Ar varu neprotu lauzties aizslēgtās durvīs

Brīvos brīžos strautiņiete Tija Āboliņa sapņo par ģimenes lauku māju un paklausīgiem bērniem. Ģimene - vīrs Sarmis un bērni Annija un Roberts - ir viņas spēka avots.

Brīvos brīžos strautiņiete Tija Āboliņa sapņo par ģimenes lauku māju un paklausīgiem bērniem. Ģimene - vīrs Sarmis un bērni Annija un Roberts - ir viņas spēka avots. Ikdienā Tija ir sākumskolas skolotāja Strautiņu pamatskolā, 2.klases audzinātāja un skolā organizē arī ārpusstundu pasākumus.
"Tā ir mana pirmā un vienīgā darbavieta, kurā būšu nostrādājusi 20 gadus. Ar to es lepojos," atzīst T.Āboliņa.
Viņa atklāj, ka pati savulaik mācījusies trīs skolās. "Vecāki bija spiesti mainīt dzīvesvietu tēva šerpā rakstura dēļ. Viņam nepatika piekāpties. Kad es uzsāku patstāvīgu dzīvi, nolēmu, ka palikšu tur, kur sākšu strādāt. Ceru, ka no šejienes projām neiešu. Te ir dzimuši mani bērni, te es visus pazīstu, mani pazīst, te ir manas mājas," bilst Tija.
Šerpumu manto no tēva
Viņai šķiet, ka kaut ko mantojusi no tēva šerpuma. "Man ir maigāks raksturs, lai gan ar mani ikdienā ir diezgan grūti sadzīvot. Esmu tieša un asa. Nepatīk, ka lišķo, bet aiz muguras aprunā," sevi raksturo Tija. Toties ir emocionāla un vārdi reizēm skrien pa priekšu domām. "Cenšos mācīties savaldīties," atklāj Tija.
Tijas vecāki nākuši no dažādām Latvijas pusēm: mamma - no Cēsu puses, bet tētis - no Ludzas. "Esmu dzimusi Cēsīs. Par savu pusi uzskatu Valmieras rajonu, no kurienes atnācu uz Strautiņiem," apgalvo Tija. Skolas laikā bijusi sabiedriski aktīva, dziedājusi, dejojusi, spēlējusi teātri. Tagad patīk lasīt dzeju un vadīt dažādus pasākumus. Interesanti, ka skolas laikā viņai labāk patikusi ķīmija, matemātika un ģeometrija.
Kaķis ir labākais draugs
Tijas vecāki savulaik bija aizņemti ikdienas darbā. Viņa neatceras, ka bērnībā būtu spēlējusies ar kaimiņu bērniem. Tijai bijis kaķis, kas kļuva par meitenes labāko spēļu draugu. "Viņš pieklīda, kad vēl negāju skolā. Kaķis nomira, kad mācījos 11.klasē. Tas bija liels pārdzīvojums. Kopš tā laika nevienu dzīvnieku vairs neesmu iemīļojusi un mājās to nav," saka Tija.
Viņa neslēpj, ka agrāk bijis problemātiski kontaktēties ar svešiem cilvēkiem. "Vēl tagad nekad sarunu pirmā neuzsāku. Varbūt citiem šķiet, ka esmu iedomīga. Kad ar mani tuvāk iepazīstas, šāds priekšstats sabrūk," saka T.Āboliņa. Viņai ir vecāka māsa Rudīte, ar kuru var par visu izrunāties.
Par aktrisi nekļuva
Tija mācījusies Valmieras 3.vidusskolas teātra klasē un darbojās Tautas teātrī "Sprīdītis". Likumsakarīgi, ka tāpat kā daudzas meitenes savu nākotni vēlējās saistīt ar teātri. "Taču liktenim bija jāiegrozās tā, ka par aktrisi nekļuvu, lai gan mēģināju". Man ir rakstura iezīme - ar varu nelauzties aizslēgtās durvīs. No manis būtu iznācis labs kultūras darbinieks, jo tad, kad tas neizdevās, meklēju darbu kultūras namā," stāsta Tija. Par nepiepildīto aktrises sapni Tija nav sarūgtināta, jo apzinās, ka būtu grūti samierināties ar otrā plāna lomām, ja neizdotos būt labākai aktrisei.
Strādāt skolā Tija sākusi nejaušības dēļ, par to vēl tagad brīnoties viņas bijušie klasesbiedri. Tija iestājās viengadīgajā pionieru vadītāju skolā, tad viņu uzaicināja strādāt uz Alūksnes rajonu.
"Man tas likās šausmīgi, taču tagad es lepojos, ka dzīvoju Alūksnes rajonā. Toreiz izvēlējos strādāt Strautiņos. Man patīk šeit un darbs ar mazo klašu audzēkņiem, viņi ir sirsnīgāki. Audzināšanas darbā ar mazajiem ir vieglāk nekā ar lielajiem, bet mācībās ir otrādi," uzsver T.Āboliņa.
Nav stingra mamma
Tijas dēls Roberts mācās 1.klasē, bet meitai Annijai ir divi gadi. "Kamēr savu bērnu nebija, prasības pret skolēniem bija citādākas. Kā skolotāja esmu stingrāka nekā mamma. Vecāki vienmēr cer, ka pašu bērni vienmēr būs labākie un kārtīgākie, taču tā nav," apstiprina Tija. Viņa izstāsta, ka ar bērniem ilgi nav sēdējusi mājās. "Kad biju dekrēta atvaļinājumā, domāju: kā sievietes spēj sēdēt mājās? Arī materiālie apstākļi noteica to, ka ātri atgriezos darbā," saka strautiņiete.
Tija savus bērnus audzina citādāk nekā viņu audzināja vecāki. "Mums ģimenē nebija diskusiju starp vecākiem un bērniem. Mums pateica, kas jādara, un tā notika. Man ir mīkstākas attiecības ar bērniem, es ņemu vērā viņu domas," saka Tija.
Prasības ir vienādas
Tija atklāj, ka ir pedantiska un mīl lietu kārtību. "Tagad sāku uz to pievērt acis. Vairs neaizrādu par to tuviem cilvēkiem. Pret sevi esmu tikpat prasīga kā pret citiem. No viņiem neprasu to, ko neprasītu no sevis," atklāj Tija. Viņai nav pieņemami cilvēki, uz kuriem nevar paļauties, kuri apsola, bet doto solījumu nepilda. Nepatīk, ja cilvēki skatās uz citu, nevis saviem darbiem un vērtē otra naudas maka biezumu. "Latviešiem skaudība ir diezgan raksturīga īpašība," spriež T.Āboliņa.
Tija spriež, ka citi viņu uzskata par cietu un stipru cilvēku. "Citus nelaižu sev tuvu klāt un cenšos nekontaktēties ar cilvēkiem, kam nepatīku," apgalvo sieviete. Tija atklāj, ka viņas dzīvē bijis daudz traģisku notikumu. "Lai sakārtotu sevi un attiecības ar dzīvi, patlaban meklēju ceļu pie Dieva. Tas varbūt ir arī ģimenes drauga Andžeja Kezika nopelns, ka tā izlēmu," stāsta Tija. Šomēnes būs kristības Tijai un viņas bērniem.
Tijai ir svarīgi, lai citi novērtē viņas darbu. "Man ir svarīgi just šādu labvēlību. Pēc horoskopa esmu Dvīnis. Citi saka, ka šai zīmei ir grūti. Es pieļauju, ka tā ir - Dvīnis pats sevi nomoka ar dažādām domām," saka T.Āboliņa. Sieviete spriež, ka pieķeras pie lietām un cilvēkiem. "Ja kaut kas mainās, tad iekšēji pārdzīvoju," saka viņa.

