Atsaucoties uz publicēto rakstu “Sporta skolas izmisuma solis”

Mūsu galvām vieglāk ir kārtējos 200 000 eiro iegrūst kādā projektiņā ar Eiropas līdzfinansējumu, jo gan jau no turienes kaut kas atlec, nekā reāli rūpēties par iedzīvotāju dzīves līmeni novadā, un tas ir fakts, mīļie! Pēc pašiem kaut vai plūdi, kā sacīt jāsaka. Kā pašvaldība aizņēmumus atdos? Nu skaidrs, ka uz skolu un citu nenozīmīgo pašvaldības iestāžu rēķina.
Čiekurs Egle

Daži skaitļi no domes atļaušanās.
1. Līdz 243903,00 eiro aizņēmums Valsts kasē kompjūtertomogrāfa iegādei (atmaksa – 2028 .gads)(garantēt ar Alūksnes novada pašvaldības pamatbudžeta līdzekļiem).
2. Lēmums Nr.464 (decembrī) “Par saistību uzņemšanos un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras attīstības risinājuma īstenošanu”. Projekts. Paši izlasiet, kāds. Izmaksas - ne mazāk kā 695 780 eiro. 2.2. Alūksnes novada pašvaldības līdzfinansējums indikatīvi ne mazāk kā 15 % jeb 104 367 eiro.
3. Alūksnes pilsdrupu Dienvidu torņa pārbūve izmaksās 278 306 eiro.
4. Projekts ”Multifunkcionālās servisa ēkas izbūve Pilssalā”. Kopējās būvdarbu izmaksas ir 846 991,86 eiro.
Un turpat “Alūksnes Ziņās” A.Dukuļa gaudas par jostu savilkšanu un taupīgo budžetu.
Varētu turpināt ar industriālo halli un tamlīdzīgi. Paši par sevi projekti nav peļami un pat vērtīgi. Tikai sakiet, kā tas skar mani kā alūksnieti? Ko es gribu? Gribu sakoptus ceļus (pabrauciet Maliena – Liepna), gribu veselības aprūpi (Alūksnē izmeklējums pieejams pēc 3 mēnešiem, Balvos – tas pats pēc 2 nedēļām), gribu izglītības pakalpojumus atbilstoši laikam ar drošām ēkām un telpām (nevis Alūksnes centrā mani bērni vispirms gaida, kad skolotājs izslauka slapjo grīdu). Gribu, lai bērni sporto par tādām pašām maksām kā kaimiņos; gribu, lai mūsu vecīšus, tāpat kā Gulbenes novads, kādreiz aizved uz Balvu baseinu un lai pietiek naudas aprūpes centram kaut vai Mālupē (kur iet bojā viens no labākajiem sporta kompleksiem novadā). Bet pa to laiku, kamēr multifunkcionālajā servisa ēkā par miljonu daži ierēdņi vēros zušu vairošanos un “brančeri” ražos nenopērkamas drēbes, laikam jāmeklē ģimenei draudzīgāks novads. Un visbeidzot – gribu, lai alūksniešiem, tāpat kā gulbeniešiem, nav liegta iespēja brīvi komentēt notiekošo, nav jau privātkantoris šis portāls vai tomēr ir? Varbūt tad cilvēku viedoklis vismaz publiski izskanēs.
Ar čiekuru laikam esam palikuši divi vien.
peteris.apsukrums

Neesat, neesat divatā ar čiekuru palikuši, es arī vēl tepat :) Citi tikai slinkāki un nereģistrējas, lai izteiktu komentārus, ko joprojām brīvi te var darīt. Bet kopumā - sabiedrība rūgst par domes “darbiem” un ir daudz neapmierināto, īpaši par to, kāds solās būt šāgada domes budžets. 1,4 miljoni eiro gadā jāatdod aizņēmumos - šausmas! Pilnībā piekrītu deputātam Kalējam - kam domē divus mēra vietniekus un divus sabiedrisko attiecību speciālistus? Pa vienam! Un paskat, cik naudiņas ietaupīsies - teju 40 000 eiro gadā! Pietiks sporta skolai un vēl kaut kam! Viena no pašvaldības funkcijām un pienākumiem ir gādāt par izglītības pieejamības nodrošināšanu novadā. Tad par to arī rūpējieties un izskaitiet ārā valsts piešķirto dotāciju pedagogu algām, kad lielāties, ka novadā jau visvairāk līdzekļu tērē izglītībai. Cik ir bez valsts dotācijas? Joprojām izglītībai visvairāk?
Liene

Citu datumu laikraksti

 • E-veselība klibo 2

  E-veselība klibo

  Jaunais gads Latvijā sācies ar obligātu valsts E-veselības sistēmas lietošanu, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu...

 • Būs jāpiejož jostas

  Alūksnes novadā šogad būs jāpiejož jostas ciešāk – iedzīvotāju skaits novadā samazinājies un līdz ar to arī pašvaldības budžets. Par Alūksnes novada...

 • Alūksne īsumā

  Alūksne ◆ 29.decembrī pulksten 10.33 ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Laurencenes ielā Alūksnē, kur daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī...