Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar adījumiem dāvina prieku citiem

Alūksniete Silvija Urtiņa ir liela rokdarbniece un ar prieku savus adījumus dāvina citiem. Jau trešo gadu pēc kārtas decembra nogalē viņa tos nes uz Alūksnes Sociālās palīdzības centru, tālāk tie aizceļo pie maznodrošinātām ģimenēm.

Alūksniete Silvija Urtiņa ir liela rokdarbniece un ar prieku savus adījumus dāvina citiem. Jau trešo gadu pēc kārtas decembra nogalē viņa tos nes uz Alūksnes Sociālās palīdzības centru, tālāk tie aizceļo pie maznodrošinātām ģimenēm.
"Aizejot pensijā, brīvā laika ir daudz. Vēlos darīt kaut ko lietderīgu. Rokdarbi ir mana sirdslieta visu mūžu," stāsta Silvija Urtiņa.
Ilgus gadus darbojusies studijā "Kalme"- ir ne tikai adītāja, bet arī audēja. Nodarbībām studijā veltītas visas brīvdienas, tā tas turpinājies apmēram 30 gadus.
"Tagad vairs nav nepieciešamības aust, dažādu sedziņu izvēle veikalos ir liela. Segu aušanai vajadzīgs arī daudz laika," atzīst sieviete.
Interese par rokdarbiem radusies jau skolas laikā. Kādreiz sapņojusi, ka mācīsies slavenajā Kaucmindes skolā un strādās par rokdarbu skolotāju. Zinības sākusi apgūt Rankas mājturības skolā, taču karš pārvilcis mācībām svītru. Viņas ģimenē visiem patikuši rokdarbi - Silvijas mamma šuvusi, vērpusi, audusi un adījusi. Adīkli S.Urtiņa rokās paņemot katru dienu - pārmaiņus ar grāmatu.
"Ja vienam adījumam izmanto dažādu dziju kamolus, tad iznāk interesants darbs," apgalvo sieviete. Rokdarbnieces prasmes viņa nodevusi krustmeitai Dacei.
Darba gados Silvija strādājusi Alūksnes rūpkombināta konfekšu cehā par vadītāju. "Kad bija jādodas pensijā, vēl pusotru gadu strādāju. Kad apmēram trīs gadus biju nodzīvojusi mājā, man kļuva garlaicīgi, jo visi rokdarbi bija padarīti. Tad radās iespēja četrus gadus muzejā veikt zāles uzraudzes pienākumus. Tas bija interesants darbs, tikšanās ar inteliģentiem cilvēkiem no mākslas pasaules," atzīst S.Urtiņa.
Kad cilvēks aiziet pensijā, tad no dzīves aprites iziet ārā. "Kad biju jaunāka, tad tā nedomāju. Kam veselība atļauj, tie var iet sabiedrībā. Neko nevar darīt, ka vēlēšanās tagad jāpieskaņo iespējām," skumji secina S.Urtiņa.

Citu datumu laikraksti

 • Velk bluķi un dedzina grēkus

  Mālupes pagastā kultūras darbinieki ceturtdien organizēja nebijušu pasākumu - bluķa vilkšanu pa pagasta iestādēm, lai aizdzītu visus ļaunos...

 • Skatlogus rotā savam un klientu priekam

  Iestājoties krēslai, pilsētas ielās iedegas laternas, arī veikalu skatlogos sāk mirdzēt sveču liesmiņas un daudzkrāsainas lampiņas.Iestājoties...

 • Iepazīst mazpulka radošo darbu

  Ziemeru 29.mazpulka dalībnieku projekti guvuši atzinību ne tikai Alūksnes rajonā, bet ir pazīstami arī valstī. Ar viņu veikumu pamatskolā un pagastā...

 • Varēs vizināties zirga pajūgā

  Jātnieku sporta klubs Jaunannas pagasta zemnieku saimniecībā “Arāji” rīko jautras izdarības, atrakcijas un vizināšanos kamanās.Jātnieku sporta klubs...

 • Uz pasākumu aicina bērnus

  Alūksnes atpūtas un izklaides vietā “Klondaika” 21.decembrī notiks Ziemassvētku sarīkojums, uz to aicina 50 bērnus no maznodrošinātām...

 • Konkursā izcīna godalgotu vietu

  Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 10.klases skolniece Ilze Dandena ir ieguvusi 2.vietu zīmējumu un domrakstu konkursā “Sports manā skolā...