Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbalstu saņem divi rajona projekti

Vidzemes Attīstības aģentūra informē, ka apstiprināti pirmie Nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības atbalsta programmas projekti – divi Alūksnes un viens Valkas rajona.

Vidzemes Attīstības aģentūra informē, ka apstiprināti pirmie Nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības atbalsta programmas projekti – divi Alūksnes un viens Valkas rajona. Sagatavošanā vēl ir 14 projekti Alūksnes rajonā.
"Abi Alūksnes projekti pieteikti uz grantiem (dāvinājumu daļu no valsts). Zemnieku saimniecība "Mūrnieki" saņems 2070 latu tūrisma attīstībai, un zemnieku saimniecība "Rijas" – 4623 latus šķeldas ražošanas iekārtu iegādei. Pašlaik Vidzemē ir iesniegti apmēram 20 projekti nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības attīstībai," stāsta Vidzemes Attīstības aģentūras preses sekretāre Agnese Karaseva.
Annas pagasta zemnieku saimniecības "Mūrnieki" īpašniece Irēna Kazaka norāda, ka projektā ir paredzēts pagalmā un automašīnu stāvvietā ieklāt bruģakmens segumu, kā arī labiekārtot apkārtni, iestādot krāšņumaugus. Pērn izrakts dīķis un bija paredzēts tajā ielaist 150 kilogramus zivju, bet tam nav piešķirts 360 latu finansējums. I. Kazaka cer, ka izdosies panākt atbalstu arī šim mērķim. Hipotēku bankas Alūksnes nodaļas vadītāja Māra Kauliņa norāda, ka grantus varēs saņemt apmēram mēnesi pēc projektu īstenošanas.
Nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības attīstībai pieprasīto valsts aizdevumu apjoms sasniedz 585 000 latu, bet grantu ir 262 000 latu. Eksperti, izvērtējot projektus, secina, ka vairums uzņēmēju vēlas attīstīt tūrismu un kokapstrādi.

Citu datumu laikraksti

  • Aicina pretendēt uz subsīdijām

    Pagājušajā gadā subsīdijas lauksaimniecībā rajona lauksaimnieki saņēma gandrīz 390 tukstošu latu apmērā (ieskaitot subsīdijas par agroklimatisko...

  • Kā atrast draugu internetā

    Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Oļģertu Šalkoni, kurš stāsta, kā iemīlējies Elzā Radziņā.Šonedēļ žurnālā "Ieva": * intervija ar Oļģertu Šalkoni,...

  • Jānim Naglim - jauns bizness

    Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Ainars Eisaks pēc cietuma apmeklē skaistumkopšanas salonu.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ...