Apzina retās pūču sugas Ziemeļgaujas ielejā

Projektā “Ziemeļgaujas ielejas aizsardzība un apsaimniekošana” otro gadu apzina dabas vērtības - aizsargājamus augus un dzīvniekus.

Projektā "Ziemeļgaujas ielejas aizsardzība un apsaimniekošana" otro gadu apzina dabas vērtības - aizsargājamus augus un dzīvniekus. Marta nogalē aizsargājamo ainavu apvidū pētīja retās pūču sugas.
Alūksnes un Valkas rajona teritorijā pūcēm piemērotos mežus ainavu apvidū pētīja astoņi Latvijā pazīstami eksperti - ornitologi. Laiks no 25. līdz 28.martam bija īpaši piemērots pūču konstatēšanai, naktīs bija pilnmēness.
"Eksperti dzirdēja vairāk nekā 50 pūces: 24 līdz 26 urālpūces (dažos gadījumos bija grūti noteikt, vai viena ligzdošanas teritorija nav pieskaitīta vairākas reizes), 17 meža pūces, 5 bikšainos apogus un 5 apodziņus. Nozīmīga ir bikšaino apogu konstatēšana, jo pagājušajā sezonā neizdevās atrast nevienu šīs sugas pūci. Tiesa, bija agrākas ziņas par šo putnu sastopamību Ziemeļgaujā," stāsta Latvijas Dabas fonda darbiniece Ilze Vilka.
Ziemeļgaujas salīdzinoši neskartā daba nodrošina apdraudētajām dzīvnieku un putnu sugām nepieciešamos dzīves apstākļus. Resnie, trupējušie lapu koku dobumi dod mājvietu urālpūcēm un apodziņiem.
Projektu "Ziemeļgaujas ielejas aizsardzība un apsaimniekošana" finansē Eiropas Savienības "LIFE - Nature" programma un Latvijas Valsts vides fonds. To realizē Latvijas Dabas fonds.
Projekta mērķis ir aizsargājamo teritoriju Ziemeļgaujas ielejā iekļaut starptautiskajā aizsargājamo teritoriju tīklā "Natura 2000", izstrādāt teritorijas dabas aizsardzības plānu un realizēt to, veicot biotopu apsaimniekošanu. Projekta partneri ir Gaujienas un Virešu pagasta padome, Vidzemes attīstības aģentūra, SIA "Vides projekti" un valsts akciju sabiedrība "Latvijas valsts meži".

Citu datumu laikraksti

  • Balvā saņem baseina apmeklējumu

    Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas.Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas. Alūksnes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Alūksnes...

  • Alūksnē viesos Ministru prezidents

    Rīt Alūksnē ieradīsies Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Viņš tiksies gan ar Alūksnes pilsētas un rajona padomes vadību, gan arī apmeklēs sporta...

  • Notāru darbu paralizē valdības neizdarība

    Uz pāris dienām valdība bija paralizējusi notāru darbu, jo Ministru kabinets nebija apstiprinājis noteikumus par zvērinātu notāru taksēm, bet...