Atbalsta kolēģu dibināto komercuzņēmumu

Alūksnes slimnīcas anesteziologs Pēteris Kučiks atbalsta 69 kolēģu dibināto komercuzņēmumu “Anestezioloģija un intensīvā terapija”. Tomēr dalībai tajā pagaidām nereģistrēsies.

Alūksnes slimnīcas anesteziologs Pēteris Kučiks atbalsta 69 kolēģu dibināto komercuzņēmumu "Anestezioloģija un intensīvā terapija". Tomēr dalībai tajā pagaidām nereģistrēsies.
"Lauku slimnīcā strādājošiem anesteziologiem tas maz ko maina. Tā ir formalitāte, jo tāpat nav citu iespēju piedāvāt savus pakalpojumus. Protams, teorētiski varu braukt uz Rīgu, kur anesteziologu trūkst. Tomēr labāk nogaidīšu vismaz līdz pavasarim, kad situācija kļūs skaidrāka. Turklāt iespējams, ka ar 1.jūliju visiem ārstiem būs vienādas algas," spriež P.Kučiks.
Anesteziologs Valdis Reinerts strādā 0,25 slodzes, tāpēc viņu tas sevišķi neskar. Ārsts bija viens no pirmajiem valstī, kas atzina, ka pilnai darba slodzei ir nepietiekama samaksa. Ar anestezioloģi Ēriku Stupišu neizdevās sazināties, bet iespējams, ka komercuzņēmuma veidotāju cerības par laukos dzīvojošo anesteziologu dalību tajā var nepiepildīties. P.Kučiks akcentē, ka morāli atbalsta šo ieceri. Līdzīgas anesteziologu komercorganizācijas ir Lielbritānijā un Somijā. Aprēķini Latvijā liecina, ārsti varēs noteikt vēlamo pakalpojumu cenu, jo organizācijā jau ir iesaistījušies gandrīz 70 anesteziologi. Slimnīcām pakalpojumi būs jāpērk. Iecerēts, ka anesteziologi tos varētu piedāvāt par 2,5 līdz 3 latiem stundā. Ja kādai slimnīcai vajadzīgs anesteziologs, tā piezvana uzņēmumam un "izīrē" mediķi, kas turklāt garantē viņa profesionālu darbu.
Dibināšanas sapulcē ir apstiprināta valde un statūti, Uzņēmumu reģistrā iesniegti nepieciešamie dokumenti.

Citu datumu laikraksti