Aprīlis

Pirmais īstais pavasara mēnesis ir sācies, ziema pamazām ir atvadījusies.

Pirmais īstais pavasara mēnesis ir sācies, ziema pamazām ir atvadījusies. Garā, ar mainīgiem laika apstākļiem bagātā ziemas makšķerēšanas sezona jau aiz muguras, nu jāiet uz tikšanos ar pūpoliem, strazdu un cīruļu dziesmām un vaļējiem ūdeņiem. Lai gan mēneša sākumā no rītiem vēl ir jūtams sals un dažkārt novērojams pat putenis, tomēr dienas kļuvušas saulainākas, dzird čalojam strautiņus, nereti pat naktīs. Paaugstinās gaisa temperatūra, kūst vēl grāvmalās palikušais sniegs, kas veido palu ūdeņus. Ja vēja nav, makšķernieks jau var izmesties kreklā, atrotīt piedurknes un ļauties pavasarīgi silto saules staru glāstiem. Gaiss brīžiem gan vēl dzestrs, toties dzidrs un spēcinošs. Visu dienu tādu eliksīru saelpojies, putnu dziesmas saklausījies un dabas atmodas norisēs noraudzījies, cilvēks sevi uzlādē ar tādu veselības lādiņu, kādu nevienā aptiekā nevar nopirkt. Žirgtums, možums un labs garastāvoklis nodrošināts visai nedēļai.
Staigāšanu ar makšķerkātu rokā gar pārplūdušu upju vai upīšu krastiem, spraukšanos caur alkšņu biežņām citi dēvē par aktīvo atpūtu, bet mēs to saucam par makšķernieka ikdienu.
Mēneša sākumā ledus, iespējams, vēl ir palicis uz mazajiem meža ezeriņiem austrumu rajonos, bet tas ir ļoti bīstams. Dažkārt pa nakti piesalst, bet dienas vidū saule ledu ir padarījusi ļoti mīkstu, bez nepatīkamas peldes nevar tikt pat nost. Kāpjot uz šāda ledus, makšķerniekam jāpārbauda katrs savs solis ar vergas palīdzību. Ja vergu var viegli izsist cauri ledum, tad, ilgi nedomājot, atkāpieties pa tām pašām pēdām, pa kurām nācāt.
Pavasara cope vienlīdz aktīva ir visas gaišās dienas garumā, tomēr labākus panākumus iespējams gūt no rītiem, kad ķeras vimbas, ālanti, teibas un raudas. Šis makšķerniekiem ir neaizmirstams zivju ķeršanas laiks atklātā ūdenī. Par ēsmu šajā laikā copmaņi izmanto sliekas, baltos gaļas tārpiņus, trīsuļodu kāpurus un grūbas. Agrs pavasaris ir gandrīz vienīgais gadalaiks, kad zivis labprāt tver sliekas - labāk kustīgas sarkanās, bet no diviem trim naktstārpiem vai mizgraužiem nespēs atteikties pat sapala, ālanta vai brekša vectētiņš. Protams, nav izslēgts, ka gaidītā vectētiņa vietā gardo kumosu iekāros pusaugu grundulēns vai ķīsītis.
Īpaša uzmanība pievēršama makšķernieka apģērbam. Tik agrā pavasarī vienas dienas robežās iznāk gan sauļoties, gan bozties pret slapju sniegu un skaudru vēju. Lai nevajadzētu nelaikā mukt uz māju, laikus nodrošinieties pret jebkuriem untumiem: mugursomā ielieciet lieku puloveri, ūdensnecaurlaidīgu lietusmēteli un termosu ar karstu aveņu tēju. Tā nezaudēsiet labu garastāvokli, omulību un makšķerēšanas prieku. Un tas ir galvenais!

Citu datumu laikraksti