Aptiekai laukos nav grūti pastāvēt

Nākamgad 1.februārī apritēs desmit gadi, kopš Trapenē izveidota SIA “Trapenes aptieka”. Tās īpašniece un farmaceite Māra Kalve aptieku sistēmā strādā kopš 1966.gada, kad beigusi 1. medicīnas skolu.

Nākamgad 1.februārī apritēs desmit gadi, kopš Trapenē izveidota SIA "Trapenes aptieka". Tās īpašniece un farmaceite Māra Kalve aptieku sistēmā strādā kopš 1966.gada, kad beigusi 1. medicīnas skolu.
"Laukos aptieka noteikti ir vajadzīga, jo aizbraukt uz pilsētu pēc medikamentiem ir grūti. Ģimenes ārsts pagastā ir divas reizes nedēļā, bet feldšere strādā katru dienu, viņa pacientiem iesaka vajadzīgās zāles un to lietošanas kārtību," laikrakstam stāsta M.Kalve.
Aptiekas īpašniece bilst, ka par apmeklētāju trūkumu laukos nevar sūdzēties. Īpaši izjūt, kad sākas kārtējā pensiju izmaksa. "Aukstā laikā, protams, vairāk pērk zāles pret vīrusu saslimšanām, ja saaukstējušies - ir klepus vai sāp kakls. Ja ir nepieciešams, pērk recepšu medikamentus," apgalvo M.Kalve. Laukos cilvēki ir pieraduši, ka tikai daļa medikamentu nopērkama bez receptes. Viņa atklāj, ka medikamentus nākoties pārdot uz parāda un pircējs par pirkumu var norēķināties vēlāk. "Šogad piedzima daudz bērniņu, tāpēc ir pieprasījums pēc autiņbiksītēm," stāsta M.Kalve.
Viņa secina, ka aptiekai laukos nav viegli pastāvēt, lai ievērotu visus noteikumus atbilstoši Eiropas Savienības prasībām. Pērn aptiekā iekārtota ieeja, lai būtu ērti apmeklētājiem ar īpašām vajadzībām. "Līdz 2010.gadam aptiekās varēs strādāt bez augstākās izglītības. Mazās lauku aptiekās būs grūti atrast darbiniekus ar augstāko izglītību. Es tad droši vien došos pensijā," ir pārliecināta M.Kalve. Farmaceite apstiprina, ka strādā sirdsdarbu, jo viņu interesē gan medicīna, gan vienmēr paticis strādāt ar cilvēkiem.
Līdz 1995.gadam aptieka Trapenē bija valsts uzņēmums, jo tāpat kā pārējās rajona aptiekas atradās Alūksnes aptiekas pārziņā.

Citu datumu laikraksti