Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklās novadnieka gleznu izstādi

Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejā no 16.janvāra būs skatāma novadnieka Jāņa Selgas gleznu izstāde.

Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejā no 16.janvāra būs skatāma novadnieka Jāņa Selgas gleznu izstāde. Šajā dienā no pulksten 10.00 līdz 17.00 muzejā būs arī Atvērto durvju diena.
"J. Selga ir dzimis 1913.gada 16.janvārī Alsviķu pagastā zemnieku ģimenē. 1936.gadā viņš pārcēlies uz Siguldu un sācis patstāvīgu dzīvi. J. Selga ir piedalījies pirmo Latvijas lielfilmu "Zvejnieka dēls" un "Kaugurieši" uzņemšanā. Glezniecībai pievērsies 30 gadu vecumā, mācījies Leo Svempa studijā, piedalījies kopizstādēs Rīgā, rīkojis personālizstādes Rīgā, Gaujienā un Alūksnē. Diemžēl mākslinieks vairs nav mūsu vidū," laikrakstam stāsta Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja zinātniski izglītojošā darba organizatore Natālija Pomerance.
J.Selgas meita Solveiga Selga norāda, ka gleznošana bija tēva mūža mīlestība un lielākais darbs. "Jo ilgāk lūkojos tēva gleznās, jo vairāk pērlītes ieraugu. Katrā gleznā ir daudz gaismas, lai arī tā zīmēta tumšās krāsās," saka S.Selga.
J. Selgas gleznas ir zīmētas dažādās tehnikās. "Rudeņos mēdzām braukt uz izstādēm Rīgā, kur tēvs uzmanīgi vēroja citu mākslinieku darbus un guva idejas. Viņš gleznojis dabasskatus, portretus, klusās dabas un abstraktās mākslas gleznas. Man mīļākā glezna ir "Vienpatība", jo uzskatu, ka tajā tēvs ir attēlojis savu būtību. Šī glezna būs skatāma arī izstādē. Viņš ir viens no retajiem, kas darbos izmantojis Latvijas brīvības cīņu tēmu," stāsta S.Selga.
"Daudzas viņa gleznas ir veidotas, izmantojot paletes lāpstiņu. Krāsas liktas drosmīgiem triepieniem. Šajās gleznās katrs var saskatīt ko citu. Esmu apmeklējis gleznu galerijas Eiropā un nekur neesmu redzējis, ka vēl kāds gleznotu šādā stilā," vērtē S.Selgas vīrs, rakstnieks Jānis Polis.
"Šo gadu gribam veltīt tēva piemiņai, rīkot gleznu izstādi un izdot grāmatu par viņu. Mājās glabājas tēva izveidotā viesu grāmata ar apmēram 1000 vairāk un mazāk pazīstamu cilvēku ierakstiem, arī tos izmantosim. Būsim pateicīgi katram cilvēkam, kas tēvu pazina un piekritīs sniegt ieguldījumu grāmatas tapšanā," akcentē S.Selga. Izstāde būs apskatāma līdz 15.maijam.

Citu datumu laikraksti