Atrod savu sapņu profesiju

Apes novadā, iesaistoties projektā “Proti un dari”, jaunietei Diānai Bogdānovai no Virešu pagasta bija iespēja noskaidrot, kāda profesija vai arods viņai būtu piemērots, un apgūt to. Projekta ideja paredz iesaistīt darba tirgū jauniešus, kuri tobrīd nestrādā un nemācās. Diāna izmantoja šo iespēju un apguva manikīres un pedikīres specialitāti, lai nākotnē pati būtu sev darba devēja.

Kļūst par manikīri
Jaunās prasmes jauniete divu mēnešu laikā apguva SIA “Edeira” filiālē Valmierā, iegūstot profesionālās pilnveides un tālākizglītības iestādes “Profesionālā skaistuma skola” sertifikātu “Nagu kopšanas pakalpojumi”. Projekts deva iespēju jaunietei, sadarbojoties ar projekta programmas vadītāju un sava pagasta sociālo darbinieku, kura projektā iesaistās kā mentors, kopīgi plānojot aktivitātes, iegūt zināšanas - par pašnodarbinātības iespējām, par Nodarbinātības valsts aģentūras piedāvātajiem pakalpojumiem, apmeklējot uzņēmumu, kurā uzņēmuma īpašniece dalījās un stāstīja par savu pieredzi, uzsākot uzņēmējdarbību, par pozitīvo pieredzi būt pašam kā darba devējam, nevis darba ņēmējam, par grāmatvedības kārtošanu, gan par projektu iespējām finansējuma piesaistei, uzsākot uzņēmējdarbību.
Iesaistīties projektā viņu pamudināja drauga mamma. “Pirms tam divus gadus mācījos Rīgā par vizuālā tēla stilisti, taču mācības nācās pamest, jo pieteicās dēliņš. Projektā piedāvātās iespējas bija labs risinājums, lai varētu turpināt ko jaunu mācīties, jo uz Rīgu izbraukāt ar mazu bērniņu uz rokām nav iespējams. Piesakoties projektam, kas paredzēja veikt manu profilēšanu jeb noteikt piemērotāko virzienu, kurā izglītoties, sekoja reālas apmācības. Jau iepriekš zināju, ka man patīk skaistumkopšana un varētu izglītoties šajā virzienā, un profilēšanas laikā guvu apliecinājumu, ka tas ir man piemērots virziens, kurā attīstīties. Mani interesēja manikīrs un pedikīrs, bet nekad nedomāju, ka patiešām būs šāda lieliska iespēja pilnveidoties šajā jomā,” stāsta jauniete.

Lieliska iespēja
Lai arī šobrīd jauniegūtās zināšanas un prasmes tiek pielietotas, pucējot vien draugu un paziņu rokas un kājas, Diānai ir sapnis par sava salona atvēršanu. “Protams, ka vēlos atvērt pati savu salonu, pagaidām tas ir vairāk kā sapnis, bet tiecos uz to, lai tas piepildītos. Visas iegūtās zināšanas ir ļoti noderīgas un svarīgas. Apguvu arī grāmatvedības pamatus, kas ir svarīgi, sākot darīt ko pašam savu. Ja atvēršu savu salonu, iegūtās zināšanas man būs noderīgas un svarīgs pamats. No kā sākas uzņēmums? Viss sākas ar “papīru lietām”,” viņa saka.
Diāna rosina arī citus jauniešus iesaistīties līdzīgos projektos un izmantot iespējas pilnveidoties. “Manuprāt, jauniešiem pašiem ir vairāk jāinteresējas par šāda veida projektiem, jo neviens aiz rokas neņems un nevedīs mācīties. Šis projekts ir lieliska iespēja apgūt zināšanas jomā, kura interesē, un nevajag baidīties piezvanīt un pieteikties, jo šie cilvēki, kuri strādā pie projekta, ir superīgi! Viņi palīdzēs arī tad, ja nezināsi, ko tieši vēlies. Tāda jau ir arī projekta ideja - palīdzēt. Jaunieši, šī ir lieliska iespēja!” viņa saka.
Projekta “Proti un dari” iespējas Apes jaunieši vēl var pagūt izmantot.

Vai grib strādāt?
Vai jauniešiem reģionos ir pietiekami darba iespēju? Diāna teic, ka viss atkarīgs no paša jaunieša. “Nav tā, ka jauniešiem ir ļoti daudz iespēju, bet darbu atrast var. Un ir jādara darbs ar prieku, citādāk īsti nav jēgas iet uz darbu. Visgrūtāk laikam ir jauniešiem, kuri vēl nav pilngadīgi, jo šajā vecumā ir visgrūtāk atrast darbu. Jaunieši ir dažādi - ir tādi, kuri grib maz strādāt un daudz pelnīt, bet ir arī tādi, kuri sāk ar mazumiņu, un tad arī ir jūtama izaugsme, ka ar laiku tu kļūsti gudrāks, tiec apmaksātākā darbā. Es laikam esmu pie tiem, kuri sāk ar mazumiņu, bet tiecos uz to augstāko, manā gadījumā - uz savu skaistumkopšanas salonu,” viņa saka.
Diāna mācījusies Sikšņu pamatskolā un, kā pati saka, nāk no mazas, bet spēcīgas skolas, jo tieši skolā viņai iemācīts pats svarīgākais. “Skolā man iemācīja, ka ir jādara tas, kas patīk, un jādara tas ar lielāko prieku. Pie tā arī pieturos,” viņa saka. Jauniete iesaistījusies vietējos pašdarbības kolektīvos, piemēram, spēlē vietējā teātrī. “Man šķiet lieliski, ka ir iespēja kaut vai nedēļā reizi satikties ar cilvēkiem un padziedāt, padejot vai vienkārši parunāties. Cilvēki, kuri iesaistās šāda veida pasākumos, dara to tāpēc, ka paši grib, un dara to ar lielāko prieku,” uzskata Diāna.

— Agita Bērziņa

Citu datumu laikraksti

 • Pārdošanu atliek

  Pārdošanu atliek  4

  SIA “Alūksnes nami” iecerētajā pārdošanā vakar Alūksnes novada domes sēdē bija pavērsiens – domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis rosināja jautājumu...

 • Alūksne īsumā

  Ziemeri ◆ No 28.jūnija sakarā ar tilta avārijas stāvokli līdz ekspertu slēdzienam un turpmāko lēmumu pieņemšanai VAS “Latvijas valsts ceļi” Alūksnes...

 • Uz Mārkalnes ceļa sākušies remontdarbi

  SIA “8 CBR” ir sākuši remontdarbus uz valsts autoceļa Kolberģis–Ponkuļi posmā no Lāzberģa līdz Mārkalnei. Būvnieki aicina autovadītājus būt...