Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apsūdzētie policisti tiesā vainu neatzīst

Gulbenes rajona tiesā pirmdien sāka skatīt divu bijušo Alūksnes policistu krimināllietu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, lietojot vardarbību, kuru atteikušies skatīt visi Alūksnes tiesneši.

Gulbenes rajona tiesā pirmdien sāka skatīt divu bijušo Alūksnes policistu krimināllietu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, lietojot vardarbību, kuru atteikušies skatīt visi Alūksnes tiesneši.
Tiesājamie - bijušais pilsētas iecirkņa pilnvarotais policists policijas leitnants Sandris Gailāns (1977) un bijušais kārtībnieks autovadītājs policijas virsseržants Normunds Ziņģis (1965) - savu vainu neatzina.
S.Gailāns pauda, ka šī lieta pret viņu ir safabricēta tikai tāpēc, ka viņš bijis kolēģis kukuļņemšanā apsūdzētajam bijušajam Alūksnes rajona policijas pārvaldes sevišķi svarīgo lietu inspektoram Andrejam Poļakovam (1958), ar kuru S.Gailāns "apkalpoja vienu teritoriju". Gan A.Poļakova, gan S.Gailāna krimināllietā cietušais ir alūksnietis Jānis K. (1965). S.Gailāns tiesā pauda, ka Jānim K. "pieredze jau bija", "iegāžot" A.Poļakovu. Tāpēc viņš nolēma "iegāzt nākamo" - S.Gailānu. Tas viss tikai tāpēc, ka Jānim K. pašam ierosinātas vairākas krimināllietas par nelikumīgu mežu ciršanu un tā viņš cer uz "grēku atlaišanu" policijā.
Prokurors Vilnis Sliņķis, uzturot apsūdzību, stāstīja, ka pērn 15.jūnijā S.Gailāns un N.Ziņģis kā patrulējošie policisti izbrauca uz izsaukuma vietu Alūksnē, kur saskaņā ar telefonisko sūdzību tobrīd notika skandāls. Policiju bija izsaukusi nepilngadīga meitene, kas bija uztraukusies, ka audžutēvs sit mammu un mazo brālīti. Kad policisti klauvēja pie durvīm, mājās bija klusums un nekas neliecienāja par skandālu. Vēlāk noskaidrojās, ka tas patiešām jau bija norimis.
Tik tālu tiesājamie piekrita notikumu izklāstam. Par turpmāko domas dalās. Apsūdzībā teikts, ka policisti, klauvējot pie Jāņa K. mājas durvīm, nepaskaidroja ierašanās iemeslu un nenosauca savus vārdus.
Savukārt S.Gailāns un N.Ziņģis saka, ka S.Gailāns ir nosaucis savu vārdu, amatu un dienesta pakāpi. Mājas saimnieks Jānis K. atteicās atvērt durvis, viņš nebija informēts, ka ir izsaukta policija. Turklāt aizdurvē nepazīstamie vīrieši viņu necenzēti nolamāja - "lops tāds". Policisti gan to kategoriski noliedz.
Saimnieks bija nobažījies, ka ir ieradušās personas, kas vēlas ietekmēt viņu mainīt liecības A.Poļakova krimināllietā, jo iepriekš Jānim K. jau bija izteikti telefoniski draudi un ieteikumi mainīt liecības.
Jānis K. izlēca pa logu, kur viņu ārā jau gaidīja N.Ziņģis. Mājas saimnieks bēga, policists dzinās pakaļ. Jānis K. pakrita un N.Ziņģis iesita guļošajam pa galvu ar steku vai ceļu policijas zizlim līdzīgu priekšmetu.
Policisti sāk aizturēšanas procedūru
Bijušais policists noliedz, ka būtu sitis. Viņš pauž, ka policistiem tobrīd nebija līdzi ne steka, ne rokudzelžu, ne dienesta ieroča. Automašīnā bijis vecs ceļu policijas zizlis, bet tas neticis izmantots.
Tad pieskrējis arī S.Gailāns un iesitis Jānim K. ar dūri pa seju vairākas reizes. Jānis K. nepretojās, taču centās pasargāt galvu no sitieniem. Viņš bēga. Pie dīķa S.Gailāns, pēc Jāņa K. vārdiem, viņu pagrūda. Abi bijušie policisti šādu epizodi noliedz. Apmēram 40 minūtes Jānim K. nācās pavadīt dīķī pret savu gribu un noklausīties sev adresētus necenzētus izteicienus - "kroplis, izdzimtenis, līķis".
Bijušie policisti noliedz gan lamāšanos, gan to, ka Jānis K. tik ilgi atradās dīķī. Savukārt cietušā dzīvesbiedre, atrazdamās istabā, dzirdējusi lamāšanos ārā .
S.Gailāns neesot ļāvis Jānim K. izkāpt no dīķa, jo skraidījis tam apkārt, pārvarot šķēršļus. S.Gailāns turklāt Jāni K. apmētājis ar akmeņiem un dēļu galiem. Arī to bijušie policisti noliedz. Viņi apgalvo, ka lūgušies, lai Jānis K. nāk ārā no dīķa.
S.Gailāns prasījis, lai N.Ziņģis no automašīnas atnes ieroci, ar kuru nošaut Jāni Z. Abi apsūdzētie noliedz, ka būtu izteikti šādi draudi. Cietušais bija nobijies un sauca palīgā dzīvesbiedri - Agru G. (1965). Viņa iznāca no mājas un pierunāja policistus neaiztikt vīru. Savukārt S.Gailāns un N.Ziņģis stāsta, ka sieviete pierunājusi vīru iznākt no dīķa, teikdama, ka viņu neviens neaiztiks. Kad Jānis K. uzkāpa uz laipas, S.Gailāns viņam atkal iesita vairākas reizes pa seju. To redzēja arī sieviete. Bet apsūdzētie noliedz, ka S.Gailāns būtu sitis.
Viss beidzās ar alus pirkšanu
Pēc tam policisti devās līdzi saimniekam un viņa sievai uz mājām. Bijušie policisti saka, ka pēc sievietes pieprasījuma Jānim K. likuši publiski atvainoties visas ģimenes klātbūtnē par ģimenē sarīkoto skandālu. Savukārt Jāņa K. dzīvesbiedre un cietušais apgalvo, ka šo publisko atvainošanos izdomājis un piespiedis īstenot S.Gailāns.
Sieviete lūdza nerakstīt administratīvā pārkāpuma protokolu vīram. Policisti tomēr solīja Jāni K. vest uz policiju. Sieva posās līdzi. S.Gailāns arī atzinies Jānim K., ka visas viņa darbības bija atriebība par A.Poļakova nodošanu. Savukārt S.Gailāns apgalvo, ka tikai pavaicājis Jānim K., kas tur īsti bijis ar A.Poļakovu.
Tad S.Gailāns Jāņa K. sievai ar žestu licis saprast, ka pozitīvam atrisinājumam vajadzīgs alkohols. Abi apsūdzētie šādu epizodi noliedz.
Policisti iekāpuši dienesta automašīnā "Land Rover", Jāņa K. sieva sekojusi savā automašīnā "Audi 80". Apstājoties pie veikala, policisti gaidīja, kamēr sieviete atnes četras alus pudeles un ieliek tās klēpī S.Gailānam.
Zīmīgi, ka apsūdzības rakstā minēts, ka S.Gailāns, pēc cietušo vārdiem, ir bijis paģirains. Savukārt gan viņš, gan N.Ziņģis pauž, ka abi cietušie bijuši alkohola reibumā.
Prasa samaksāt par alu
Cietušais Jānis K. par notikušo incidentu uzrakstīja iesniegumu Alūksnes rajona prokuratūrai. Lietu izmeklēt sāka Rīgas galvenā policijas pārvalde. Ekspertīzē Jānim K. konstatēti viegli miesas bojājumi - galvas un sejas sasitumi, zilumi - bez veselības satricinājuma. Cietušais izvirzījis un tiesā apstiprināja civilprasību 500 latu apmērā, kas ietver ārstēšanās izdevumus un nesaņemto atalgojumu, kad slimības dēļ nevarēja ierasties darbā. Cietusī Agra G. pastāv uz civilprasību 0,96 latu apmērā, ko samaksāja par policistiem nopirktajām četrām alus pudelēm.
Tiesā S.Gailāns un N.Ziņģis noliedza, ka būtu kāvušies un lamājušies. Viņi pauda, ka ir tikai un vienīgi pildījuši dienesta pienākumus. Viņi arī neatzina cietušo pieteiktās civilprasības.
Taču abi bijušie policisti atzina, ka Agra G. ielikusi policijas mašīnā četras alus pudeles. Taču viņi tās nav dzēruši. Neatvērtās pudeles palikušas dienesta automašīnā, kas neaizslēgta stāvējusi policijas pagalmā trīs dienas. Vēlāk pudeļu tur vairs nav bijis. Taču abi cietušie - Jānis K. un Agra G. -, kas arī jau nopratināti pirmajā tiesas dienā, paliek pie savas notikuma versijas.
Otrdien Gulbenes rajona tiesā tiesneses Rasmas Šaicānes vadībā turpināsies tiesas sēde šajā krimināllietā, noklausoties liecinieku liecības.

