Apskatāma izstāde “Latvija ceļā uz Eiropas Savienību”

Ar rītdienu Alūksnes administratīvās ēkas vestibilā būs apskatāma dokumentu izstāde “Latvija ceļā uz Eiropas Savienību” (1987. - 2003.gads), ko sarūpējis Latvijas valsts arhīvs sadarbībā ar citiem arhīviem un muzejiem.

Ar rītdienu Alūksnes administratīvās ēkas vestibilā būs apskatāma dokumentu izstāde "Latvija ceļā uz Eiropas Savienību (ES)" (1987. - 2003.gads), ko sarūpējis Latvijas valsts arhīvs sadarbībā ar citiem arhīviem un muzejiem.
Alūksnes zonālā valsts arhīva direktore Solvita Jermacāne vērtē, ka šī ir viena no vecuma ziņā jaunākajām izstādēm. "Manuprāt, viena šīs izstādes vērtība ir tā, ka arhīvs ir pildījis savus primāros pienākumus un laika posmā, kad Latvija gatavojās iestāties ES, ir saglabāti un apkopoti dažādi materiāli. Tādējādi ir radīta iespēja atskatīties uz mūsu valsts un tautas neseno vēsturi, kura varbūt jau ir aizmirsusies. Domāju, ka izstādē būs apskatāms gan mūsu jaunās, gan vecākā gada gājuma paaudzes svarīgākais notikums - Latvijas iestāšanās ES," saka S.Jermacāne.
Viņa norāda, ka sagatavotā izstāde atspoguļo latviešu tautas trešo Atmodu, valstiskās neatkarības atgūšanu un atgriešanos pasaules neatkarīgo valstu saimē. "Arhīva dokumenti liecina par tautas nacionālās neatkarības kustības atdzimšanu. Sešās izstādes planšetēs ievietotas 84 dokumentu kopijas no arhīvos uzkrāto dokumentu klāsta. Izvēlētie dokumenti ļauj ieskatīties un labāk izprast svarīgākās norises Latvijas neatkarības vēsturē, iepazīt notikumu varoņus un dalībniekus fotogrāfijās. Dokumentu oriģināli glabājas vairākās Latvijas arhīvu dokumentu glabātavās vai pie izstādē redzamo fotogrāfiju autoriem. Dokumentu anotācijās norādīti arhīvu nosaukumi vai to abreviatūras un fotogrāfu uzvārdi," uzsver S.Jermacāne.
Izstādi veidojusi Latvijas valsts arhīvu ģenerāldirekcija sadarbībā ar Latvijas valsts arhīvu, Latvijas kinofotofonodokumentu arhīvu, Tautas Frontes muzeju, Ārlietu ministrijas arhīvu un SIA "Fotocentru". Izstāde Alūksnē būs apskatāma tikai līdz 6.jūnijam.

Citu datumu laikraksti

  • Ar ložmetēju frontes pirmajās līnijās

    Septiņdesmit deviņus gadus vecais alūksnietis Roberts Lapiņš ir visjaunākais kara veterāns, kas dzīvo Alūksnes rajonā. 1995.gadā rajonā bija 249 kara...

  • Pansionāta iemītniekiem būs dāvana

    Akciju sabiedrība “Grindex” šogad rīko akciju “Pavasarīgs uzmanības apliecinājums Latvijas pansionātiem”. Tās laikā visiem Latvijas pansionātiem...

  • Pārbauda prokurora rīcību

    Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Dzintra Vītoliņa laikrakstam “Alūksnes Ziņas” informē, ka vēl joprojām notiek pārbaude par Alūksnes prokuratūras...