Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar pedagogu darbu sasniedz labus rezultātus

Arodapmācības un rehabilitācijas centrā "Alsviķi" no 16. līdz 19.jūnijam bija viens no atbildīgākajiem periodiem mācību gada laikā, jo audzēkņi kārtoja valsts eksāmenus.

Arodapmācības un rehabilitācijas centrā "Alsviķi" no 16. līdz 19.jūnijam bija viens no atbildīgākajiem periodiem mācību gada laikā, jo audzēkņi kārtoja valsts eksāmenus.
Rezultāti parādīja, ka audzēkņi ar savu un pasniedzēju darbu sasnieguši labus rezultātus. Centru šogad absolvēja 56 audzēkņi, iegūstot apavu remontētāja, mājsaimnieces, pavāra palīga, šuvēja un datoroperatora specialitātes. Izlaidumā deviņi audzēkņi saņēma atestātu par vidējo izglītību, absolvējot Alūksnes vakarskolas Alsviķu konsultāciju punktu.
Pagājušais gads saistās arī ar dažādiem interesantiem izklaides un atpūtas pasākumiem. Audzēkņus īpaši iepriecināja ekskursijas, kuru laikā bija iespēja iepazīt dažādas Latvijas vietas, būt Rīgā, Okupācijas muzejā, "Rūpju bērns" organizētajā pasākumā Ķīpsalā, baudīt Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu Rundāles pilī un Aglonā. Alūksnes rajonā bijām Ottes dzirnavās, U.Puzuļa keramikas ceplī un citās vietās.
Daudzi pasākumi saistās ar sporta sacensībām - audzēkņi piedalījās Latvijas bērnu un jauniešu invalīdu federācijas organizētajos sporta svētkos Ozolniekos, sacensībās Rīgā, kur guva ļoti labus rezultātus.
Noteikti jāpiemin audzēkņu atpūtas nometne Jūrmalā, Bulduros, kas notiek sadarbībā ar P.Stradiņa 2. medicīnas skolu. Šī nometne notika jau sesto gadu, par ko esam ļoti pateicīgi direktores Ilgas Eriņas vadītajam kolektīvam.
Arī centra darbiniekiem bija lieliska iespēja iepazīt gan Kurzemi, gan Latgali.
Audzēkņu labie sasniegumi cieši saistīti arī ar darbinieku tālākizglītošanos. Centra darbiniekiem sniegtas plašas iespējas paplašināt savas zināšanas dažādos kursos un semināros. No decembra līdz aprīlim norisinājās profesionālās meistarības pilnveides kursi "Personu ar attīstības traucējumiem diagnostika un traucējumu korekcijas iespējas", ko vadīja Rēzeknes augstskolas Pedagogu tālākizglītības centrs. Nodarbības sniedza ieskatu speciālās izglītības attīstības tendencēs Latvijā. Pedagogu kolektīvs piedalījās semināru ciklā "Skolas darba pašvērtēšana un attīstības plānošana", šos kursus vadīja rajona skolu pārvaldes vadītāja Ināra Līdaciņa.
Atsevišķi darbinieki apmeklēja kursus un seminārus kvalifikācijas paaugstināšanai un aktuālas informācijas iegūšanai - piemēram, par atkarībām, jaunumiem datoru izmantošanā darbā. Pieredze projektu rakstīšanā gūta ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās - Francijā. Aktuāla pieredze gūta Portridžas mācību centra organizētajos kursos "Darbs ar ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām", seminārā "Psiholoģiskais darbs ar vardarbībā cietušajiem bērniem" Latvijas Ģimenes centrā, "Sociālā gleznošana un sociālās spēles", ko organizēja sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskola "Attīstība".
Lai novērtētu centrā paveikto darbu sociālās rehabilitācijas jomā, jau otro gadu pie mums viesojas eksperte no Hamburgas Gisela Hoffmane. Viņa daudz laika pavadīja kopā gan ar centra darbiniekiem, gan audzēkņiem - tā bija lieliska iespēja mums pārbaudīt un papildināt savas zināšanas vācu un angļu valodā.
Aktuāls jautājums ir centra audzēkņu sadzīves apstākļu uzlabošana. Pašlaik turpinās centra viesnīcas sienas kapitālais remonts (siena atradās avārijas stāvoklī). Darbu veic firma "Valdis".
Topošā sociālā darbiniece Inese Priede pie mums veica valsts praksi, diplomdarba tēma bija izstrādāta, izmantojot centra bāzi, tas bija teicami aizstāvēts darbs. 7.jūlijā Inese saņems Latvijas Universitātes diplomu un strādās centrā.
Turpinās audzēkņu uzņemšana centrā nākamajam mācību gadam, sīkāka informācija pa tālruni 67567.
Novēlu audzēkņiem un darbiniekiem skaistu vasaru un uzkrāt spēkus jaunajam mācību gadam!

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  - Piedod, Dārt’, es tā negribēju! - Jānis teic un nodur skatienu, - nudie’ negribēju!17. - Piedod, Dārt’, es tā negribēju! - Jānis teic un nodur...

 • Akmens var pasargāt no ļaunas acs

  Akmeņi (dārgakmeņi, minerāli, pusdārgakmeņi, kristāli) pilda ne tikai talismanu funkciju, bet iedarbojas arī uz cilvēka veselību (piemēram, mazina...

 • Ja pēc svētkiem pāri palicis siers

  Laikā starp Jāņiem un Pēteriem, kad vēl no līksmās un lustīgās svinēšanas ir pāri palicis kāds siera ritulis, sevi un draugus var pacienāt ar...

 • Svētkos ēdīsim, bet nepārēdīsimies!

  Vasaras saulgriežu svinēšana izsenis ir saistījusies ar šiem svētkiem raksturīgu ēdienu un dzērienu baudīšanu. Gribu uzsvērt - baudīšanu.Vasaras...

 • Visi Jāņi ir labi cilvēki

  Tā domā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas saimnieks Jānis Jēkabsons.Tā domā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas saimnieks Jānis Jēkabsons....

 • Aplīgošanas dziesmas

  Ir noslēdzies "Alūksnes Ziņu" rīkotais aplīgošanas dziesmu konkurss.Ir noslēdzies "Alūksnes Ziņu" rīkotais aplīgošanas dziesmu konkurss. Balvas -...