Apstiprina Alūksnes pilsētas budžetu

Alūksnes pilsētas pašvaldības budžetā šogad visvairāk tērēs izglītībai - 57,2 procentus kopējās līdzekļu summas.

Alūksnes pilsētas pašvaldības budžetā šogad visvairāk tērēs izglītībai - 57,2 procentus kopējās līdzekļu summas. Otrs mērķis, kam paredzēts visvairāk naudas, ir izpildvaras un likumdošanas varas institūcijas - 12,61 procents līdzekļu.
Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš uzsver, ka pēdējo četru gadu laikā pilsētas domes budžets ir palielinājies par vienu miljonu latu. Pirms četriem gadiem budžets bija 1,8 miljoni latu, bet 2005.gada budžets ir 2 813 367 latu apmērā.
Lielāks budžets nekā pērn paredzēts Alūksnes pašvaldības policijai - 31 259 lati, jo tur šogad plānota vēl viena štata vieta, lai pašvaldības policisti varētu veiksmīgāk nodrošināt kārtību pilsētā naktīs. Atsevišķiem deputātiem pret to bija iebildumi, tomēr vairākums bija par budžeta palielināšanu pašvaldības policijai.
Vienīgā sadaļa, kurā domes sēdē tika samazināts plānotais budžets, bija Alūksnes dzīvnieku izolācijas dienests. Budžeta projektā tam bija plānots 5900 latu, bet apstiprināja tikai 2500 latus. Dienests pērn neiegādājās speciālu autotransportu, ar ko pārvadāt noķertos dzīvniekus, lai gan līdzekļi no domes tam bija paredzēti, bet dienests tos daļēji iztērēja citiem mērķiem un solīja sevi uzturēt kā atsevišķu struktūrviernību, tāpēc finansējums tika samazināts. Tika uzsvērts, ka nepieciešams palielināt dienesta darba efektivitāti.
Tāpat domes 2005.gada budžetā paredzēti līdzekļi pašvaldības parāda procentu nomaksai, kas izveidojās aizpagājušās domes sasaukuma laikā. Šogad atmaksājamā summa ir 18 363 lati. Kopā kredītu un garantiju atmaksai domei šāgada budžetā bija jāparedz 57 700 latu.
Budžetā paredzēti 990 lati Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigādei, bet Alūksnes poliklīnikai - 3000 latu. Sociālajām vajadzībām dome šogad tērēs 146 695 latus, bet tautsaimniecībai - 252 876 latus (8,99 procentus kopējo līdzekļu).

Citu datumu laikraksti

  • Plāno atcelt ienākumu nodokļa maksāšanu

    Paredzams, ka meža īpašniekiem vairs nebūs jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par to īpašumā esošā meža pārdošanu izciršanai un darījumiem ar tajā...

  • Mācības pielāgos reālās dzīves prasībām

    Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā.Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā. Notiks pārmaiņas...

  • Nedēļas nogalē kļūs aukstāks

    Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra sola, ka nedēļas nogalē kļūs aukstāks. Gaisa temperatūra sestdienas un svētdienas naktī būs no...