Atceroties braucienu uz Stāmerienu

Silta saulīte februāra sākumā, aiz loga ilgi gaidītā ziema. Termometrs arī vēsta, ka būs silta vasaras nogale ar saulīti, pļausim, vāksim sienu, bitītes vāks saldumu nākamajai ziemai.

Silta saulīte februāra sākumā, aiz loga ilgi gaidītā ziema. Termometrs arī vēsta, ka būs silta vasaras nogale ar saulīti, pļausim, vāksim sienu, bitītes vāks saldumu nākamajai ziemai.
Ja kūtī tikai viena gotiņa un ruksītis, tad brīvā laika ar kalniem, būtu slēpes iegādātas, tad gan uz kalniņu.
Pārskatot vasaras fotogrāfijas, atgriežos jaukajā ciemošanās reizē Stāmerienas pagastā.
Pagasta busiņš aizvizina uz Stāmerienu. Sagaida pagasta priekšsēdētājs Raitis Apalups, iepazīstina ar pagasta pagātni un šodienu, atbild uz mūsu "ciema veča" jautājumiem.
Izrāda veco ļaužu ēku ar visām sadzīves ērtībām, tam izmantots kādreiz būvētais bērnudārzs, domāts lielam bērnu skaitam. Šeit atrodas arī bibliotēkas telpas, brīvi, ērti, ar romantisku noskaņu.
Skaista, sakopta pareizticīgo baznīca, sakopts parks, līdz galam nesakopta Stāmerienas pils.
Tālāk dodamies uz atpūtas kompleksu "Vonadziņi". Tas jāredz katram, to nevar aprakstīt, iemūžināt fotogrāfijās. Jaunais, modernais sadzīvo ar pagātni - apaļkoku būves, niedru jumti.
Ejam pusdienot, priekšsēdētājs nosaka: "Nu kabatas patukšos." Brīnāmies, vai tad šeit zog arī? Tikai pēc tam sapratām, pasūtījumi padārgi.
Gribētos, lai tādi braucieni notiktu arī turpmāk.
I. Pētersone, Ilzenē

Citu datumu laikraksti

  • Izveido rokrakstu izstādi

    Alūksnes zonālajā valsts arhīvā ir apskatāma interesanta un savdabīga izstāde “Rokraksti, rokraksti”. Tajā var vērot glītus un skaistus rokrakstus,...

  • Atnākt atpakaļ uz gaismas ceļa

    Ir cilvēki, kurus arī pēc gadiem gribas satikt un parunāties. Pie tādiem pieder arī trapeniete Aira Daktere. Pirmo reizi viņu satiku Apes zonālajā...

  • Nodod projektu publiskai apspriešanai

    Virešu pagasta padome nodevusi publiskai apspriešanai projektu “Virešu pagasta autoceļi. Satiksmes drošības uzlabojumi”.Virešu pagasta padome...