Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arodapmācības un rehabilitācijas centra audzēkņi iziet praksi

Apmēram 30 arodapmācības un rehabilitācijas centra "Alsviķi" trešā un otrā kursa audzēkņi sākuši darbu prakses vietās, kur apgūst šuvēja, datoru operatora un apavu remontētāja specialitāti.

Apmēram 30 arodapmācības un rehabilitācijas centra "Alsviķi" trešā un otrā kursa audzēkņi sākuši darbu prakses vietās, kur apgūst šuvēja, datoru operatora un apavu remontētāja specialitāti. Viņi strādā firmās un individuālajos uzņēmumos Alūksnē, Rīgā, Madonā, Gulbenē, Daugavpilī, galvenokārt savās dzīvesvietās, kā arī centrā.
"Prieks, ka atrodas uzņēmumu vadītāji, kas dod iespēju jauniešiem praksē nostiprināt zināšanas un iemaņas. Diemžēl vairāk ir tādu darbavietu, kas uzreiz prasa pieredzi specialitātē un nevēlas apmācīt," atzīst arodapmācības un rehabilitācijas centra "Alsviķi" direktores vietniece izglītības jautājumos Veronika Beča.
Firmā "EET Vidzeme" praksē ir rīdzinieks Mihails Gladkovs. Prakses vadītājs Aldis Zelčs norāda, ka sešu mēnešu laikā ir daudz jāapgūst. "Sākumā Mihails veic vienkāršākus uzdevumus, bet būs jāveic arī datortehnikas remontdarbi," informē A.Zelčs. "Man patīk remontēt, jo tas ir daudz interesantāk, nekā sēdēt un rakstīt tekstu vai veidot tabulas," saka Mihails. Viņš šogad iegūs datoru operatora specialitāti, bet šaubās, vai atradīs darbu galvaspilsētā.
A.Zelčs norāda, ka Rīgā ir daudz lielākas iespējas iekārtoties darbavietā nekā rajonos. "Droši vien remonta meistara vakanci Mihails uzreiz neatradīs. Vajadzēs sākt ar kaut ko citu, bet, papildinot zināšanas un iemaņas, palielināsies arī iespējas," pieļauj A.Zelčs. Viņš atzīst, ka arodapmācības un rehabilitācijas centrā "Alsviķi" praktikants ir labi apguvis zināšanas, tāpēc varēja patstāvīgi sagatavot skanera pieslēgumu.

Citu datumu laikraksti