Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī smaids ir valoda

Tikko jaušama smaida atblāzma manāma lūpu kaktiņos. Bet acu dzīlēs jau trīsuļo šķelmīgas dzirkstis.

Tikko jaušama smaida atblāzma manāma lūpu kaktiņos. Bet acu dzīlēs jau trīsuļo šķelmīgas dzirkstis. Kā tauriņa spārna vēdas nopland skropstu ēnas, cenšoties apslāpēt draiskuli. Bet tas, būdams drošs par savu atbruņojošo spēku, jau pavēris lūpas platā smaidā. Brīnums! Tāpat kā saule atver ziedu acis, tā viena cilvēka smaidam var būt ķēdes reakcija. Zinām arī, ka smiekli ir lipīgi. Ļaujot vaļu spontānām priekam, visiem pēkšņi ir tik viegli un labi. Pasaule nemaz vairs neliekas salijusi pelēka, jo lietus lāses skan. Ieklausies - tā ir kāda neparasta melodija!
Smaids ir vienīgā bagātība, kas nemaksā ne graša. Bet to nevar nopirkt par visas pasaules naudu - vēsta sena tautas gudrība. Konstatēts, ka bērni pirmsskolas izglītības iestādēs smejas vismaz 300 reižu dienā. Bet pieaugušie - ne vairāk kā 17. Varbūt tāpēc tiem, kas prot sirsnīgi, plaši, šķelmīgi, klusi vai jautri smaidīt, piešķir Smaida ordeni? Tas ir arī vienīgais ordenis pasaulē, ko bērni īpašos gadījumos piešķir pieaugušajiem. Tā vismaz apgalvo Īslīces skolas audzēkņi. Tomēr ordenis acīmredzot nav sevišķi vairojis vēlmi smaidīt. Varbūt no cita redzespunkta uz smiekliem kā mūsu dzīves interesantu sastāvdaļu liek raudzīties atziņa, ka smaids un smiekli spēj ārstēt.
Cilvēki, kuriem piemīt humora izjūta, gandrīz vienmēr spēj būt labā noskaņojumā un daudz mazāk cieš no stresa. Turklāt smiekli ļauj domāt radošāk, jo humors liek raudzīties ar neordināru skatu. “Smiekli ne tikai uzlabo garastāvokli, bet arī mazina galvassāpes, palēnina pulsu un normalizē asinsspiedienu. Dzeniet prom īgnumu, sviniet patīkamus notikumus!” iesaka akadēmiķe Nataļja Behtereva. Jau 17.gadsimtā atzina, ka laba klauna ierašanās ciemā ir daudz vērtīgāka veselībai nekā zāles. Visbādenes (Vācijā) slimnīcā mazos pacientus uzjautrina dakterklauni, kas paātrina bērnu atveseļošanos. “Slimību var izsmiet un izraudāt,” apgalvo amerikāņu kardioķirurgs Kristiāns Bernards.
Kamēr mēs smejamies, nekādas brīnumzāles nav vajadzīgas. Zini, ka tevī tāpat kā manī ir kāda īpaša telpa. Tajā ir neierobežoti daudz vietas ne tikai neskaitāmiem smaidiem, bet arī smiekliem: spurdzieniem, ķiķināšanai, nevaldāmām lēkmēm un bezspēka prieka asarām. Mums tikai jāatļauj sev būt rotaļīgākā gara un prāta noskaņā, lai darītu to pašu, ko bērnībā - prastu smieties. Daudz garāks mūžs ir tiem, kas jau bērnībā izcēlušies ar labu humora izjūtu. Ja esat tik atraktīvi, lai izmantotu smieklus veselības uzlabošanai, tad laimīgā kārtā jums tā jau piemīt.
Vēl tikai vajadzētu atcerēties, ka par mums liecina tas, ko dodam citiem. Dāvājiet smaidu visiem, arī tiem, kas jūsuprāt to nav pelnījuši! Pats labākais - Veselības ordenis jums ir garantēts.

Citu datumu laikraksti

  • Rotaļas turpinās

    Pirms nepilna mēneša Latvija teica jāvārdu Eiropai. Var likties, ka atpakaļceļa nav, nenovēršama ir eiropeisko labumu un nesmukumu ienākšana mūsu...

  • Ir vērts iepazīt kaimiņzemes neparasto šarmu

    Gudri ļaudis saka, ka Igauniju vajag sākt aplūkot no paugurainās dienvidu puses. Tās daba un klimatiskie apstākļi ir gandrīz tādi paši kā pie mums -...

  • Kolekcionē krūzes un senlaicīgas lietas

    Trapeniešu Lanas un Zigurda Safranoviču vaļasprieks jau četrus gadus ir krūzīšu kolekcionēšana. Viņi lepojas ar vairāk nekā 70 dažāda izmēra un...