Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apvalvo dabaszinātņu konkursa uzvarētājus

Septiņi Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas audzēkņi ir eseju konkursa “Latvijas dabaszinātņu iespējas Eiropā” pirmās kārtas uzvarētāji.

Septiņi Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas audzēkņi ir eseju konkursa "Latvijas dabaszinātņu iespējas Eiropā" pirmās kārtas uzvarētāji.
Tomass Gurskis, Vita Kleščenko, Dace Šāvele, Zita Zariņa, Krista Alekse, Jānis Arājs un Līga Rezgoriņa saņēma balvas no jauniešu grupas "Jaunie dabaszinātnieki". Viņi ģimnāzijā viesojās 27.novembrī, sveica konkursa laureātus, analizēja iesniegtās esejas, cienāja dalībniekus ar gardumiem, bet Latvijas Universitātes pasniedzēja Skaidrīte Pakule rādīja savdabīgus ķīmijas eksperimentus.
"Viņa parādīja to, ko mēs ikdienā parastā ķīmijas laboratorijā nevaram redzēt," saka E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotāja un direktora vietniece audzināšanas darbā Inese Ločmele.
Pirms nepilniem diviem mēnešiem jauniešu grupa "Jaunie dabaszinātnieki" sadarbībā ar Latvijas starptautisko programmu aģentūras "Jaunatne" atbalstu un žurnālu "Terra" rīkoja eseju konkursu skolēniem "Latvijas dabaszinātņu iespējas Eiropā". No E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas konkursam iesūtīja 39 esejas.
Konkursa mērķis bija popularizēt dabaszinātņu nozares, rosināt jauniešus studēt kādu no šīm nozarēm, izvērtēt Latvijas dabaszinātņu nozaru attīstības iespējas un konkurētspēju Eiropā.
Trim ģimnāzijas klasēm - 11b, 11.d un 12.b - piedāvāja piedalīties konkursā, jo tajās apgūst dabaszinības. Esejas varēja būt zinātniskas, radošas un smieklīgas. Galvenais nosacījums - argumentēt savu viedokli. Jaunieši varēja izvēlēties divus tematus - "Kāda teorija Ansim Jēcim Gudriniekam jāizstrādā, lai iegūtu Nobela prēmiju?" un "Kura Latvijas dabaszinātņu nozare ir konkurētspējīga Eiropā? Kāpēc?"
Interesantākās esejas paredzēts apkopot bukletā. Savukārt Rīgā paredzēta zinātniska konference, uz to aicinās labāko eseju autorus.

Citu datumu laikraksti

 • Katrai puķei savs niķis

  Fitonija. Fitonijas tumšzaļās ovālās lapas ir ar karmīnsarkanu vai sudrabbaltu dzīslojumu, tās nezied.Fitonija Fitonijas tumšzaļās ovālās lapas ir ar...

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  O.Vācieša jubileja. 29.novembrī pulksten 15.00 Alūksnes rajona Trapenes kultūras namā - O. Vācieša atceres pasākumi.O.Vācieša jubileja - 29.novembrī...

 • Vislabāk jūtas mājās

  Jānim Sahņenko ar Lakī sacensības Smiltenē bija pirmās. Lai arī netika iegūtas godalgotas vietas, saimnieks ar pirmo startu ir apmierināts.Jānim...

 • Eiropas Savienība dod, nevis lūdz paņemt

  Līdz šā gada 31. decembrim ikvienam lauksaimniecībā izmantojamās zemes, kuras platība ir vismaz viens hektārs, apstrādātājam ir iespējams veikt...

 • Policija informē

  Sabojā dzērienu automātu. Alūksnē, Ezera ielā, sporta zālē sabojāts dzērienu automāts. Policijā iesniegums par to saņemts 25.novembrī.Sabojā dzērienu...

 • Policija meklē

  Alūksnes rajona policijas pārvalde meklē bez vēsts pazudušo Antonu Rengeli (personas kods 051052-12652), kurš pazudis 2003.gada 12.novembrī.Alūksnes...