Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apmeklētājus cienās ar pašu audzētu tēju

Malienas pagasta zemnieku saimniecības "Ziemeļi" īpašnieki Ināra un Roberts Zeltiņi rīt piedalīsies Alūksnes Uzņēmēju dienās.

Malienas pagasta zemnieku saimniecības "Ziemeļi" īpašnieki Ināra un Roberts Zeltiņi rīt piedalīsies Alūksnes Uzņēmēju dienās. Viņi uzņēmējdarbības izstādes apmeklētājus cienās ar piparmētru, raudeņu un mārsila tēju, kā arī veidos informatīvu stendu par ārstniecības augiem.
Zemnieku saimniecībā ārstniecības augus audzē jau vairākus gadus, jo uzskata, ka ne vienmēr kvalitatīvāka ir no ārvalstīm ievestā produkcija. Zeltiņi pašlaik ir vienīgie, kas Latvijā audzē ārstniecības augu mārsilu.
"Pērn ievācām apmēram 850 kilogramu ārstniecības augu. Visvairāk bija mārsila – 200 kilogrami, un vīgriežu – 100 kilogrami. Esam pieteikušies bioloģiskās lauksaimniecības programmai, jo ceram, ka tad mūsu produkcija būs pieprasīta arī Eiropas tirgū," saka R. Zeltiņš. Viņš akcentē, ka stādījumu platība ir viens hektārs, bet daudz augu ievāc arī pļavās.
Saimnieki šogad ir noslēguši ārstniecības augu piegādes līgumu ar Cēsu ārstu Arturu Tereško par nauduļu, plikstiņu, zvēres, mauru sūrenes, purva vārnakājas, piparmētras, mārsila, raudenes, piengatavības auzu un citu augu piegādi. Ir noslēgts līgums arī ar Tukuma firmu "Planta Medica".
"Cik man zināms, šie divi ir vienīgie uzņēmumi Latvijā, kas iepērk tikai mūsu valstī audzētus ārstniecības augus. Arī kvalitātes prasības viņiem ir augstas. To var nodrošināt, augus novācot laikus un, kamēr vēl tie ir zaļi, sasmalcinot, jo tikai tad tie saglabā krāsu, smaržu un garšu," skaidro R.Zeltiņš.
SIA "Anatols" Zeltiņu ģimene šogad piegādās kaltētus lupstājus un pētersīļus. Pirmo gadu saimnieki iecerējuši audzēt baziliku, jo arī pēc tā ir pieprasījums.
"Firma "Apsara" labprāt no mums pirktu kaltētas ogas, bet visām firmām nespējam nodrošināt piedāvājumu. Iecienītas ir arī kaltētas mežrozes un meža zemenes. Esam noslēguši pārdošanas līgumus ar tik daudzām firmām, ka jau māc bažas, vai spēsim nodrošināt tik daudz produkcijas," saka I.Zeltiņa.
R. Zeltiņš skeptiski raugās uz iestāšanos Eiropas Savienībā. "Šaubos, vai tad kādam būs vajadzīgi Latvijā audzētie ārstniecības augi. Esmu dzirdējis, ka vienā no Eiropas valstīm ir uzcelta liela ārstniecības augu fasētava. Paredzēts, ka tā ar ārstniecības augu tējām apgādās visu Eiropu.
Diemžēl pašlaik tā ir tikai daļēji noslogota, jo ir daudz citu fasēšanas fabriku. Manuprāt, daudzas no tām tuvākajā nākotnē bankrotēs, jo nespēs izpildīt savienībā noteiktās prasības," secina "Ziemeļu" saimnieks.
***
Fakti
Uzņēmēju dienām pieteikušies vairāk nekā 60 dalībnieki. No Alūksnes rajona piedalīsies lauksaimnieciskās produkcijas ražotāji - biškopji, putnkopji, bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražotāji, ārstniecības augu audzētāji - zemnieku saimniecības "Mauriņi", "Ziemeļi", "Lejas" un citi. Plaši pārstāvēti būs kokapstrādātāji, galdnieki, mēbeļnieki, būvmateriālu ražotāji.
Izstādē varēs iepazīties ar vispārējās, arodu, interešu, augstākās, kā arī pieaugušo izglītības iespējām. Piedalīsies dažādu pakalpojumu sniedzējas firmas.
Ziemeru pagasta stendā piedalīsies seši pagasta mazie uzņēmēji.
Alūksnes amatnieku biedrība organizē stendu, kurā būs apskatāma amatniecības vēsture, keramika, kalēja, akmeņkaļa darbi, apaļkoka mēbeles. Darbosies pulksteņmeistars un amatnieku tirdziņš.
Viesos gaida tautsaimnieku apvienības "ALTA" partnerus no Igaunijas.
No citiem rajoniem piedalās akciju sabiedrība "Valmieras piens", Jelgavas gaļas kombināts, "Raunas bruģakmens", firma "OCEOLA", kā arī apdrošināšanas firmas "Ergo", "Balva" un "Baltikums".
Izstādi Alūksnes Valsts ģimnāzijā atklās 9. maijā pulksten 11.00. Tā darbosies no 10. 00 līdz 18.00, bet 10. maijā - no pulksten 10.00 līdz 17.00.

Citu datumu laikraksti

 • Annijas bode

  Viņa vienkārši bija sev iestāstījusi, ka tā ir viņas svētā misija - viņai tas ir uzlikts no augšas. Jo - kāpēc tad viņi meklē tieši ceļu pie Annijas?...

 • Alkohola un cigarešu pārdošana tirgū nav problēma

  Pašvaldību ministrs Ivars Gaters pievienojas iekšlietu ministra Māra Gulbja iniciatīvai aizliegt tirgos pārdot cigaretes un alkoholu.Pašvaldību...

 • Vai kečups ir labs?

  Žurnālā "Veselība" maijā lasiet: numura intervija: LTV ziņu raidījuma vadītāja Ilva Liepiņa cenšas kļūt par optimisti.Žurnālā "Veselība" maijā...

 • Annijas bode

  Viņa jau pati labi zināja, pēc kā Krišs nācis. Viņam kredīts bija parasta lieta, bet algas dienās tas tika nokārtots nekavējoties, labi zinot, ka jau...

 • Kalnu velosipēdisti atklāj jauno sezonu

  "Mežinieku" sporta bāzē pirms nedēļas pirmo "Alūksnes rajona kausa izcīņas 2003" posmu aizvadīja kalnu velosipēdisti."Mežinieku" sporta bāzē pirms...

 • Noslēdzas sacensību pirmais posms galda tenisā

  Ar ceturtās kārtas sacensībām galda tenisā 18.aprīlī Staros noslēdzās pirmais posms Jura Kravaļa piemiņas balvas izcīņā.Ar ceturtās kārtas sacensībām...

 • Annijas bode

  Tikai pēc laba brīža Annijai izdevās atminēt, ka Uģis sarunājas ar koka kluci, kas mazpamazām viņa rokās pārtop par vīriņu.2. Tikai pēc laba brīža...

 • Plūdu gadījumā jāsauc komunālais dienests

  Laikraksta "Alūksnes Ziņās" birojā saņēmām lasītāju jautājumu, ko darīt nelaimes gadījumā, ja applūst dzīvojamā platība, tādēļ lūdzām skaidrojumu...

 • Zemnieks tirgo augļu koku stādus

  Jaunalūksnes pagasta zemnieku saimniecība "Sprogas" 25. aprīlī atvēra dārzu centru Alūksnē. Tur var iegādāties augļu koku un puķu stādus plašākā...