Atklāj renovēto koka tiltu uz Alūksnes Pilssalu

Uz Alūksnes Pilssalu tagad ved jauns un skaists renovēts koka tilts, kurš, spītējot stiprajam vējam, sestdien svinīgi tika atklāts.

Uz Alūksnes Pilssalu tagad ved jauns un skaists renovēts koka tilts, kurš, spītējot stiprajam vējam, sestdien svinīgi tika atklāts. Pēc tilta atklāšanas atpūta turpinājās ar dažādām aktivitātēm Bērnu svētkos.
Tilta atklāšanas viesus ar savu muzicēšanu sagaidīja Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris. Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Viktors Litaunieks norādīja, ka Alūksnes pilsētā nav daudz tiltu, bet tiem, kas ir, katram ir sava interesanta un nozīmīga vēsture.
"Tilts uz Pilssalu bija veidots no koka, un arī atjaunotais tilts ir koka, lai gan mūsdienās ir pieejami dažādi moderni būvniecības materiāli. Bet mūsu koka tiltam ir sava sirsniņa, tas ir jauks un nozīmīgs akcents mūsu pilsētā. Alūksnieši saka lielu paldies visiem, kas darīja lielus un mazus darbus, lai tiltu atjaunotu," sacīja V.Litaunieks. Alūksniešus viņš rosināja katru reizi, kad atnāks pie Pilssalas tilta, uzsmaidīt tam - un tilts, ezers, pilsēta un dzīve uzsmaidīšot viņiem pretī.
Tilta pārbūvi veica SIA "Smiltenes 8.CBR". Uzņēmuma darbu vadītājs Guntis Priedīte pateicās par sniegto atbalstu dažādu darbu izpildīšanā tilta remontdarbu laikā pilsētas iedzīvotājiem, tirgotājiem, uzņēmējiem un Alūksnes pašvaldībai. "Kopiet un gādājat par savu jauno tiltu!" viņš vēlēja. Uzņēmuma vārdā G.Priedīte Alūksnes pašvaldībai dāvāja simbolisku koka atslēgu, lai tā vienmēr atgādinātu par skaistā Pilssalas tilta renovāciju 2007.gadā.
(Turpinājums no 1.lappuses)
Svētā Bonifācija Romas katoļu baznīcas prāvests Andžejs Keziks un Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Atis Grīnbergs iesvētīja jauno tiltu. A.Grīnbergs uzsvēra, ka tiltus jau izseni cilvēki ir būvējuši kā miera simbolu.
"Ikreiz, kad tiek būvēts tilts, kaut kas no tā, kas šķir cilvēkus redzamā veidā, tiek atkal pārvarēts. Tādēļ tilta būvēšana vienmēr ir tiekšanās pēc miera, jo kara laikā visi tilti tiek spridzināti, lai netiek otram. Bet šodien notiek kaut kas tāds, kas liek mums cerēt un priecīgi raudzīties nākotnē. Mums vienmēr ir jābūvē tilti arī no sirds uz sirdi. Lai šādi tilti tiktu būvēti no tiem, kuri var un kuriem ir, uz tiem, kuriem nav - lai starp mums nebūtu nekādu plaisu," sacīja A.Grīnbergs.
Pēc Alūksnes rajona padomes dāvātā ziedu vainaga, ko ar labiem vēlējumiem tiltam iemeta Alūksnes ezerā, visi atnākušie kopīgi devās pāri jaunajam tiltam un, tie, kas to darīja pirmo reizi, varēja klusībā ievēlēties kādu vēlēšanos. Tilta otrā galā iedzīvotājus sagaidīja Pūce, kas mudināja doties tālāk uz estrādi un vērot koncertu "Uzdziedāsim kopā ar Čučumuižas rūķiem!", kurā priekšnesumu sniedza arī Alūksnes Bērnu un jauniešu centra mazie dejotāji. Pēc tam svētki turpinājās Pilssalas stadionā, kur notika sportiskas aktivitātes dažāda vecuma bērniem. Ikviens varēja apmeklēt arī Rīgas cirka izrādes, kurās uzstājās ne tikai pašmāju mākslinieki, bet arī no Francijas un citām valstīm. Savukārt vakarā Pilssalas estrādē notika pirmā šīssezonas zaļumballe, kurā muzicēja grupa "Apvedceļš".
Alūksnes Novada fonds īsteno mērķprojektu, kura laikā ikviens var ziedot naudu Alūksnes Pilssalas tilta atjaunošanai. Fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece norāda, ka līdz šim ir savākti 1078,07 lati. Bet vēl līdz augustam ikvienam ir iespēja ziedot. "Par šiem līdzekļiem tiltam tiks iegādāts un uzlikts apgaismojums, ko paredzēts atklāt Alūksnes Pilsētas svētku laikā augustā. Aicinām būt atsaucīgiem arī citus ziedotājus," saka Dz.Zvejniece.
***
Fakti
Jaunais Pilssalas tilts, tāpat kā iepriekšējais, ir no koka, izņemot siju konstrukcijas, kas ir metāla. Septiņdesmit metrus garajam un sešus metrus platajam tiltam uz metāla sijām ir piestiprināti koka paneļi, kuru biezums ārējās malās ir 14 centimetri, bet vidū – 19 centimetri. Šāda konstrukcija izvēlēta, lai novērstu ūdens uzkrāšanos. Virs tiem garenvirzienā ir dēļu klājumus.
Jaunā tilta izturība ir 30 tonnas. Brauktuves platums - 5,40 metri. Atsevišķa trotuāra izbūve gājējiem pēc projekta nebija paredzēta.
Tilta uz Pilssalu renovācija notika Baltijas jūras reģiona INTERREG III B Kaimiņattiecību programmas INTERREG IIIA Ziemeļu prioritātes no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem līdzfinansētā projekta "Kultūras un vēsturiskais mantojums ilgtspējīgai sociālai un ekonomiskai attīstībai cietokšņu trijstūra apvidū Alūksne-Vastselīna-Izborska" laikā.
Tilta kopējās izmaksas saskaņā ar iepirkuma procedūru ir 157 240 latu.

Citu datumu laikraksti

 • Audzēkņi mācās praksē

  Alsviķu profesionālā skola no šā gada janvāra līdz jūlijam īsteno projektu „Alsviķu profesionālās skolas kvalifikācijas prakses”.Alsviķu profesionālā...

 • Būs Mazo bērnu tusiņš

  Ikviens pirmsskolas vecuma bērns kopā ar vecākiem tiek gaidīts Mazo bērnu tusiņā Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādē „Sprīdītis”.Ikviens...

 • Sveiks čaklākos

  Šodien Malienas tautas namā notiks Malienas pamatskolas skolēnu mācību gada noslēguma pasākums – skolēnu interešu izglītības atskaites...

 • Stirnas karbonādes alū

  Stirnas karbonādes - 150 līdz 200 g katra, sāls, ķimenes, piparu graudi, smaržīgie pipari, kadiķogas, šķipsna ingvera, liels sīpols, gabals selerijas...

 • Neaizraujieties ar svilpošanu!

  Ar 1.jūniju mednieki varēs doties stirnāžu medībās.Ar 1.jūniju mednieki varēs doties stirnāžu medībās. Tautā mēdz teikt - meklēt Jāņu buku. Lai...

 • Copes dienas

  30.maijs. Laba copes diena. 31.maijs. Slikta copes diena. Zivīm paredzēts gavēnis. 1.jūnijs. Normāla copes diena. 2.jūnijs.30.maijs. Laba copes...