Apkures sezonas sākumā - divi ugunsgrēki

Ar izbailēm un nelieliem māju bojājumiem beigušies ugunsgrēki 21.oktobra vakarā un naktī.

Ar izbailēm un nelieliem māju bojājumiem beigušies ugunsgrēki 21.oktobra vakarā un naktī. Pulksten 21.40 dega vienstāva dzīvojamās mājas ārsiena un jumta konstrukcijas Alsviķu pagasta "Vītolos", bet pulksten 3.30 - Līvānu mājas jumts Ziemeru pagasta Māriņkalnā.
"Lai gan ugunsgrēki reģistrēti 21. un 22.oktobrī, patiesībā divi izsaukumi bija tuvu viens otram. Paldies Dievam, ka nav upuru! Māriņkalnā cilvēki pareizi reaģēja un rīkojās, kad atklāja degšanu. Ugunsgrēkus likvidēt izdevās pulksten 23.15 un 4.40," informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigādes komandieris Intars Zitāns. Pašvaldībās laikraksts uzzināja, ka šajās mājās pēc ugunsnelaimes var dzīvot. Tiesa, nepieciešams ne tikai sakārtot apkures ierīces, bet arī atjaunot liesmu bojātās jumta konstrukcijas un ārsienu.
Par iespējamo ugunsgrēka iemeslu atzīts bojāts dūmvads un dzirkstele no dūmvada, tāpēc I.Zitāns atgādina par prasībām, kādas jāievēro. Viņš uzsver, ka līdz ar apkures sezonas sākšanu palielinās ugunsgrēku skaits, tāpēc lielāku uzmanību vajadzētu pievērst apkures ierīču pārbaudei un remontam, ja tas nepieciešams, kā arī dūmvadu tīrīšanai.
"Nedrīkst pārkāpt apkures ierīču ekspluatācijas noteikumus - pārkurināt krāsni vai lietot malku, kas ir garāka par kurtuvi. Tāpat nevajadzētu atstāt atvērtas kurtuves durtiņas, apkures ierīces bez uzraudzības degšanas laikā, kā arī iekuram izmantot viegli uzliesmojošus šķidrumus," uzsver I.Zitāns.
Ja tomēr izcēlies ugunsgrēks, tad par to jāinformē glābšanas dienests pa tālruni 112 un jāaizver mājas durvis un logi, lai nepieļautu skābekļa pieplūdi un mazinātu uguns izplatīšanos. Pats galvenais - vispirms evakuēt cilvēkus. Uzsākot glābšanas darbus, katram vajadzētu izvērtēt, cik viņš ir sagatavots. Var izmantot ugunsdzēšamo aparātu, kā arī ūdeni. No pareizas rīcības ir atkarīgs ļoti daudz. Ja cilvēks nav pārliecināts par savām spējām un iemaņām, tad labāk turēties drošā attālumā. Pretējā gadījumā viņš var traumēt sevi vai pat zaudēt dzīvību.

Citu datumu laikraksti

  • Četrdesmit gados jūtas kā īsta sieviete

    Varu iedomāties, ar kādu mīļumu apeniete Līvija Sekača vada stundas skolā, kā viņa skolēniem stāsta par pasauli, ko katrs mēģinām skatīt ar citādākām...

  • Modernizē bērnu literatūras nodaļu

    Lai uzlabotu informācijas ieguves iespējas bērniem, Alūksnes pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Alūksnes sākumskolas un vidusskolas bibliotēku īstenoja...

  • Pagasta centrā atjaunos apgaismojumu

    Malienas pagasta padomes sēdē deputāti apstiprināja pagasta teritoriālo plānojumu kā saistošos noteikumus.Malienas pagasta padomes sēdē deputāti...