Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbalstīs bibliotēkas

Alūksnes pilsētas bibliotēkas vadītāja Iveta Ozoliņa piedalījās sabiedriskās organizācijas “Lauku bibliotēku atbalsta fonds” dibināšanā Rīgā.

Alūksnes pilsētas bibliotēkas vadītāja Iveta Ozoliņa piedalījās sabiedriskās organizācijas "Lauku bibliotēku atbalsta fonds" dibināšanā Rīgā.
Jaunā organizācija būs rakstnieces Birutas Eglītes rīkotās akcijas "Atbalsts lauku bibliotēkām" idejas turpinātāja.
Jau divus gadus akcijas organizatori lauku rajonos rīko grāmatu svētkus. Tajos literāti tiekas ar lasītājiem, politiķi diskutē ar lauku iedzīvotājiem, bet skolām un bibliotēkām dāvina jaunākās grāmatas un preses abonementus.
Arī Alūksnē divus gadus ir notikuši šādi grāmatu svētki.
"Bija patīkami, ka organizācijas dibināšanas pasākumā pieminēja mūsu pilsētu. Alūksne pirms diviem gadiem bija pirmā, kur 2002.gadā uzsāka grāmatu dāvināšanas akciju. Arī 2004.gadā Alūksnē noteikti notiks grāmatu svētki. Iespējams, ka tajos aicināsim iesaistīties arī rajona skolu bibliotēkas," saka I.Ozoliņa.
Viņa atzīst, ka dāvinājumu vērtība bibliotēkām šogad bijusi vairāk nekā 54 000 latu. Šogad akcijā dāvanas saņēma 655 bibliotēkas un 66 skolas. Akcijas mērķis ir atbalstīt lauku bibliotēkas, papildināt to grāmatu fondus ar jaunākajām grāmatām, palielināt lauku bibliotēku kā kultūras centru prestižu un veicināt sabiedrībā lasītprasmi.
"Grāmatu svētki ir iespēja lauku cilvēkiem tikties ar politiķiem, rakstniekiem un izdevniecību darbiniekiem, kas ikdienā tik bieži nav iespējams," klāsta I.Ozoliņa.
Organizācijas "Lauku bibliotēku atbalsta fonds" dibinātāji ir Latvijas Rakstnieku savienība, izdevniecības "Zvaigzne ABC", "Nordik" un "Jumava", akciju sabiedrība "Lauku Avīze". Fonda veidotāji ir iecerējuši, ka dāvinās tūkstošiem jaunu grāmatu lauku bibliotēkām un dos iespēju arī citās valodās runājošiem iedzīvotājiem apzināt Latvijas kultūru, vēsturi un valsts valodu.
No Alūksnes rajona uz dibināšanas pasākumu devās arī Kultūras ministrijas Valsts kultūras galvenā inspektore Alūksnes rajonā Astrīda Leimane un Alūksnes rajona padomes padomniece kultūras darbā Sanita Eglīte.

Citu datumu laikraksti

 • Varēs vizināties zirga pajūgā

  Jātnieku sporta klubs Jaunannas pagasta zemnieku saimniecībā “Arāji” rīko jautras izdarības, atrakcijas un vizināšanos kamanās.Jātnieku sporta klubs...

 • Uz pasākumu aicina bērnus

  Alūksnes atpūtas un izklaides vietā “Klondaika” 21.decembrī notiks Ziemassvētku sarīkojums, uz to aicina 50 bērnus no maznodrošinātām...

 • Konkursā izcīna godalgotu vietu

  Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 10.klases skolniece Ilze Dandena ir ieguvusi 2.vietu zīmējumu un domrakstu konkursā “Sports manā skolā...

 • Ministrija piedāvā sadarbību

  Alūksnes rajona padome saņēmusi Vides ministrijas piedāvājumu sadarboties Eiropas Savienības strukturālo fondu līdzekļu piesaistē ar kopējiem...

 • Skandālists policistam draud ar gāzes pistoli

  Alūksnē, Dārza ielā, kāds vīrietis likumsargam draudējis ar gāzes pistoli, kad pašvaldības policists pēc izsaukuma bija ieradies novērst ģimenes...

 • Tradicionāli rīko džudo turnīru

  Alūksnē 20. un 21.decembrī notiks starptautisks turnīrs džudo, kurā piedalīsies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.Alūksnē 20....