Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar Pelnu dienu sākas gavēņa laiks

Kristīgajā baznīcā vakar atzīmēja Pelnu dienu, kas aizsāk 40 dienu ciešanu laiku. Šajā dienā baznīcās svēta pelnus, lai cilvēks varētu atcerēties, ka viņš ir tikai puteklis un par pīšļiem un pelniem tam būs jāpaliek.

Kristīgajā baznīcā vakar atzīmēja Pelnu dienu, kas aizsāk 40 dienu ciešanu laiku. Šajā dienā baznīcās svēta pelnus, lai cilvēks varētu atcerēties, ka viņš ir tikai puteklis un par pīšļiem un pelniem tam būs jāpaliek.
"Gavēšanai ir sena tradīcija. Jau Vecajā Derībā to praktizēja pravieši un Dieva ļaudis, Jaunajā Derībā bieži gavēja Jānis Kristītājs, arī Jēzus Kristus devās uz tuksnesi un tur gavēja 40 dienas. Gavēšana nav saistīta tikai ar skumjām. Lai gavēnis būtu patiess, jābūt trijām lietām: žēlsirdībai, priekam un upurim," saka Alūksnes katoļu draudzes prāvests Andžejs Keziks.
Upuris gavēņa laikā nepieciešams, lai cilvēks apzinātos savu gribu. Ja cilvēka griba ir vāja, tad viņš ir pakļauts dažādiem kārdinājumiem. Gavēnis māca cilvēkam atteikties no kādiem dzīves labumiem. "Patiesībā katrs kristietis var izvēlēties pats savu gavēšanas formu. Katoļu baznīcā ir divas dienas - Pelnu trešdiena un Lielā piektdiena, kad katoļticīgajiem jāievēro stingrs gavēnis - jāatsakās no gaļas un piena ēdieniem. Ja cilvēks jūt, ka viņa kārdinājums ir gardas kūkas, smēķēšana vai alkohols, vai arī cilvēks dienu nevar izdzīvot bez televīzijas, šajā laikā - 40 dienās - viņš ir aicināts no šiem kārdinājumiem atsacīties. Mēs katrs esam kādas lietas vergi, varbūt, ka vismaz šajā laikā mēs varam izjust brīvību," skaidro A. Keziks.
Gavēnis arī nepieciešams, lai Lieldienas sagaidītu ar tīru sirdsapziņu un gandarījumu. Gavēņa laikā ticīgos aicina atturēties no laicīgām izpriecām (gavēņa laikā Katoļu baznīcā nenotiek arī laulības ceremonijas), pilnīgāk ievērot Dieva un tuvākmīlestības likumus, kā arī lūgties un pieņemt svētos sakramentus. Šis ir arī sevis izmeklēšanas un grēksūdzes laiks.

Citu datumu laikraksti

  • Starp lietuviešiem un latviešiem vairāk ir līdzīgā

    Jau izsenis lietuviešu un latviešu tautas uzskatītas par ļoti tuvām - ar iespējām tās tuvināt, ar mēģinājumiem tās šķelt.Jau izsenis lietuviešu un...

  • Aicina fotografēt

    Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija rīko starptautisku fotokonkursu jauniešiem "Kultūras mantojums fotogrāfijās 2002 - 2003".Valsts...

  • Atbild jurists

    - Esmu dzirdējis, ka tagad esot jāveic kaut kādas personu datu reģistrācijas darbības, ja mans uzņēmums nodarbina darbiniekus, - jautā lasītājs.-...