Atklāta un aizturēta svētbilžu kontrabanda

Ceturtdien Pededzes robežpārejas punktā atklāta un aizturēta 20 svētbilžu kontrabanda vairāku tūkstošu latu vērtībā. Pēc iepriekšējas informācijas kravu atklāja robežsargi sadarbībā ar drošības policiju.

Ceturtdien Pededzes robežpārejas punktā atklāta un aizturēta 20 svētbilžu kontrabanda vairāku tūkstošu latu vērtībā. Pēc iepriekšējas informācijas kravu atklāja robežsargi sadarbībā ar drošības policiju.
Svētbildes nodotas Valsts ieņēmuma dienesta Vidzemes reģionālās iestādes Muitas pārvaldes darbiniekiem.
Svētbilžu vecumu, izcelsmi un aptuveno vērtību noteiks ekspertīzē. Robežsargi saka, ka šis ir vēl nebijis kontrabandas gadījums, parasti pār Krievijas robežu Latvijā mēģina ievest nelegālas izcelsmes spirtu vai cigaretes. Mākslas vērtību kontrabanda ir retums.
"Svētbildes atrastas, veicot padziļinātu automašīnas pārbaudi mikroautobusam "Volkswagen Transporter", kas Latvijā iebrauca no Krievijas. Izdevās atklāt vairākas slēptuves automašīnas sienā aiz apdares paneļiem, aiz griestu apdares paneļiem un zem automašīnas vadītāja sēdekļa, kurās bija paslēptas kopumā 20 dažāda lieluma svētbildes," stāsta Valsts robežsardzes Preses un sabiedrisko attiecību dienesta priekšniece Dace Ūdre Viņa informē, ka robežsargiem atklāt slēptuves automašīnā palīdzējis dienesta suns.
"Suns saimniekam deva norādi, ka aiz automobiļa salona iekšējā sānu un griestu apšuvuma varētu atrasties kas aizdomīgs un, pārbaudot suņa doto norādi, arī atrastas svētbildes," saka D.Ūdre.
Automašīnas vadītājs ir Krievijas pilsonis - 1972.gadā dzimušais Jurijs B. Šoferis robežsargiem atzinis, ka ikonas viņam jānogādā Alūksnē un par šo reisu samaksāti 150 ASV dolāri.
Pededze - Bruniševa šobrīd ir vienīgais robežpārejas punkts, kas darbojas uz Latvijas - Krievijas robežas. Otru robežpunktu - Aizgārša - Lemoni - Krievija bez iepriekšēja brīdinājuma slēdza 1.maijā.

Citu datumu laikraksti

  • Nepaliek tikai savā lauku sētā

    Lāčplēšu mājas saimnieci Ritu Gorbāni, bijušo kolhoza “Umara” lopkopības speciālisti, satiekam pagalmā.Lāčplēšu mājas saimnieci Ritu Gorbāni, bijušo...

  • Kazai Mušai piedzimst četrīši

    Inresesants un visai negaidīts notikums pārsteidzis “Sprekstu” mājas saimieci Ināru Ķeseli. Viņas četrgadīgajai kazai Mušai 27.martā piedzimuši...

  • Katrs saimnieks pēc savām iespējām

    Pārmaiņas valstī vairāk vai mazāk skārušas katru pagastu un tā cilvēkus. Noteikušas likteņus, ražošanas iespējas, ievilkušas vaibstus katrā lauku...