Aptiekās pretgripas vakcīnu nevarēs nopirkt

Alūksnes rajonā šīs nedēļas sākumā ģimenes ārsti saņems 1000 pretgripas vakcīnas, kas paredzētas bērnu un vecu cilvēku potēšanai par valsts budžeta līdzekļiem.

Alūksnes rajonā šīs nedēļas sākumā ģimenes ārsti saņems 1000 pretgripas vakcīnas, kas paredzētas bērnu un vecu cilvēku potēšanai par valsts budžeta līdzekļiem.
"Kopumā reģionā saņēmām 5400 devas, ņemot vērā ģimenes ārstu prakšu skaitu. Vakcīnu pietiks dažām dienām, bet 15.decembrī saņemsim nākamās. Tad būs skaidri zināms, cik vakcīnu ģimenes ārstiem vēl būs vajadzīgs," stāsta Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāles epidemioloģe Jekaterina Turka.
Viņa skaidro, ka pretgripas vakcīna atstāta policijas, robežsardzes un ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem. "Arī bērniem vakcinācija turpinās. Pie ģimenes ārstiem jādodas arī tiem, kam vajadzīga otra pote. Vakcīnas ir identiskas, atšķiras tikai to nosaukumi," norāda J.Turka.
Aptiekās par maksu pretgripas vakcīna nav nopērkama. "Alūksnes Ziņas" noskaidroja, ka dažviet iedzīvotāji interesējas, vai to var nopirkt.
"Zinām, ka diemžēl lieltirgotavām ar vakcīnām jāapgādā ārstu privātprakses, jo valsts pasūtījums ir liels un vakcīnu nepietiek. Pie mums iedzīvotāji īpaši neinteresējas, vai tās var nopirkt par maksu," atzīst SIA "Alūksnes lielā aptieka" vadītāja Aija Kopmane.
J.Turka skaidro, ka Eiropā nespēj saražot pietiekami vakcīnu, tāpēc to trūkst. "Ja veci cilvēki un bērni neizteiks lielu pieprasījumu pēc vakcīnas, tad, iespējams, tā būs pieejama arī pārējiem iedzīvotājiem par maksu," bilst J.Turka.
Kā zināms, bērnu un vecu cilvēku vakcinācija par brīvu pie sava ģimenes ārsta paredzēta līdz 20.janvārim.

Citu datumu laikraksti

  • Kopā ar prieku

    Es šorīt jūtos kā balta lapa bez steigas un maldiem, jo esmu kopā ar prieku. Ja man kāds pajautātu, kāpēc es priecājos, nevarētu atbildēt. Vienkārši...

  • Cilvēki mirst, lai dzīvotu

    Laikā, kad visi runā par Ziemassvētku brīnumu, par dāvanu iegādi un gaidāmo svētku svinību norisi, ir cilvēki, kam šajos svētkos citādāk garšos...

  • Lēģerniekos katrs dzīvo, kā māk

    Ej, kur iedams, brauc, kur braukdams, Latvijā it visur līdzās skaistām un lepnām mājām varēs atrast pamestas un pussabrukušas būdiņas, līdzās...