Atkal “spridzinās” pārsteidzot

Vasara šarmē un iepriecina ne tikai ar savu skaisto, silto laiku, garajiem vakariem, ziediem, tikai vasarai raksturīgo smaržu, sauli, peldēm, ogu vitamīnu devu un citiem vasarīgiem labumiem, bet arī ar pilsētu un novadu svētkiem. Tas ir laiks, kad mājup atgriežas novadnieki – tie, kuri šeit dzimuši un auguši, kurus dzīves gaitas aizvedušas citur plašajā pasaulē, bet nesaraujamās saites ar dzimto vietu ved atpakaļ.
Nenoliedzami, šodien būt kultūras darbiniekam un izdomāt, ar ko vēl un atkal pārsteigt, iepriecināt iedzīvotājus, ir grūti. Nereti šķiet, ka viss ir bijis, redzēts. Līdzīga frāze ir dzirdēta arī par šā gada gaidāmo Alūksnes pilsētas svētku pasākumu programmu: “Atkal viss tas pats..!” Bet varbūt alūksnietis patiesībā kultūras ziņā ir nedaudz jau izlutināts? Mums daudzus gadus tiek piedāvāta ļoti plaša un daudzveidīga svētku programma vairāku dienu garumā, kur katrs var atrast savām vēlmēm ko tīkamu. Nereti pat nevar paspēt uz visiem pasākumiem, ko gribētos apmeklēt, jo tie dublējas. Pilsētas svētku šarms, ielu mūzika, naksnīgās pastaigas, smiekli un atkalsatikšanās prieks, koncerti aizrauj un pārsteidz atkal un atkal. Mums, redakcijas darbiniekiem, laikrakstā vajag atvēlēt arvien lielāku laukumu, lai nodrukātu Alūksnes pilsētas svētku programmu, jo tā ir tik apjomīga! Šogad sāksim svinēt ceturtdien ar nebijušu un muzikālu vakara pasākumu Bānīša stacijā, bet beigsim svētdienas vakarā – arī ar nebijušu muzikālu pasākumu – peldēšanās vietā “Vējiņi”. Jaunas tradīcijas, tajā pašā laikā neaizmirstot ierasto. Skaisti!
Tikko pilsētas svētkus svinēja Cēsis, kas noteikti šarmē ar savu vecpilsētu un vēsturisko Hanzas tirgu, ļaujot atgriezties vairākus gadsimtus senā pagātnē. Arī Balvos aizvadītās nedēļas nogalē svinēja novada svētkus, cildinot sava novada cilvēkus, priecējot ar koncertiem. Ikvienam vēl ir iespēja šajā nedēļas nogalē doties uz Gulbeni un izbaudīt svētkus tur. Un tad gaidīt mūsu mīļās Alūksnes pilsētas svētkus, kas šogad noteikti atkal “spridzinās” pārsteidzot – kādam tas būs grupu “Instrumenti” un “Carnival Youth” koncerts, kādam noteikti “Labvēlīgā tipa” koncerts, kādam vēl kas cits. Kad pērn Alūksnes pilsētas svētkos cilvēku straumes plūda uz Dona koncertu Pilssalā, kāda iebraucēja satraukti teica: “Tik daudz cilvēku – vai tā sala nenogrims...?” Pilssala gaida, gaida katru no jums arī šogad – noteikti! Gan alūksniešus, gan novadniekus, gan iebraucējus. Tiekamies!

Citu datumu laikraksti

  • Apliecinās mīlestību Alūksnei

    No 2. līdz 4. augustam norisināsies Alūksnes pilsētas svētki ar moto: “Alūksne ir visskaistākā!”. Kādi būs to akcenti, atklāj Alūksnes novada...