Atskaņo baroka un klasicisma mūziku

Alūksnes mūzikas skolā vakar bija koncerts “Caur baroku uz klasicismu”.

Alūksnes mūzikas skolā vakar bija koncerts "Caur baroku uz klasicismu". Tas radījis audzēkņu pastiprinātu interesi par tā laika ievērojamu komponistu dzīvi un skaņdarbiem.
"Pieredze liecina, ka šie pasākumi izdodas. Skolotāji dod ievirzi, bet visu dara audzēkņi. Viņi mācās uzstāties. Šis ir vairāku ievērojamu komponistu jubileju gads. Aprit 320 gadu kopš Johana Sebastiana Baha dzimšanas, tāpat atcerēsimies viņa dēlu Vilhelma Frīdemaņa un Johana Kristiana jubilejas un skaņdarbus. Jubilārs ir arī Georgs Fridrihs Hendelis, kas dzimis tajā pašā gadā, kad Johans Sebastians Bahs. Ir svarīgi, lai bērni apjaustu, ko viņi spēj atskaņot no šīs mūzikas," uzskata mūzikas skolas skolotāja Agrita Kalniņa.
Muzikālo pēcpusdienu sāka ar slavenākā baroka laikmeta itāļu vijoļmūzikas meistara Arkandžello Korelli skaņdarbiem, ar tiem beidza šādu pasākumu pagājušajā mācību gadā. Baroks bija instrumentālās mūzikas ziedu laiks, kad attīstījās vijoļu un ērģeļu būvniecība, tika pilnveidots klavesīns. Mūzikas skolas kameransamblis spēlēja A.Korelli un Antonio Vivaldi skaņdarbus. Koncertā piedalījās vijolnieku ansamblis un duets, kā arī skolotāja Dace Grise.
"Barokā ļoti iecienīti bija trompetes un mežragi ar augsto tembru, tāpēc koncertā spēlēja pūšamo instrumentu ansamblis, kurā ir divas trompetes un mežrags. Visvairāk bija klavieru skaņdarbu, sākot no menuetiem, prelūdijām un beidzot ar grūtākiem, ko spēlē mūzikas vidusskolā," skaidro A.Kalniņa.
Viņa atzīst, ka J.S.Baha polifono mūziku ir grūti atskaņot. Daudzi mūziķi tās spēli ir atzinuši par būtisku prasmes un meistarības attīstībai.
Pāreju no baroka uz klasicismu veido J.S.Baha dēli. Klasicisma spilgts komponists ir Volfgangs Amadejs Mocarts, bez viņa šī laikmeta mūziku ir grūti iedomāties. Koncerta programmu vadīja mūzikas skolas audzēknis Gunārs Rudzītis, kas stāstīja par ievērojamāko komponistu daiļradi un šā laika mūzikas iezīmēm.

Citu datumu laikraksti

  • Par studentu zinātnisko darbu konkursu

    Latvijas Banka izsludina ikgadējo Latvijas augstskolu studentu zinātnisko darbu konkursu.Latvijas Banka izsludina ikgadējo Latvijas augstskolu...

  • Specializēs zemessardzes bataljonu

    Uz Zemessardzes 31. bataljona bāzes veidos Zemessardzes 31. bataljonu aizsardzībai pret masu iznīcināšanas ieročiem.Uz Zemessardzes 31. (Balvu)...

  • Lems par divu miljonu latu kompensāciju

    Šodien, 25.janvārī, valdība lems par divu miljonu latu piešķiršanu pašvaldībām, lai kompensētu vētras radīto postījumu novēršanā iztērētos...