Ar šodienu nosaka ugunsnedrošo periodu mežos

Šodien Latvijā sākas ugunsnedrošais periods, to nosaka Valsts meža dienests. Tas parasti ilgst līdz oktobra sākumam atkarībā no laika apstākļiem.

Šodien Latvijā sākas ugunsnedrošais periods, to nosaka Valsts meža dienests. Tas parasti ilgst līdz oktobra sākumam atkarībā no laika apstākļiem.
"Pēc nepieciešamības, ņemot vērā meteoroloģiskos apstākļus, sāksim dežūras ugunsnovērošanas torņos. Alūksnes rajonā dežurēsim septiņos no astoņiem torņiem, tādējādi pārredzama būs visa rajona teritorija," stāsta Alūksnes virsmežniecības virsmežzinis Andis Krēsliņš.
Viņš bilst, ka, sākot ar šo periodu, dedzināt drīkst tikai ar mežniecības ikreizēju atļauju. "Ja to dara citviet un paredzami lieli dūmi, jāziņo Ugunsdzēsības dienestam, lai nevajadzētu doties viltus izbraukumā, lieki tērējot cilvēku resursus un degvielu," uzsver A.Krēsliņš.
Līdz ar ugunsnedrošā perioda izsludināšanu mežā ir jāpārtrauc zaru un ciršanas atlieku dedzināšana, bet meža īpašniekiem ir jāatbrīvo meža ceļi un stigas no vētras laikā sagāztajiem kokiem. Valsts Meža dienesta speciālisti norāda, ka šogad meža ugunsgrēku dzēšanai ir īpaši sarežģīti apstākļi, jo vējgāžu rezultātā mežos ir daudz gāztu un lauztu koku.
Uzturoties mežos un purvos, aizliegts nomest degošus sērkociņus, izsmēķus vai gruzdošus priekšmetus, kurināt ugunskurus, izņemot atbilstoši ierīkotās vietās, atstāt ugunskurus bez uzraudzības, dedzināt sadzīves atkritumus un ciršanas atliekas, braukt ar mehāniskiem transportlīdzekļiem pa mežu un purviem ārpus ceļiem.

Citu datumu laikraksti