Apvienosies bioloģiskajā lauksaimniecībā strādājošie

Alūksnes rajona bioloģiskajā lauksaimniecībā strādājošie zemnieki gatavojas doties uz Preiļiem, lai veicinātu biedrības “Slow Food” veidošanu.

Alūksnes rajona bioloģiskajā lauksaimniecībā strādājošie zemnieki gatavojas doties uz Preiļiem, lai veicinātu biedrības "Slow Food" veidošanu. Šī organizācija palīdzēs sekmēt tīras vides saglabāšanu un ekoloģiski tīru produktu apriti.
"Vēl nevaru apgalvot, vai 20.augustā braukšu uz Preiļiem. Ir daudz darba saimniecībā, bet vēlētos būt kopā ar citiem "zaļajiem" zemniekiem. 88 valstīs jau ir attīstījusies kustība "Slow Food". Biedrība izveidota sadarbībā ar Latvijas bioloģiskajā lauksaimniecībā strādājošajiem zemniekiem. Tā palīdzēs attīstīt "zaļu" saimniekošanu un rosinās cilvēkus aizdomāties par veselīgu pārtiku," atzīst Ziemeru pagasta zemnieku saimniecības "Polieši" īpašnieks Arvis Paulovičs.
Par biedrības priekšsēdētāju ievēlēts restorāna "Vincents" īpašnieks Mārtiņš Rītiņš, ar kuru vairākiem Alūksnes rajona bioloģiskajiem zemniekiem izveidojusies laba sadarbība. Preiļos būs Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības organizāciju apvienības desmit gadu jubilejas svinības, kuru laikā pieteiks biedrības "Slow Food" izveidi. Izcilākajiem bioloģiskajiem lauksaimniekiem pasniegs ceļojošo balvu "Zelta gliemezis". Tas ir simbols tīrai videi un veselīgai pārtikai. Desmit lielākās bioloģiskās saimniecības apbalvos ar diplomiem.
Pašlaik ekoloģiski tīri produkti aizņem nedaudz vairāk par vienu procentu no kopējā Latvijas lauksaimniecības produktu tirgus.

Citu datumu laikraksti

  • Iesaistās latvāņu apkarošanā

    Pagājušajā gadā Zemkopības ministrijas aktīvās rīcības dēļ Latvija ieguva atbalstu latvāņu apkarošanai no Eiropas Savienības struktūrfondu...

  • Izstrādās tehnisko projektu vakarskolai

    Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē tika pieņemts lēmums par grozījumu veikšanu rajona padomes 2005.gada budžetā.Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē...

  • Vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam

    Gada pirmajā pusē vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam nodarīts Alūksnes rajonā. Vandāļi un pārgalvīgi braucēji radījuši 264 latu zaudējumus, tas ir...