Asinis nodevis 108 reizes

Alūksnietis Aleksandrs Filatovs nākamnedēļ saņems Veselības ministra Rinalda Muciņa parakstītu Atzinības rakstu, jo ir Alūksnes rajona donors, kas asinis visvairāk nodevis - 108 reizes.

Alūksnietis Aleksandrs Filatovs nākamnedēļ saņems Veselības ministra Rinalda Muciņa parakstītu Atzinības rakstu, jo ir Alūksnes rajona donors, kas asinis visvairāk nodevis - 108 reizes.
"Kad jaunībā dienēju armijā, man bija sarežģījumi ar veselību un vajadzēja donoru palīdzību. Pēc atgriešanās no dienesta izlēmu arī pats kļūt par donoru. Kopš astoņdesmitajiem gadiem sāku regulāri nodod asinis, cik vien reizes gadā tas ir atļauts. Uzskatu, kamēr cilvēks ir vesels, viņam ir jānodod asinis. Ir bijuši gadījumi, kad medicīnas darbinieki pie manis brauc uz mājām un lūdz būt donoram, jo kādam cilvēkam steidzami ir vajadzīgas asinis," stāsta A.Filatovs.
A.Filatovu Alūksnes rajona cilvēki pazīst kā profesionālu meža kopēju. Arī viņa kolēģi ir bijuši donori. Pirms pusotra gada viņam pasliktinājās veselība, un mediķi mudināja vairs nenodot asinis, jo tas var kaitēt paša veselībai.
"Ja nebūtu veselības problēmu, es būtu donors līdz 60 gadu vecumam. Man patika būt donoram un palīdzēt cilvēkiem. Dažiem ir bail no asinīm un adatām, bet mani tas nebiedēja. Svarīgākais - palīdzēt cilvēkiem," klāsta A.Filatovs.
Viņš vērtē, ka agrāk bija vairāk donoru nekā tagad. "Varbūt cilvēki neapzinās, cik tas ir svarīgi. Manuprāt, donoriem ir lieliska iespēja - nemitīgi kontrolēt savu veselības stāvokli, jo, nododot asins, tiek veiktas analīzes. Agrāk vienmēr biju drošs par savu veselību. Zināju, ja radīsies sarežģījumi, mediķi man par to paziņos. Tagad pašam jādodas pie ārsta un jāmaksā par vizītēm," saka A.Filatovs.
"Donori ir labsirdīgi cilvēki. Ir grūti naudas izteiksmē mērīt to, ko paveic donori. Man labāk patika agrākā sistēma, kad donori varēja kopīgi paēst pusdienas un parunāties. Tas bija omulīgāk. Tagad, kad jādodas uz grāmatvedību pēc naudas, ir īpatnējas izjūtas," saka A.Filatovs.

Citu datumu laikraksti

  • Spēj pierādīt, ka dzīvība ir stiprāka par nāvi

    Alūksnietei Edītei Baltiņai visa dzīve ir liels un smags pārbaudījums. Patiesībā tas veidojas no nepārtrauktiem sāpīgiem pārdzīvojumiem, kas palaikam...

  • Viesosies vācu tūristu grupa

    Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejs saņēmis vēstuli par 20 vācu tūristu grupas ierašanos 21.jūnijā.Alūksnes Novadpētniecības un mākslas...

  • Rajona skolotājus nesveiks

    Starp pedagogiem, kurus par radošu, ilgstošu un veiksmīgu darbu ar Goda rakstiem un naudas balvām suminās Izglītības un zinātnes ministrija, diemžēl...