Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbalsta četrus projektus

Kultūrkapitāla fonds šogad trešajā projektu konkursā ir atbalstījis četrus iesniegtos projektus no Alūksnes rajona kopsummā par 2752 latiem.

Kultūrkapitāla fonds (KKF) šogad trešajā projektu konkursā ir atbalstījis četrus iesniegtos projektus no Alūksnes rajona kopsummā par 2752 latiem.
"Kultūras mantojuma nozarē ir atbalstīts Jāņa Kalniņa vadītais projekts Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas Augusta Martina ērģeļu restaurācijai. Šim mērķim ir piešķirti 800 lati. Tāpat ir atbalstīts Emmas Valijas Šļukumas vadītais projekts "Kur dzejnieks sācies...". Paredzētas vairākas aktivitātes saistībā ar dzejnieka Ojāra Vācieša jubilejas pasākumu. Arī šim projektam ir piešķirti 800 lati," stāsta KKF preses sekretāre Jana Rudzīte.
KKF ir atbalstījis arī Silvijas Ludvigas izstrādāto projektu "Alūksnes rajona kultūrvēsturiskā mantojuma izpēte, apkopošana un elektroniskās datu bāzes veidošana". Šim mērķim fonds paredzējis 750 lats. "Pašlaik ziņas par kultūrvēsturisko mantojumu Alūksnes rajonā nav apstrādātas un apkopotas datorizēti, bet tas ir nepieciešams, lai visiem interesentiem mēs varētu sniegt operatīvu informāciju par tiem.
Bieži vien datus par kultūrvēsturisko mantojumu lūdz pārsūtīt e-pastā.
Datu bāzes nav, tāpēc tas ir problemātiski. Lai pārcilātu drukātās mapes, bieži vien nepieciešamas vairākas dienas," stāsta S.Ludviga.
Viņa norāda, ka par projekta līdzekļiem iegādāsies arī visu nepieciešamo tehniku, lai informāciju par kultūrvēsturisko mantojumu varētu apkopot datorizēti - datoru, skeneri, digitālo fotoaparātu un citu. "Šoreiz fonds projektam ir piešķīris tikai trešdaļu no prasītā finansējuma, tādēļ projektu KKF iesniegsim atkārtoti," saka S.Ludviga.
Trešajā KKF projektu konkursa kārtā ir atbalstīts arī Astrīdas Leimanes projekts, kas paredz organizēt literārās jaunrades konkursu "Bet visi mēs no pagājušā un nākamības sastāvam", kas būs veltīts O. Vācieša jubilejai. Tam ir paredzēti 402 lati.
"Šoreiz projektu konkursā atbalstījām 556 projektus par kopējo summu 457 875 lati.
Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt visu kultūras un mākslas nozaru jaunrades attīstību, izglītības iegūšanu un kultūras mantojuma saglabāšanu," akcentē KKF preses sekretāre.

Citu datumu laikraksti

 • Glezna

  Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu?3. Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu? * * * Terēzei...

 • Konferencē runā par situāciju invaliditātes profilaksē

  Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari" notika konference "Ģimenes ārstu un pašvaldību sadarbība invaliditātes profilaksē".Nacionālajā...

 • Nevis sapnis, bet nepieciešamība

  Gan plašā sabiedrībā, gan finansistu un uzņēmēju vidū pēdējā laikā risinās kaislīgas diskusijas un cīņas par jautājumu - vai Latvijai jābūt vienotā...

 • Glezna

  2. Varbūt tieši šis vakars beidzot dos iespēju pacelties kādu pakāpienu uz augšu pa uzņēmuma ieņemamo amatu "trepītēm"?2. Varbūt tieši šis vakars...

 • Nākotni saskata Eiropas Savienībā

  Ārlietu ministrija aicināja reģionālo avīžu žurnālistus uz informatīvu semināru par Eiropas Savienību.Ārlietu ministrija aicināja reģionālo avīžu...

 • Vista apelsīnu - vīnogu mērcē

  Iesakām kārumniekiem pagatavot kaut ko neparastāku un krāsaināku - veselīgu un gardu, vieglu vistas gaļas maltīti.Iesakām kārumniekiem pagatavot kaut...