Ar modernu aparātu varēs precīzi diagnosticēt ausu saslimšanas

Ausu, kakla un deguna ārste Inga Žīgure šonedēļ sākusi strādāt ar modernu aparātu - timpanoaudiometru, ar kuru iespējams laikus un precīzi diagnosticēt ausu saslimšanas, noteikt, cik ilgs būs ārstēšanas process un kāds tam būs rezultāts.

Ausu, kakla un deguna ārste Inga Žīgure šonedēļ sākusi strādāt ar modernu aparātu - timpanoaudiometru, ar kuru iespējams laikus un precīzi diagnosticēt ausu saslimšanas, noteikt, cik ilgs būs ārstēšanas process un kāds tam būs rezultāts.
Papildus ar šo aparātu var pārbaudīt, kāda ir dzirde, kā auss reaģē uz dažādām skaņas frekvencēm. "Būtiski, ka ar aparātu var noteikt, kurā vietā ausij ir bojājums, ja dzirdes traucējumi ir ilgstoši," laikrakstam stāsta Inga Žīgure.
Viņa bilst, ka jaunais aparāts atvieglos ne tikai ārsta darbu. Pacients jau ārsta apmeklējuma laikā varēs uzzināt, kāda ir auss veselība - vai vidusausī nav sakrājies šķidrums, radies saaugums, vai bungplēve nav nekustīga un tamlīdzīgi. Ar aparātu var diagnosticēt ausu saslimšanas, sākot ar zīdaiņa vecumu.
"Ja pacientam ir konstatēts vidusauss iekaisums, tad pēc ārstēšanas kursa obligāta prasība ir dzirdes pārbaude," atklāj I.Žīgure. Ja ir ģimenes ārsta nosūtījums, par izmeklējumu ar jauno aparātu pacientam nav jāmaksā.
I.Žīgure saka, ka visbiežāk veselības problēmas rodas tiem, kas strādā gateros, kur ir troksnis un risks saslimt ar arodslimībām. "Ja nelieto ausu aizsardzības līdzekļus, tad cilvēks var palikt kurls," apgalvo ārste.
Viņa atklāj, ka pacientiem ausu, kakla un deguna ārstu nereti nākoties apmeklēt, ja bijusi vīrusu infekcija un pēc pāris nedēļām sākušās komplikācijas. Ausu veselības problēmas bieži vien rodas bērniem, kuru vecāki smēķē. Ārstei praksē nācies saskarties ar gadījumiem, kad bērni viens otram nodara pāri - iesit pa ausi un sabojā dzirdes kauliņu sistēmu.
"Diemžēl gadījumos, ja ir bojāts dzirdes nervs, slimība nav izārstējama. Var lietot medikamentus, lai stāvoklis nepasliktinās," apstiprina I.Žīgure.

Citu datumu laikraksti

  • Sargieties no krāpnieka!

    Vidzemē bijuši vairāki gadījumi, kad kāds vīrietis krāpjas, uzdodoties par pasta vai vēstniecības darbinieku.Vidzemē bijuši vairāki gadījumi, kad...

  • Apspriež tūrisma jaunumus

    Ziemassvētku noskaņās notika šāgada pēdējā rajona tūrisma darbinieku apspriede.Ziemassvētku noskaņās notika šāgada pēdējā rajona tūrisma darbinieku...

  • Pirotehnikas bums vēl nav sācies

    Alūksnes rajonā vēl nav sācies pirotehnikas bums, kad pusaudži spridzina petardes un traucē apkārtējiem iedzīvotājiem, lai gan atsevišķās rajona...