Apgrozībā jauna jubilejas monēta

Latvijas Banka laiž apgrozībā 1 lata sudraba jubilejas monētu “Barons Minhauzens”, kas veltīta izcilā dēku stāstnieka un pasaulslavenā literārā varoņa 285. jubilejai.

Latvijas Banka laiž apgrozībā 1 lata sudraba jubilejas monētu "Barons Minhauzens", kas veltīta izcilā dēku stāstnieka un pasaulslavenā literārā varoņa 285. jubilejai.
Monētas abās pusēs iekalti vairāki barona Minhauzena stāstu tēli, ieskaitot pašu jubilāru. Monētas grafisko dizainu veidojis Arvīds Priedīte un ģipša modeli - Ligita Franckeviča. Monēta kalta Nīderlandes Karaliskajā kaltuvē "Koninklijke Nederlandse Munt".
Ar jauno monētu 32.maijā (1.jūnijā) pašu baronu un viņa kundzi Jakobīni, kā arī klātesošos muzeja "Minhauzena muiža" iesvētīšanas viesus iepazīstināja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Kā zināms, baronu Minhauzenu var apsveikt ne tikai jubilejā, bet galvenais - ar atgriešanos savās senajās labajās mājās Duntes muižā, kur kopš 2.jūnija muzejs atkal gaida apmeklētājus. Pasniedzot monētas muzeja atjaunotājiem un direktorei, I.Rimšēvičs novēlēja svētku viesiem šādā dienā izdomāt jaukus un nereālus sapņus, ko, līdzīgi kā muzeja atdzimšanu, tomēr var īstenot.
Monēta "Barons Minhauzens" ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā. Tās maksimālā tirāža - 5000.
Monēta "Barons Minhauzens" iegādājama Latvijas Bankā, muzejā "Minhauzena muiža" un tradicionālās monētu tirdzniecības vietās - bankās, suvenīru un juvelieru veikalos. Monētas cena Latvijas Bankas kasēs - 17,50 Ls.

Citu datumu laikraksti

  • Ieceļošana Krievijas Federācijā

    Daudzi ir ieplānojuši doties uz Latvijas un Krievijas izlases futbola spēli, kas notiks 4.jūnijā Sanktpēterburgā. Atgādinām, ka Latvijas pilsoņiem un...

  • Spriedīs par sadarbību

    Pleskavas apgabalā (Krievijas Federācija) jūnija sākumā notiks divi pārrobežu sadarbībai un biznesa attīstībai veltīti pasākumi, kuros dalību ņems...

  • Pagaidām lopi nav cietuši no knišļu kodumiem

    Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes epizootoloģe Ausma Kamerāde informē, ka Alūksnes rajonā neviens mājlops no knišļu uzbrukumiem nav...