Ardievas Polijas dēlam

Vakar mūžībā pavadīts Romas katoļu baznīcas pāvests Jānis Pāvils II. Sēroja kristieši, citu ticību pārstāvji un neticīgie visā pasaulē. Arī Latvijā.

Vakar mūžībā pavadīts Romas katoļu baznīcas pāvests Jānis Pāvils II. Sēroja kristieši, citu ticību pārstāvji un neticīgie visā pasaulē. Arī Latvijā. Bēru ceremonijas norisei varējām sekot televīzijas tiešraidē. Jāni Pāvilu II Vatikānā no Svētā Pētera laukuma, kuru ieskāva pavadītāju jūra, izvadīja šķietami necilā cipreses koka zārkā. Zinot aizgājēja pēdējo vēlmi - tikt apglabātam zemē, tautieši uz Vatikānu atveduši viņa dzimtās Polijas zemi.
Gaišā noskaņā šo poli ar izcilo biogrāfiju, kas agri bērnībā zaudēja māti un savu dzīvi veltīja Dievam un cilvēkiem, Latvijā atceras viņu vaigā redzējušie. Tādu ir daudz. Kristieši saka - ir tāda sajūta, kā tēvu zaudējot. Un ir skaidra apjausma - ar laiku viņš tiks iecelts svēto kārtā.
Ar ko gan saviļņojis miljonus siržu šis cilvēks savas dzīves laikā un aiziešanas brīdī? Kāpēc daudzi vakar, vērojot bēru ceremoniju, jutās tā, it kā atvadītos no sev personiski tuva cilvēka?
Valsts prezidente Vaira Vīķe - Freiberga uzsver, ka pāvesta Jāņa Pāvila II nozīme Austrumeiropā bija milzīga, veiconot komunisma sabrukšanu. Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzsvēris, ka šis cilvēks simbolizē laikmetu. V. Vīķe - Freiberga uzskata, ka pāvests šajā reģionā bija reliģiskās un cilvēciskās brīvības simbols.
Bet ko par viņu domāju es, ko tu, lasītāj? Tas paliks dziļi sirdī. Varbūt nevienam nepateikts, taču sajusts. Jānis Pāvils II sagaidīja Lieldienas. Pēdējās reizes, kad viņš parādījies tautai, pāvestam prasīja milzīgu piepūli. Slimības un vecums, nesavtīgā kalpošana Dievam un cilvēkiem, publiskā dzīve bija saliekusi labestīgo vīru. Likās - šīs zemes gaitas viņam ir par smagu. Beigās Jānis Pāvils II vairs nevēlējās atstāt savus apartamentus, viņš zināja, ka jāaiziet, viņš bija tam gatavs. Viņš - dvēseļu gans, kam šajā materiālajā pasaulē nepieder nekas. Taču pats viņš pieder, pirmkārt, savai dzimtajai Polijai, visai cilvēcei, Dievam. Cilvēks, kas nepazina ļaunumu un bija gatavs padot roku pat tam, kas viņam vēlēja nāvi. Vakar Romā, kur ir aptuveni trīs miljoni iedzīvotāju, bija ieradušies atuveni četri miljoni svētceļnieku, no tiem daudzi ir poļi, pār pūļa galvām viļņoja jūra Polijas sarkanbalto karogu. Jāņa Pāvija II misija turpinās pat pēc viņa nāves, jo bērēs kopā pulcējās arī tie valstu līderi, kas ikdienā cits citu uzskata par ienaidniekiem. Jānis Pāvils II miris 2.aprīlī 84 gadu vecumā. Viņa nāve iestājās pulksten 22.37 pēc Latvijas laika. Polijā dzimušā Jāņa Pāvila II pontifikāts ilga 26 gadus.

Citu datumu laikraksti

  • Balvā saņem baseina apmeklējumu

    Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas.Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas. Alūksnes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Alūksnes...

  • Alūksnē viesos Ministru prezidents

    Rīt Alūksnē ieradīsies Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Viņš tiksies gan ar Alūksnes pilsētas un rajona padomes vadību, gan arī apmeklēs sporta...

  • Notāru darbu paralizē valdības neizdarība

    Uz pāris dienām valdība bija paralizējusi notāru darbu, jo Ministru kabinets nebija apstiprinājis noteikumus par zvērinātu notāru taksēm, bet...