Apstiprina ēdināšanas maksu

Alūksnes novada domes augusta sēdē deputāti apstiprināja ēdināšanas pakalpojuma maksu, kas stāsies spēkā ar 1.septembri skolās un bērnudārzos, kur to nodrošina pašvaldība, nevis uzņēmēji.
Tiesa, vecāku maciņos tas būtiskas izmaiņas neradīs, jo pakalpojuma maksas daļai, kuru sedz vecāki, lielākajā daļā izglītības iestāžu nav izmaiņu vai arī tās ir nelielas. Lielākas izmaiņas skar maksas pastāvīgo daļu, kuru sedz pašvaldība. Ziemeru pamatskolā pievienojas transporta izmaksas ēdiena piegādei uz Jaunlaicenes pirmsskolas izglītības filiāli, kas būs jāsedz vecākiem. Paredzēts, ka ēdienu transportēs no Ziemeru skolas uz Jaunlaiceni vismaz divas reizes dienā.

Maksā arī pašvaldība
Arī šajā mācību gadā spēkā būs Alūksnes novada pašvaldības nodrošinātie ēdināšanas pakalpojuma maksas atvieglojumi novada skolu un bērnudārzu audzēkņiem: ēdināšanas maksas pastāvīgo daļu (elektrība, ēdiena gatavošanā iesaistīto personu atlīdzība un citi izdevumi) pilnībā apmaksā pašvaldība. 1.- 4.klašu skolēniem pašvaldība apmaksā starpību starp pusdienu maltītes ēdināšanas pakalpojuma pilno maksu un valsts piešķirto budžeta finansējumu.
Bērnudārza obligātās izglītības programmai (5 un 6 gadus vecajiem bērniem), kā arī 5.–12.klašu skolēniem pašvaldība apmaksā vēl arī 60 centus dienā no pakalpojuma maksas mainīgās daļas, ja ēdināšanu nodrošina izglītības iestāde, un 90 centus dienā no ēdināšanas pakalpojuma maksas, ja ēdināšanu nodrošina uzņēmējs (Alūksnes skolās un Jaunannā). Produktu izmaksas samazina arī tad, ja bērnudārzā vai skolā ēdiena pagatavošanā izmanto pašaudzētos un/vai bezatlīdzības saņemtos produktus.

Ko kurš ēd?
Skatot jautājumu par ēdināšanu augusta apvienotajā komitejā un domes sēdē, starp deputātiem raisījās viedokļu apmaiņa. Deputāte Līga Langrate uzteica, ka izglītības iestādēs aprēķini ēdināšanas maksas noteikšanai ir uzskatāmāki nekā iepriekšējos gados. Deputāts Ainars Melders taujāja, ko pusdienās skolā ēd 5. līdz 9.klases skolēni un ko – skolas darbinieki, kādēļ porcijas izmaksas šā vecumposma skolēniem atsevišķās skolās ir lielākas nekā darbiniekiem. “Tā ir, piemēram, Ziemera pamatskolā, kur skolēniem porcija maksā dārgāk nekā darbiniekiem. Tā nevajadzētu būt. Ko bērns ēd un ko – darbinieks? Līdzīga situācija ir bērnudārzā “Pienenīte” Alūksnē,” uzsvēra A.Melders.

Bērniem – vairāk kaloriju
Malienas pagasta pirmsskolas izglītības iestādes “Mazputniņš” vadītāja Ieviņa Āboltiņa skaidroja, ka porcijas lielumu un uzturvērtību bērniem nosaka Ministru kabineta noteikumi.
Ziemeru pamatskolas direktore Ilze Andronova uzsvēra – darbinieku ēdināšanai normas šie noteikumi nenosaka, bet skolēniem ir kalorijām bagātīgāks ēdiens nekā darbiniekiem, tomēr porciju lielums sakrīt. “Pamatā skolēni un darbinieki ēd vienus un tos pašus produktus, bet, lai nodrošinātu skolēniem noteikto kaloriju daudzumu, viņu ēdienkartē ir iekļauti arī biezpiena sieriņi, piena produkts “Actimel”, ko darbinieki neēd. Darbinieku ēdienkartē nav arī šokolādes krēma ar maizi, cepumu un vafeļu. Šie produkti drīkst būt bērnu ēdienkartē, ja ražotājs nodrošina atbilstību Ministru kabineta noteikumiem,” teica I.Andronova.

— Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

 • Kolberģī izskanēs vasaras melodijas

  Kolberģī izskanēs vasaras melodijas

  Dāsna vasara, samtainas naktis pēc tveicīgām dienām. Debesis satumst, un parādās augusta zvaigznes, iespējams, pat zvaigžņu lietus. Nu ir visīstākais...

 • Baltijas ceļa atceres diena

  Alūksnē, Lielā Ezera ielas skvērā, 23.augustā notiks Baltijas ceļa atcerei veltīts pasākums. Ierasts, ka, atceroties šo Latvijas neatkarības...

 • Uz salidojumu aicina Alūksnes bērnudārza audzēkņus

  Alūksniete Zigrīda Sināte aicina uz sirsnīgu satikšanos kādreizējā Alūksnes pilsētas 1.bērnudārza audzēkņus, kuriem viņa ir bijusi audzinātāja laika...