Atklāts Dēliņkalna skatu tornis

Pagājušajā nedēļā Dēliņkalnā notika jaunā skatu torņa atklāšana. Tās norisē varēja piedalīties ikviens interesents. Atklājot torni, izskanēja svinīgas uzrunas, tika stāstītas teikas par Dēliņkalna izcelšanos, savukārt noslēgumā interesenti varēja uzkāpt tornī, lai no 298 metru augstuma ieraudzītu novadu augstāko pilskalnu galotnes, saskatītu Apukalna baznīcas smaili, Alūksnes evaņģēliski luterisko luterāņu baznīcu, Munameģi un pat Alūksnes ezera stūrīti.

Rada kopīgiem spēkiem
Vairākkārt tika izteikti atzinīgi pateicības vārdi skatu torņa projektētājiem, projekta autoriem un vadītājiem, kā arī būvniekiem, kas īstenoja visnotaļ sarežģīto darbu - uzcelt torni vietā, kur nepieciešams nogādāt smago tehniku, izmantojot vien meža ceļu.
Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis ar humoru atzīmēja, ka tornis kalnā “nācis” pa to pašu ceļu, kuru atklāšanas pasākuma dalībnieki paši mērojuši kājām. Viņš vairākkārt pateicās par sadarbību projekta īstenošanā. “Paldies Dabas aizsardzības pārvaldei, projekta autoram SIA “BM projekts”, būvfirmām SIA “Smart Energy” un SIA “Livland Group”, būvuzraugiem SIA “Būvuzraugi LV”. Vislielākais paldies projekta vadītājai Inesei Zīmelei-Jauniņai, kura ir šī projekta dvēsele,” pauda  A.Dukulis.
Alūksnes novada domes pārstāvji pateicās arī skatu torņa zemesgabala īpašniekam Jurim Putniņam, kurš bijis atsaucīgs, piekrītot torņa būvniecībai privātīpašumā. Tāpat A. Dukulis pateicās Jaunlaicenes, Veclaicenes un Ziemeru pagasta zemju īpašniekiem – šie cilvēki ir veltījuši daļiņu savas zemes sabiedrībai.

Bagātības, kas jānodod
nākotnei
Vēlēdamies izmantot dabas bagātības, kā arī apvienot novadu skaistākos dabas un kultūrvēstures objektus vēsturiskām saitēm, Alūksnes novada dome sadarbībā ar zemju īpašniekiem, Apes novada domi un citiem sadarbības partneriem pirms četriem gadiem uzsāka idejas īstenošanu par Dēliņkalna skatu torņa celtniecību. “Alūksnes un Apes novadiem, manā skatījumā, ir paveicies, jo mūsu pašvaldību teritorijas atrodas tādā brīnišķīgā vietā kā Veclaicenes ainavu apvidus. Šajā teritorijā ir ļoti daudz dažādu dabas bagātību. Tādēļ radās ideja apvienot šīs bagātības vienā maršrutā, izveidot projektu un uzbūvēt arī jaunu torni, lai dabas bagātības varētu vērot arī no augšas,” teica Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers. Viņš arī uzsvēra, ka tādējādi tapis ne tikai jauns tūrisma objekts, bet iegūts veids, kā mazināt antropogēno slodzi, kas ir arī viens no projekta mērķiem.
Pateicības vārdus teica arī Apes novada pārstāve Astrīda Harju, neslēpjot gandarījumu par projekta iznākumu. “Es jau esmu uzkāpusi skatu tornī un varu teikt, ka skats ir vienkārši fantastisks! Mēs varam ieraudzīt, ka katrā lauku sētā, katrā nostūrītī saimnieko Dievs, daba, darbs - šī latviskā trīsvienība, kas mums katram svēta. Mums dotā dabas dāvana ir sargājama, kopjama un nākotnei nododama,” pauda A.Harju.
— Teksts un foto: Žaklīna Stricka

Citu datumu laikraksti