Citu datumu laikraksti

 • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

  Atpūtas pasākumi. 15.martā pulksten 18.00 Gulbenes rajona Lizuma kultūras namā - atpūtas pasākums "Atver durvis uz pavasari".Atpūtas pasākumi ...

 • Uzzied, lai priecētu

  Kalateja. Kalateja ir marantas dzimtas augs, kas mīl siltu un mitru gaisu. Puķei patīk gaiša vieta.Kalateja Kalateja ir marantas dzimtas augs, kas...

 • Rit akcija Kailas pret karu

  Šonedēļ apmēram 35 jaunieši, galvenokārt meitenes, fotografējās kailas protestam pret Latvijas atbalstu uzbrūkošam karam Irākā.Šonedēļ apmēram 35...

 • Latvija man ir mīļa kā manas mājas

  Droši vien tie, kas nedzīvo savā etniskajā dzimtenē, daudz biežāk domā par to, vai viņiem ir svarīgi saglabāt piederību savai tautai.Droši vien tie,...

 • Policija informē

  Nozog transportlīdzekļus. Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi 90" markas automašīna.Nozog transportlīdzekļus Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi...

 • Piedalās sarīkojumu vadītāju konkursā

  2. Latvijas sarīkojumu vadītāju konkursā "Caur smiekliem pilnīgi nopietni" veiksmīgi startēja arī dalībnieki no Alūksnes rajona. Alūksnietis Normunds...