Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apmežos lauksaimniecībā izmantojamo zemi

Ziemerietis Kaspars Brīdaks noslēdzis līgumu par SAPARD līdzekļu finansējuma ieguvi Ziemeļaustrumu reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē, lai apmežotu piecus hektārus lauksaimniecībā izmantojamās zemes Veclaicenes pagastā.

Ziemerietis Kaspars Brīdaks noslēdzis līgumu par SAPARD līdzekļu finansējuma ieguvi Ziemeļaustrumu reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē, lai apmežotu piecus hektārus lauksaimniecībā izmantojamās zemes Veclaicenes pagastā.
Līdz 15.aprīlim šajā pārvaldē noslēgti 22 līgumi par SAPARD līdzekļu saņemšanu dažādās lauksaimniecības apakšprogrammās. K. Brīdaks plāno, ka nākamnedēļ (atkarībā no laika apstākļiem) jau varēs stādīt egles. "SAPARD finansējumu varēšu saņemt pakāpeniski četru gadu laikā. Pirmajā gadā atmaksā tikai daļu finansējuma par projekta izstrādi, augsnes sagatavošanu, stādīšanu, bet pēc tam - par kopšanu," laikrakstam stāsta Kaspars Brīdaks.
K. Brīdaks apgalvo, ka zemnieku saimniecībā "Miķeļi" Apē iegādāsies 12 500 egļu stādu. "Ņemot vērā, ka iepriekšējos gados bija raksturīgs sausums, ir svarīgi pēc iespējas ātrāk tos iestādīt. Domāju, ka šo darbu paveikšu četrās, piecās dienās. Talkā nāks ģimene un radinieki. Ja augsne ir labi sagatavota un egles ir laikus iestādītas, tad ar jaunaudzes kopšanu problēmu nav," atklāj K.Brīdaks. Viņš uzsver, ka komisija apsekos apmežoto platību un izvērtēs, kāds izveidojies apaugums un kā norit apmežotās platības kopšana.
K. Brīdaks norāda, ka projekta izstrāde neesot bijusi viegla un bijuši vajadzīgi precīzi aprēķini. "Bija moments, kad domāju, ka pietrūks uzņēmības. Mans projekts bija viens no pirmajiem izstrādātajiem reģionā. Lauku atbalsta dienestam nebija vienkārši sniegt atbildes uz daudziem jautājumiem, tāpēc mācījāmies kopīgi. Tagad jau esmu ieguvis pieredzi," atzīst K. Brīdaks.
Viņš atklāj, ka būtu apmežojis piecus hektārus lauksaimniecībā izmantojamās zemes arī tad, ja nevarētu pretendēt uz SAPARD finansējumu. Viņš iesaka arī citiem nebaidīties un izmantot iespēju iegūt Eiropas Savienības finansējumu dažādu projektu izstrādē.
"Mežs ir mans darbs un sirdslieta, jo strādāju akciju sabiedrībā "Latvijas valsts meži" un man rūp mežu nākotne," saka K.Brīdaks.

Citu datumu laikraksti

  • Aunam jāanalizē sava rīcība

    AUNS. Jaunievedumu īstenošana saistīsies ar negaidītiem šķēršļiem.AUNS. Jaunievedumu īstenošana saistīsies ar negaidītiem šķēršļiem. Slepeni...

  • Aicina ciemos pie Lieldienu zaķa

    No 16. līdz 20. aprīlim Latvijas Dabas muzejs aicina apmeklēt tradicionālo dekoratīvo trušu izstādi "Ciemos pie Lieldienu zaķa", kura veidota...

  • Garneļu sautējums ar sēnēm

    Lai ēdienkarti padarītu interesantāku, netērējot daudz laika un naudas, piedāvāju gatavot garneļu sautējumu ar sēnēm.Lai ēdienkarti padarītu...