Atkušņa laikā dzīvoklī vienmēr ir plūdi

“Par ko es maksāju īri, ja katru reizi, kad ir atkusnis, man dzīvoklī no griestiem tek ūdens?” šo jautājumu alūksniete Jevgēnija Ivanova neskaitāmas reizes uzdevusi mājas apsaimniekotājiem, firmas “Alūksnes nami” darbiniekiem.

"Par ko es maksāju īri, ja katru reizi, kad ir atkusnis, man dzīvoklī no griestiem tek ūdens?" šo jautājumu alūksniete Jevgēnija Ivanova neskaitāmas reizes uzdevusi mājas apsaimniekotājiem, firmas "Alūksnes nami" darbiniekiem, bet ne reizi nav saņēmusi ne atbildi, ne palīdzību.
Dzirnavu ielā 3-6 J.Ivanova dzīvo 34 gadus. Dzīvokli par labu darbu viņai piešķīra kādreizējais Alūksnes Sadzīves pakalpojumu kombināts. Tas ir pašvaldības dzīvoklis, ko tāpat kā visu māju apsaimnieko firma "Alūksnes nami". I.Ivanova firmai maksā par apsaimniekošanu, tādēļ ir saprotama viņas vēlēšanās pretī saņemt atbilstošu pakalpojumu. Bet jau daudzus gadus viņa pacietīgi samierinās, ka atkušņa laikā divistabu dzīvoklī no griestiem tek ūdens, bojājot tā sienas un grīdu.
"Neskaitāmas reizes esmu vērsusies "Alūksnes namos" un lūgusi, lai darbinieki vismaz atnāk apskatīties. Neviens neuzskata par vajadzīgu aplūkot, kādi no nemitīgajiem plūdiem izskatās dzīvokļa griesti un sienas. Vienīgais cilvēks, kas no šīs firmas pērn atnāca, bija darbinieks Erhards Seps. Viņš piegāja pie istabas loga, paskatījās un teica: "Uzlieciet apakšā lielāku trauku!" Tapetes jau sen bija atlīmējušās slapjuma dēļ, tādēļ noplēsu tās pavisam - ja nav, lai nav," stāsta J.Ivanova.
Lielam apmetuma gabalam krītot no bojātajiem griestiem, alūksnietei sasita televizoru, kuru vajadzēja remontēt. Reizēm, istabā uz grīdas krājas lielas ūdens peļķes. "Pērn vasarā "Alūksnes nami" remontēja mājas jumtu, bet nekas nemainījās - tāpat dzīvoklī no griestiem atkušņa laikā tek ūdens," neizprot J.Ivanova.
Šā gada 26.februārī "Alūksnes nami" ir iesnieguši prasību tiesā, ka īrniecei J.Ivanovai ir 75,63 latu parāds par laika periodu no 2003.gada aprīļa līdz 2004.gada janvārim. Sieviete atzīst, ka sāp sirds par apsaimniekotāju rīcību, kas cilvēkus spēj tikai iesūdzēt tiesā, nevis palīdzēt risināt problēmas. "Protams, es ar laiku nomaksāšu parādu, bet sāp sirds par pārestību," saka J.Ivanova.
Dzirnavu ielas 3 mājas vecākā Rota Puķīte apstiprina, ka J.Ivanovai dzīvoklī tek ūdens, kad pavasaros kūst ledus. Viņa uzsver, ka pašlaik "Alūksnes nami" mājā Dzirnavu ielā 3 remontē kāpņu telpas.
Sazinoties ar "Alūksnes namiem", saņēmām firmas rīkotājdirektora Alvja Bukovska atbildi. Jautājot, vai šajā gadījumā "Alūksnes namu" pienākums nebūtu pārrēķināt dzīvojamo telpu īres un apsaimniekošanas maksu, ja to lietošana nav atbilstoši nodrošināta, A.Bukovskis uzsver, ka to vajadzētu palielināt, lai novērstu mājas defektus.
Viņš apgalvo, ka Dzirnavu ielas 3 mājas jumts ir savu laiku nokalpojis un to vajadzētu pilnībā nomainīt. "Mēs novēršam jumta tecēšanu vienā vietā, bet pēc laika tas tek jau citur. Jumta vecā šīfera loksnes laika gaitā ir kļuvušas ļoti trauslas, rodas jaunas plaisas. Būtu jāveic jumta kapitālremonts, kam pašlaik nav līdzekļu. Uzskatu, ka dzīvokļu īpašniekiem vajadzētu izmantot iespēju ņemt kredītu," skaidro A.Bukovskis.

Citu datumu laikraksti

 • Nepaliek tikai savā lauku sētā

  Lāčplēšu mājas saimnieci Ritu Gorbāni, bijušo kolhoza “Umara” lopkopības speciālisti, satiekam pagalmā.Lāčplēšu mājas saimnieci Ritu Gorbāni, bijušo...

 • Kazai Mušai piedzimst četrīši

  Inresesants un visai negaidīts notikums pārsteidzis “Sprekstu” mājas saimieci Ināru Ķeseli. Viņas četrgadīgajai kazai Mušai 27.martā piedzimuši...

 • Katrs saimnieks pēc savām iespējām

  Pārmaiņas valstī vairāk vai mazāk skārušas katru pagastu un tā cilvēkus. Noteikušas likteņus, ražošanas iespējas, ievilkušas vaibstus katrā lauku...

 • Dejotāji sadanco Apes arodvidusskolā

  28. aprīlī Apes arodvidusskolā uz kopīgu draudzības vakaru sanāca ne tikai pašu skolas dejotāji, bet arī viesi no citām arodvidusskolām.28. aprīlī...

 • Robežpārejas punktā darbs nav mainījies

  Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšnieks Vladislavs Skromāns apgalvo, ka Pededzes robežpārejas punktā darbs rit ierastajā ritmā, lai gan...

 • Virešu pagastā ir trakumsērgas karantīna

  Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas karantīna.Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas...