Ar devīzi: “Drošiem pieder pasaule!”

Turpinām sarunu ar konkursa “Mis un Misters Alūksne 2005” dalībniekiem, lai, kaut nedaudz iepazīstot viņus, varētu izvēlēties mūsu laikraksta lasītāju simpātijas. Anketu izlozē būs iespēja laimēt ieejas biļeti uz konkursu.

Turpinām sarunu ar konkursa "Mis un Misters Alūksne 2005" dalībniekiem, lai, kaut nedaudz iepazīstot viņus, varētu izvēlēties mūsu laikraksta lasītāju simpātijas. Anketu izlozē būs iespēja laimēt ieejas biļeti uz konkursu.
- Agnese Jursa mācās Alūksnes vidusskolas 12.klasē.
"Esmu jautra, interesanta un arī spītīga. Tā ir manai horoskopa zīmei - Skorpionam -raksturīga īpašība. Patīk aizstāvēt savu viedokli, lai gan ne vienmēr izdodas. Draugi saka, ka esmu klusa un kautrīga. Ar svešiem - arī mazrunīga," sevi raksturo Agnese.
Draugi pamudināja piedalīties konkursā. Pašai gribējās, bet trūka drosmes. Viņai patīk dejot. Tiesa, pirms kāda laika nelikās saistošas tautas dejas, bet tagad attieksme ir diametrāli pretēja. Viņa ir klases deju kolektīva dalībniece, kopā ar to dejoja Skolēnu dziesmu un deju svētkos. "Tās bija jaunas izjūtas un piedzīvojumi. Tagad līdzīgas izjūtas rada konkursa nodarbības. Pagaidām man ir grūti iedomāties, kā varēšu runāt pie mikrofona," atklāj jauniete.
Agnese domā studēt vides dizainu. Viņa mācījusies mākslas skolā. Tagad zīmēt iznāk reti, tomēr iemaņas nav zudušas. Krāsu un dabas izjūta noderēs vides projektu izstrādē, domājot par parku un dārzu labiekārtošanu. Vides dizainerei būs iespēja veidot krāsu un formu salikumus dabā. Agneses mīļākie ziedi ir neļķes un gerberas. Krāsa - zaļā, kas dabā visvairāk sastopama. Gadalaiks - vasara. Tad var peldēties un atpūsties pie Alūksnes ezera.
"Ja vajadzētu izvēlēties, priekšroku dotu ģimenei, nevis darbam. Tā man ir vissvarīgākā," saka Agnese.
- Anta Aizupe mācās Alūksnes valsts ģimnāzijas 11.klasē.
Viņa ir ļoti sabiedriska: dzied skolas korī, dejo "Enku - drenku", iesaistās jauniešu kluba "Citi" darbībā. Klāt nākušas konkursa nodarbības, tāpēc būs grūti visu paspēt. "Draugiem liekas, ka es labi izskatīšos uz konkursa skatuves. Padomāju un piekritu, ka nav, ko zaudēt. Šie divi mēneši ir pārmaiņu pilni. Vai gribas uzvarēt? Gan jau tad, kad stāvēšu uz skatuves un nosauks uzvarētājus, cerēšu, ka tā būšu es. Tagad vēl par to nedomāju," stāsta Anta.
Viņa nevar nosēdēt mājās, vienmēr gribas kaut kur traukties. Pēc horoskopa - Lauva. "Vismaz dažreiz gribu paturēt pēdējo - izšķirošo - vārdu. Lai gan esmu mīlīga, aiz ūsām tomēr nevajadzētu raustīt," brīdina meitene. Vecāki viņai piekrīt, ka dzīvē vajag izmēģināt visu. "Ja kaut ko piedāvā, tad vajag izmantot iespēju," spriež Anta. Viņai ir svarīgi būt harmonijā ar sevi un pasauli, lai justos labi un būtu laimīga. "Ja es būtu "Mis Alūksne"? Tas būtu skaisti! Jebkurai meitenei, kas uzvarēs, būs gandarījuma sajūta," ir pārliecināta viņa. "Esmu tāda, kāda esmu. Savu stilu neesmu veidojusi. Tāpat negribu kādai līdzināties," akcentē meitene.
Antai ir iecere studēt starpkultūru sakarus Kultūras akadēmijā vai Stradiņa universitātē. Viņai ir pieredze projektu izstrādē un sadarbības veidošanā ar ārzemju jauniešiem.
- Monta Kokareviča mācās Alūksnes valsts ģimnāzijas 12.klasē.
"Nevaru iedomāties savu dzīvi vienatnē. Esmu emocionāla, sirsnīga un saku, ko domāju. Reizēm gan apdomāju, ko teikt un ko labāk ne," saka Monta. Viņai ir maz brīva laika, jo jāsaimnieko mājās un jāpieskata jaunākā māsa. Mamma kopā ar Latvijas miera uzturēšanas karavīriem bija devusies uz Irāku.
"Kopš sešu gadu vecuma vecāki man ir uzticējušies, tāpēc esmu pieradusi būt patstāvīga. Protams, ir skumji, kad mammas nav mājās," atzīst jauniete. "Jo vairāk dara, jo vairāk var paspēt," teikusi mamma, mudinot piedalīties konkursā.
"Man ir paveicies ar tuviem un mīļiem cilvēkiem. Kad blakus nav mammas, mani atbalsta draugs. Viņš dod labus padomus un mierina," atzīst viņa. Nesen Monta kopā ar draugu bija atpūtas braucienā uz Vīni. "Tā bija laba relaksācija. Tagad ar jauniem spēkiem varu gatavoties konkursam. Braukt patstāvīgi ir interesanti, jo nevar zināt, kas gaida. Tā ir arī konkursā, jo rezultātu nevar paredzēt," salīdzina Monta.
Pagājušajā gadā viņa bija Ēģiptē, jo Montu vilina austrumu zemes un kultūra. Tiesa, dzīvot tādā vidē negribētu. Lai gan atbraukusi no Cēsīm, kas nav mazāk skaista pilsēta kā Alūksne, meitene ir apmierināta ar pašreizējo dzīvesvietu.
"Sākumā likās - ak, Dievs, kur esmu iekļuvusi! Tomēr ar laiku šī vieta ir kļuvusi mīļa. Patīk ezeri un daba, kur varu relaksēties," saka Monta.
- Juris Bricis mācās Alūksnes valsts ģimnāzijas 12.klasē.
"Trenējos svarcelšanā un riteņbraukšanā, bet tas ir vaļasprieks. Ar draugiem atpūšas klubos vai ejam uz balli. Autoskolas kursos mācos teoriju un praksi, lai iegūtu autovadītāja apliecību," informē Juris.
Pagaidām viņš vēl nezina, ko grib sasniegt. Ar mācībām tā ir, kā ir, tomēr vēlas studēt. "Kad kopā ar draugiem svinēju 18.dzimšanas dienu, viņi lika sasparoties un pieteikties konkursam. Piekritu, jo runas māksla un citās nodarbībās apgūtais noderēs dzīvē," viņš atklāj. Juris dzimis septembrī, tātad viņa horoskopa zīme ir Jaunava. Puisis atzīst, ka viņam raksturīga ir kārtības mīlestība, pat pedantisms. Svaru zālē viņš uz stieņa liek tikai dzeltenas, nevis dažādu krāsu svaru ripas. "Patīk konkrētība un precizitāte. Ja pasaka, ka ieradīsies noteiktā laikā, tad arī jābūt. Labāk gaidu citus nekā lieku gaidīt sevi," komentē Juris.
Brīvdienās viņš nesēž mājās, bet dodas uz klubu vai sarīkojumu dejām. Dejo tik aizrautīgi, ka nākamajā dienā sāp visas malas. "Grūti prognozēt, kā veiksies konkursā. Izšķirošs būs izgājiens pēdējā taisnē. Ja sevi manīt liks stress, tad būs grūti sevi labi parādīt," ir norūpējies puisis.
Uzstāšanās Jurim rada problēmas. Pat klasē uztraukums traucē nolasīt referātu. Viņš domā, ka izdosies sevi pārvarēt. "Cerība uzvarēt ir vienmēr. Manuprāt, tas būtu labi - iegūt popularitāti. Tiesa, tai ir ne tikai plusi, bet arī mīnusi," spriež Juris. Viņaprāt, ārējais skaistums ir gaumes lieta. Svarīgāk ir iepazīt un atklāt iekšējo skaistumu.
- Ivars Lazdiņš studē Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātē.
"Esmu aktīvs, sportisks un sabiedrisks. Vidusskolā mācības varēja pakārtot sporta nodarbībām un sacensībām, bet tagad tā vairs nav. Studijām ir vajadzīgs vairāk laika, tomēr biatlonu nepametīšu. Pārāk daudz enerģijas un laika tam esmu ziedojis, turklāt patīk šis sports un komandas biedri," stāsta Ivars. Viņš nepieļauj domu, ka kaut ko varētu nepaspēt vai neizdarīt, lai gan uz konkursa nodarbībām jābrauc no Rīgas. Viņš ļāvās draugiem sevi pierunāt. Protams, ja pašam negribētos, tad uz konkursu neietu."
Esmu spēlējis teātri, tāpēc no publikas nav bail. Tomēr literāri pareizi, turklāt bez malēniešu akcenta, runāt ir jāmācās," uzskata students. Viņam ir grūti uzstāties pazīstamu cilvēku auditorijā, bet svešu cilvēku klātbūtne neuztrauc.
Protams, tāpat kā sacensībās mērķis ir uzvarēt. Ivars šaubās, ka kāds konkursā vēlas tikai piedalīties. Visiem ir savs sapnītis - kļūt par "Misteru". "Uzvara konkursā varētu radīt līdzīgas izjūtas kā godalgota vieta biatlona sacensībās. Tomēr emocionāli tas būs citādi. Katra uzvara liek pacelt latiņu augstāk un tiekties sasniegt vairāk," spriež Ivars. Viņam nepatīk dzīve lielpilsētā, tāpēc atgriezīsies kādā Vidzemes pilsētā.
Puisim patīk mašīnas, mūzika un meitenes. "Esmu garastāvokļa cilvēks, tāpēc izvēlos katru reizi cita stila mūziku. Varu klausīties "saldas" dziesmiņas tikpat labi kā hip hopa stila skaņdarbus," saka Ivars.
- Andris Kļavs mācās Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 12.klasē.
Andris ir sabiedriskās organizācijas "Klubs "Māja"" vienības prezidents un skolas avīzes redaktors. Bieži organizē un vada pasākumus. "Aizņemtība man atspēlējas, jo bieži trūkst laika un nevaru visu paspēt. Tas sabojā garastāvokli, jo nepārtraukti kaut ko daru, bet neredzu rezultātu," secina Andris.
Draugi apgalvo, ka viņš ir uzticams un draudzīgs. "Mani uz konkursu aicināja Evita Bogdanova, kad redzēja manu uzstāšanos. Iespējams, taisnība ir matemātikas skolotājai, kas atzīst, ka neprotu atteikt. Tomēr es nekad nepiedalītos konkursā tikai tāpēc, ka man kāds liek. Par uzvaru neesmu domājis, bet tas būtu lieliski," skaidro puisis.
Andris atzīst, ka viņam kā Jaunavas zīmē dzimušam patīk uzmanība un spožums, tikai negribas to atzīt. Šādās situācijās viņš parasti samulst. Jaunieti saista pilsēta ar savu nemieru un enerģiju. Vēlas studēt datordizainu, jo tuva ir māksla un datori. "Kad kādu laiku neesmu zīmējis vai gleznojis, tad jūtu, ka trūkst kaut kā. Esmu piedalījies konkursos un arī guvis atzinību," saka Andris. Patīk, ja viņa darbu kāds novērtē.
Andra vīrieša ideāls varētu būt Mikelandželo statujā attēlotais Dāvids. Turpretim sievietes ideāls varētu līdzināties ūdens skaistulei Nārai, kas ir izsmalcināta un trausla.
"Ārējam veidolam ir ļoti liela nozīme. Tomēr šajā konkursā nepietiks ar skaistu seju un augumu, ja nebūs arī atbilstošas iekšējās pasaules," uzskata jaunietis.

Citu datumu laikraksti

 • Meklēsim purva bruņrupučus kopā!

  Starptautiskajā dzīvnieku aizsardzības dienā - 4.oktobrī - Rīgas Nacionālais zoodārzs sadarbībā ar Latgales Zooloģisko dārzu uzsāk akciju “Meklējam...

 • Lai neizdegtu kā svece

  Mūsdienās cilvēki nereti ir spiesti strādāt pāri saviem spēkiem, lai nopelnītu sev iztiku. Rezultātā rodas spēku un enerģijas izsīkums.Mūsdienās...

 • Dzimtajās mājās saimnieko ceturtajā paauzdē

  Jaunalūksnieti Gunitu Dābolu var apbrīnot vairāku iemeslu dēļ. Jauna sieviete, kas enerģiski izlēmusi saimniekot piemājas saimniecībā “Sproģi” jau...

 • Ugunsgrēks vecajiem ļaudīm atņem mājas (27.septembrī)

  Ieinteresēta persona: “Notikums kārtējo reizi parāda, kādos apstākļos dzīvo vecie un slimie cilvēki Latvijā. Gribu izteikt vislielāko atzinību...

 • Dziesmotā rudens diena

  Sestdien, 17.septembrī, Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas un Alūksnes pilsētas sākumskolas 5. līdz 9.klašu koris un Ernsta Glika Alūksnes...

 • Nelaimē parādās varoņi

  Nelaime nenāk brēkdama. Skaistajā rudens sestdienā, 24.septembrī, Apes kapos godināja un pieminēja viņsaulē aizgājušos Apes iedzīvotājus, iededzot...