Atjaunos jumta segumu aizsargājamai ēkai

Alūksnes pilsētas domes ēkai Jāņkalna ielā 54 otrdien sāka likt jaunu skārda jumtu. Vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļa rekonstrukcijai iedalītās valsts investīcijas - 30 000 latu - jāizlieto līdz gada beigām.

Alūksnes pilsētas domes ēkai Jāņkalna ielā 54 otrdien sāka likt jaunu skārda jumtu.
Vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļa rekonstrukcijai iedalītās valsts investīcijas - 30 000 latu - jāizlieto līdz gada beigām. Pašvaldība darbiem iedalījusi 4000 latu.
Alūksnes domes priekšsēdētājs Viktors Litaunieks informē, ka līgums ar Rīgas specializēto firmu "Nidus jumti" paredz skursteņu virsjumta daļas renovāciju, skārda jumta seguma, lietus ūdens notektekņu nomaiņu, zibens aizsardzības sistēmas ierīkošanu un balkona hidroizolāciju. Firma visus darbus apņemas izpildīt līdz 31.decembrim. Tā ir vienīgā firma, kas šādos laika apstākļos pieteicās atjaunot vairāk nekā 700 kvadrātmetru skārda jumta segumu. Ja to neizdara, tad pašvaldība var zaudēt valsts finansējumu, tāpēc līgumā ir paredzētas soda sankcijas. V.Litaunieks uzsver, ka ir svarīgi uzlikt jaunu jumtu, lai ēka nebojātos. Iepriekšējos desmit gadus tā stāvējusi tukša un neizmantota, un tikai nesen to savā īpašumā pārņēma pašvaldība.
Nākamā gada domes budžetā paredzēs finansējumu - apmēram 10 000 latu - tehniskā projekta izstrādāšanai. Bez tā nevar pretendēt uz finansiālu atbalstu projektam. Tas būs jāsaskaņo ar Valts kultūras un pieminekļu aizsardzības inspekciju.
"Noteikti būs jāsaglabā mājas ārējais arhitektoniskais veidojums. Iekštelpās ir bijusi pārbūve, tāpēc tur prasības nebūs tik striktas," norāda Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības galvenā inspektore Alūksnes rajonā Silvija Ludviga. Pagaidām nav zināms, kas atradīsies ēkā, taču iespējams, ka tas būs sabiedriskais centrs pieaugušajiem un bērniem, mājvieta nevalstiskajām organizācijām.

Citu datumu laikraksti

  • Darina darbus jubilejas gada izstādēm

    Nākamais ir Alūksnes Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” 40.jubilejas gads. Gatavošanās svinībām saistīta ar citiem nozīmīgiem pasākumiem un...

  • Par ko jāmaksā?

    Loģiski, ka par apkuri vairāk maksā tad, kad ārā ir aukstāks. Taču Alūksnē Helēnas ielas 55.nama 2.korpusa iemītniekiem nākas pārdzīvot paradoksu -...

  • Nauda var ceļot vairākas dienas

    Latvijā arvien vairāk cilvēku regulāri veic naudas pārskaitījumus, jo līdztekus ierastajiem maksājumiem par īri, elektrību, gāzi un citiem...