reforma.
"Tas bija grūts laiks. Meža īpašumi nebija sakārtoti. Cik mežsargs spēja, tik arī veica meža apsardzību. Tagad mūsu kompetencē ir mežu apsaimniekošanas uzraudzība un kontrole, lai netiktu pārkāpti likumi. Tagad mežu īpašnieki paši rūpējas par savu īpašumu," uzsver mežsargs.

Citu datumu laikraksti

  • Divas taisnības - viena vēsture

    Pagājušajā nedēļā bija vairāki politiski sabiedriski notikumi. Pēkšņās premjera Induļa Emša problēmas ar veselību neietekmēja Latvijas politikas...

  • Sāk ganīties pirmās gaļas šķirnes govis

    Gaujienas pagasta zemniekam Andrim Jegorovam atvestas gaļas šķirnes baltas, melnas un brūnas govis, kas turpmāk ganīsies Ziemeļgaujas ielejā un...

  • Rīko Rudens balli un savdabīgu loteriju

    Gandrīz 200 ilzeniešu sestdien tikās Rudens ballē, kur lustējās, saņēma pateicību no pagasta padomes un piedalījās loterijā, kurai laimestus bija...