Citu datumu laikraksti

 • Aicina laikus pieteikties atbalsta maksājumiem

  Tuvojas pirmo iesniegumu termiņš valsts un ES atbalsta maksājumiem par zīdītājgovīm, tāpēc Lauku atbalsta dienests aicina lauksaimniekus laikus...

 • Bibliotēkā diskutē par ģimenes lomu

  Annas pagasta bibliotēkā notika pasākums “Gads ģimenei Eiropas Savienībā”, kas veltīts Mātes un ģimenes dienai, ko svinēs 15.maijā.Annas pagasta...

 • Kontrolēs tirgotājus ceļmalās

  Sākoties dārzeņu, augļu un ogu sezonai, Pārtikas un veterinārais dienests plāno aktīvi uzraudzīt tirgotājus, kas lielceļu malās pārdos pašu audzētus...

 • Naudas kupons nav nauda

  Naudai cilvēku dzīvē ir īpaša loma - to pelna un tērē, krāj un ... mēģina atdarināt, reproducēt un pat viltot. Starpība starp viltotu naudu un naudas...

 • Bībeles svētkos meklē kopīgo konfesijām

  Ceturtdien Alūksnē tradicionāli piekto reizi notika Bībeles svētki, kuros piedalījās vairāk nekā 150 skolēni, kas mācās kristīgo mācību.Ceturtdien...

 • Saņem apliecību

  Šonedēļ beidzās 180 stundu ilgs apmācības kurss bioloģiskajiem lauksaimniekiem.Šonedēļ beidzās 180 stundu ilgs apmācības kurss bioloģiskajiem...