Atklāj disku golfa laukumu

Alūksnes novada sporta centrā “Mežinieki” pagājušajā svētdienā alūksniešiem un pilsētas viesiem kopā ar ģimeni un draugiem lieliskos laika apstākļos bija iespēja iepazīt disku golfu un tā laukumu. Disku golfs ir spēle, kas domāta ikvienam. Tika stāstīts, rādīts un spēlēts. Bija konkursi, profesionāļu paraugdemonstrējumi un garda zupa.

Liela interese
Pasākums pulcēja lielu skaitu interesentu, kurus uzrunāja Latvijas Disku golfa federācijas valdes loceklis Elviss Brauns. Viņš pastāstīja, ka pēdējos divos gados Latvijā izveidoti 12 jauni laukumi, no kuriem 11 ir Vidzemē. Viņš to skaidroja ar Igaunijas ietekmi, jo tur šis sporta veids ir ļoti  populārs - 120 laukumi ar 15 līdz 20 tūkstošus lielu spēlētāju pulku. E.Brauns ir optimisma pilns, ka šis sporta veids attīstīsies arī pie mums un tuvākajos 5-10 gados sasniegs Igaunijas līmeni. Viņš cer, ka arī Alūksnē šis sporta veids attīstīsies un cilvēki vairāk laika pavadīs svaigā gaisā.
Skandināvijā disku golfs ir populārs tāpēc, ka ir ļoti vienkāršs, ekonomisks un cilvēkus vienojošs – to var spēlēt gan ģimenes un draugi, gan jauni un veci. Sporta veids ir ļoti līdzīgs golfam, kur spēles uzdevums - trāpīt bumbiņu bedrītē ar pēc iespējas mazāku sitienu skaitu. Disku golfā sacenšas, metot disku jeb lidojošo šķīvīti un cenšoties ar mazāk metieniem trāpīt īpašā grozā. Daudzi kaut reizi dzīvē ir mēģinājuši mest lidojošo šķīvīti jeb disku, un tas ļāva uzreiz sākt spēli profesionāļu pavadībā, kuri ierādīja spēles nianses. Daudziem šī spēle radīja sajūsmu.

Atrod spēli Skandināvijā
“Savulaik ideja tika atvesta no Skandināvijas. Pastaigājoties tur pa parkiem, redzējām, ka tas ir ļoti populārs fizisko aktivitāšu un brīvā laika pavadīšanas veids. Skandināvi staigāja garās pastaigās ar mugursomām un mētāja šādus diskus, dažādojot savu brīvā laika pavadīšanu ar azartu. Mums likās, ka varētu pārņemt šādu aktivitāti, kas ir visiem pieejama,” par idejas rašanos stāsta Alūksnes tūrisma centra vadītāja Iveta Veļķere.
Sākās vietas meklējumi Alūksnē. Secināja, ka Alūksnes muižas parks nebūtu īsti tam piemērots, jo tā ir kultūrvēsturiska vieta, turklāt šķīvīši lido tālu un lielā ātrumā, kas būtu bīstami citiem cilvēkiem parkā. Izvēlējās “Mežiniekus”, kur meklēja pamanāmu vietu, lai nebūtu tālu jāiet, tuvu stāvlaukumam un netraucētu biatlona/slēpošanas trases izmantotājiem, kā arī sporta skolas audzēkņu treniņiem.
“Kopā ar treneriem, “Spodras” un pašvaldības pārstāvjiem vietu atradām. Izpildījumā lielākais nopelns ir Jaunalūksnes pagasta teritorijas attīstības speciālistei Violetai Kļaviņai, kura pieņēma šo izaicinājumu un uzrakstīja projektu “Leader” programmai. Biedrība “Alūksnes lauku partnerība” to atbalstīja kā labu ideju, un projekts tika realizēts. Tā kā “Mežinieki” tiek veidoti par sporta parku, domāju, ka šī ir pirmā sastāvdaļa parka atdzīvināšanai. Šobrīd interesentiem tūrisma centrā ir pieejami šīs spēles diski, kuru nav daudz, bet iesākumam pietiekami. Ja kādam ir interese, tad diski ir pieejami par brīvu, vienojoties par laiku, kad tos paņemt un atdot. Protams, var iet un spēlēt ar saviem diskiem,” rosina I.Veļķere.

Aizraujoša un azartiska spēle
I.Veļķere uzsver, ka šī ir ļoti demokrātiska brīvā laika pavadīšanas iespēja, jo spēlēt var jebkurā vecumā, disku golfs ir viegli apgūstams, un ieguldījums ekipējumā ir minimāls - diska cena ir no 10 eiro. Spēlēt var gan vasarā, gan ziemā. Sacensības notiek arī diennakts tumšajā laikā. Trasē ir izvietoti uzskates materiāli pie katras mešanas vietas ar shēmā attēlotiem metriem līdz grozam, pie groziem ir uzliktas norādes uz nākamo mešanas laukumu, lai gan tas jau ir redzams, jo trases garums ir apmēram divi kilometri.
Par pasākumu atsauksmes ir ļoti pozitīvas, nebija gaidīts, ka būs tik interesanti. Daži pat nožēloja, ka nav paņēmuši līdzi bērnus. Pēc pasākuma cilvēki priecājās, ka tagad būs, kur ar draugiem atbraukt izklaidēties. Līdzi spēlētāju grupiņām gāja profesionāls spēlētājs, kurš visu izstāstīja un pamācīja. Profesionāļi parasti līdz grozam iet ar trīs metieniem, reti kuram tas izdevās. Liels pluss bija saulainais laiks.
Pasākumu rīkoja Alūksnes pašvaldība sadarbībā ar klubu “Chilli Disc Golf Latvia”, atbalstītājs - Latvijas Disku golfa federācija, kas bija sarūpējusi balvas labākajiem konkursos un izspēlēja deviņu grozu apli. Tie, kas piedalījās un uzvarēja, balvās saņēma diskus. Beigās bija paraugdemonstrējumi. Pasaulē disku metot līdz pat 230 metriem, bet šeit meta 160-170 metrus. Jāatzīmē, ka lielajā laukumā ir 18 grozi, bet, protams, tas finansiāli ir divreiz dārgāk. Laukums ir veidots tā, ka ir iespējams to paplašināt un rīkot lielākas sacensības. Federācijas pārstāvji teica, ka viņi ir ļoti ieinteresēti, lai šeit parādītos jauni spēlētāji un varētu rīkot sacensības.

— Didzis Bauers

Citu datumu laikraksti

  • Par to, ko atļaujamies

    Šonedēļ divu dienu laikā notikuši divi gadījumi par “Alūksnes Ziņu” darbību, kas raisa pārdomas. Par to, ko atļaujamies (kādas personas ieskatā - par...

  • Kā vērtēt vēlēšanu rezultātus?

    Aizvadītajā nedēļā 954 vēlēšanu iecirkņos Latvijā un 121 vēlēšanu iecirknī ārvalstīs notika 13.Saeimas vēlēšanas. Vēlēšanu iecirkņos savu balsi...

  • Vēlēšanas atgādina aklo randiņu vai veikala reklāmu

    Šogad 13.Saeimas vēlēšanas mūsu pusē iekrita vienā dienā ar svecīšu vakaru. Savu balsi nodevu iepriekšējā dienā, jo nekādi to nevarēju savienot ar...