Apgrozībā laista jauna monēta

Latvijas Banka laiž apgrozībā jaunu 1 lata apgrozības monētu ar baravikas attēlu reversā.

Latvijas Banka laiž apgrozībā jaunu 1 lata apgrozības monētu ar baravikas attēlu reversā. Tā ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā.
Latvijas Banka turpina dažādot Latvijas naudas dizainu ar ierobežotas tirāžas viena lata monētām, iekaļot tajās Latvijai raksturīgas zīmes, tēlus, notikumus. Šādas monētas paredzēts izlaist arī turpmāk, līdz Latvija kļūs par Ekonomiskās un monetārās savienības dalībvalsti un ieviesīs eiro. Tātad turpmāk varēsim lietot četru veidu vienlatniekus - ar laša, stārķa, skudras un baravikas attēlu.
Ņemot vērā iepriekš nokalto jauno apgrozības monētu popularitāti, Latvijas Banka turpina dažādot lata veidolu. Nauda nav tikai ekonomiska kategorija. Tā ne tikai kalpo norēķiniem un uzkrāšanai, bet ar savu dizainu liecina par valsti un cilvēkiem, kas to lieto. Latvijas naudu rotā tās dabai, kultūrai, dzīvesziņai un eksistencei būtiski simboli un vērtības. 2001.gadā tiem pievienojās stārķis, 2003. - atjaunotā lata desmitajā jubilejas gadā - skudra, tagad baravika - viena no populārākajām, skaistākajām un vērtīgākajām Latvijas mežu sēnēm.
Jaunajai 1 lata monētai ir atšķirīgs reverss - tajā attēlota baravika. Aversā zem Latvijas ģerboņa redzams jaunās monētas kalšanas gads - 2004. Citu atšķirību - monētas jostas, izmēra, izmantotā metāla un svara ziņā - starp jauno monētu un citām viena lata apgrozības monētām nav.
Apgrozībā turpmāk atradīsies kā jaunā, tā iepriekšējo laidienu vienlatnieki. Gan jaunā monēta ar baravikas attēlu, gan iepriekš kaltās ar laša, stārķa un skudras attēlu ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā. Cilvēkiem nav nepieciešamības mainīt vecās monētas pret jaunajām.
Par atteikšanos pieņemt Latvijas naudas zīmes samaksai par precēm un pakalpojumiem ir paredzēta atbildība Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Šādu pārkāpumu lietas izskata un naudas sodu piemēro Valsts ieņēmumu dienests.

Citu datumu laikraksti

  • Skrodera amats palīdz iepazīt šejieniešus

    Mājās uz galda novietota Nemitīgās palīdzības Dievmātes fotogrāfija. Apkārt valda ideāla kārtība - neraksturīga vīrietim, kas mūža nogalē saimnieko...

  • Politiskie vēji pagaidām pieklusuši

    Latvijas politiskā dzīve pagājušās nedēļas laikā bija mierīga. Nemanīja ne krievu valodas aizstāvju aktivitātes, ne kreisā politiskā spārna...

  • Alūksnē svinēs Eiropas dienu

    Valsts galvenās kultūras inspektores Alūksnes rajonā Astrīdas Bēteres projekts “Ar mums sākas Eiropa” saņēmis Kultūrkapitāla fonda finansiālu...