Ar akciju aicina cīnīties pret sāpēm

Šomēnes Latvijas Pretvēža apvienība, Latvijas Paliatīvās aprūpes asociācija, Latvijas Onkologu asociācija un Rīgas Austrumu slimnīcas Onkoloģijas centrs izsludina konsultācijas cilvēkiem, kuriem ir onkoloģiskas sāpes.

Šomēnes Latvijas Pretvēža apvienība, Latvijas Paliatīvās aprūpes asociācija, Latvijas Onkologu asociācija un Rīgas Austrumu slimnīcas Onkoloģijas centrs izsludina konsultācijas cilvēkiem, kuriem ir onkoloģiskas sāpes.
Alūksnē konsultācijas būs pie ārstes Ārijas Bertukas 11.oktobrī no pulksten 15.00 līdz 16.00 un 13.oktobrī no pulksten 13.00 līdz 14.00 Alūksnes poliklīnikā.
Oktobris pasaulē ir izsludināts par Pretsāpju mēnesi, bet Latvijā šajā laikā ir aktualizējusies diskusija par eitanāzijas - "humānas nāves" - nepieciešamības legalizāciju. Latvijas Paliatīvās aprūpes asociācijas vadītājs Vilnis Sosārs uzskata, ka sabiedrībai nav skaidra priekšstata, ko nozīmē īstenot ieceri - dzīvot vai nedzīvot.
"Kā biežākais iemesls "atļautas nāves" nepieciešamībai min sāpes un ciešanas, taču tajā pašā laikā daudz efektīvāk ir cīnīties pret sāpēm. Lietojot efektīvu pretsāpju terapiju, var atvieglot cilvēkam dzīvi un ļaut viņam pašam noteikt savu likteni," atzīst V.Sosārs.
Mediķi ir pret eitanāziju, jo: 1) nevienam nav tiesību izlemt - dzīvot cilvēkam vai ne; 2) ārsta uzdevums ir darīt visu, lai atvieglotu ciešanas, nevis nogalināt pacientu; 3) ja ir sakārtota veselības aprūpe, paliatīvā aprūpe un plaši pielieto efektīvu pretsāpju terapiju, tad eitanāzija nav aktuāla.
Fakti
Katru gadu gandrīz 10 000 cilvēku atklāj kādu onkoloģisku saslimšanu.
Apmēram 52 procentiem vēzi atklāj vēlīnā - 3., 4.- stadijā vai "bez stadijas".
Latvijā ir apmēram (neieskaitot Rīgu) 6000 onkoloģisko pacientu, kuriem ir nepieciešama aktīva pretsāpju terapija un paliatīva aprūpe.

Citu datumu laikraksti

  • Ugunsgrēks vecajiem ļaudīm atņem mājas (27.septembrī)

    Ieinteresēta persona: “Notikums kārtējo reizi parāda, kādos apstākļos dzīvo vecie un slimie cilvēki Latvijā. Gribu izteikt vislielāko atzinību...

  • Dziesmotā rudens diena

    Sestdien, 17.septembrī, Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas un Alūksnes pilsētas sākumskolas 5. līdz 9.klašu koris un Ernsta Glika Alūksnes...

  • Nelaimē parādās varoņi

    Nelaime nenāk brēkdama. Skaistajā rudens sestdienā, 24.septembrī, Apes kapos godināja un pieminēja viņsaulē aizgājušos Apes iedzīvotājus, iededzot...