Apmēram astoņdesmit skolēnu vasarā darbu nedabūs

Alūksnes rajonā šomēnes pēc piedāvātā skolēnu nodarbinātības projekta darbu sākuši 38 bērni. Jūlijā strādās sešdesmit bērni, bet augustā dažādi darba devēji nodarbinās 34 skolēnus. Pieteikušies 38 darba devēji.

Alūksnes rajonā šomēnes pēc piedāvātā skolēnu nodarbinātības projekta darbu sākuši 38 bērni. Jūlijā strādās sešdesmit bērni, bet augustā dažādi darba devēji nodarbinās 34 skolēnus. Pieteikušies 38 darba devēji.
"Pirms nedēļas bija reģistrējušies 200 skolēni. Diemžēl darbs būs 132 skolēniem. Apmēram 80 bērniem šādas iespējas nebūs," stāsta Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Alūksnes filiāles vadītājas vietniece Inese Beķere.
Viņa bilst, ka daļa darba devēju vasarā nodarbina savus un darbinieku bērnus. "Pie pārējiem darba devējiem skolēnus nosūtām rindas kārtībā," atzīst I.Beķere. Ir skolēni, kas beigās atsakās strādāt.
Virešu pagasta padome skolēnus nodarbina bibliotēkā, Sikšņu pamatskolā, Liepnas pagasta padomē, SIA "Veltījums jums" un pirmsskolas izglītības iestādē "Sprīdītis", SIA "Jaunrota 1", SIA "VP Market", SIA "Tusnis", Apes pilsētas domes komunālajā nodaļā, zemnieku saimniecībā "Guldupji" Jaunannas pagastā, SIA "R R+", SIA "Ape TK", Gaujienas pagasta padomes komunālajā nodaļā un tautas namā, zemnieku saimniecībā "Kalnarušķi" Apē, SIA "Saiga 1", SIA "Pajumte AE", "Malienas Ziņās" un SIA "Silvis".
Katram skolēnam NVA maksā pusi no minimālās algas, otru pusi - darba devējs. Aģentūra maksā arī darbu vadītājam - 20 latus, ja reizē nodarbina vienu vai divus skolēnus, 40 latus, ja nodarbina trīs vai četrus skolēnus.

Citu datumu laikraksti

  • Zālienam uzbrūk sūnas

    Cītīgi vismaz reizi nedēļā pļauju zālienu un pārliecinos, ka to arvien vairāk pārņem sūnas, tāpēc devos noskaidrot, kas to veicina. Izrādās, ka sūnas...

  • Nē! - mākslīgajiem rūķiem daiļdārzos

    Individuālo māju pagalmos dižojas lielāki un mazāki mākslīgi rūķi, stārķi, pūces, suņi, eži, vardes un citi dzīvnieki.Individuālo māju pagalmos...

  • Dzīvžogs pasargā un norobežo

    Dzīvžogam ir ne tikai dekoratīva, bet arī norobežojoša, aizsedzoša un sargājoša nozīme.Dzīvžogam ir ne tikai dekoratīva, bet arī norobežojoša,...