Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atskatoties uz 2007.gadu

Aizvadīti skaistie Ziemassvētki un ar brīnišķīgu salūtu sagaidīts jaunais gads, bet tas bija brīdis, kad katrs nedaudz piestājam ikdienas steigā, palūkojamies atpakaļ, vērtējam savas veiksmes, neveiksmes….

Aizvadīti skaistie Ziemassvētki un ar brīnišķīgu salūtu sagaidīts jaunais gads, bet tas bija brīdis, kad katrs nedaudz piestājam ikdienas steigā, palūkojamies atpakaļ, vērtējam savas veiksmes, neveiksmes…
Visiem, kas saistīti ar skolas dzīvi, divreiz šī sajūta baudāma, jo kalendārais gads un katrs mācību jaunais gads nav saistīti.
Kāds tad bijis pagājušais 2007.gads Alūksnes vidusskolā? Protams, kā jau katra dzīvē, arī skolā ir bijuši gan patīkami, gan ne tik patīkami brīži. Gribētos jau, lai vairāk ir tā patīkamā, skaistā.
Priecājamies par 2007.gada absolventiem, kuri veiksmīgi uzsākuši mācības kādā citā mācību iestādē vai strādā. No kopējā absolventu skaita 48 procenti turpina izglītību augstākajās mācību iestādēs, vidējās speciālajās mācību iestādēs izglītību turpina 9 procenti, darba gaitas uzsākuši 35 procenti 12.klašu absolventu, armijā devušies 2 absolventi (4 procenti no kopējā absolventu skaita). Divi absolventi jūnijā saņēma Ministru prezidenta Pateicības rakstus: Agita Auziņa par aktīvu sabiedrisko darbu un Staņislavs Kapustins par labām un teicamām sekmēm. 9.klašu skolēnu tālākizglītība – uz arodskolām, arodvidusskolām, tehnikumiem, koledžām mācīties devušies 8 skolēni, bet mācības vidusskolā turpina 24 skolēni, ģimnāzijā - 1 skolēns.
15 skolēni, beidzot 2006./2007.mācību gadu, saņēma pilsētas domes naudas prēmijas: Selva Linda Bāliņa, Samanta Brice, Vlada Agafonova, Līga Gradovska, Lana Auziņa, Amanda Dortane, Dana Melgalve, Silva Gradovska, Kristīne Krekovska, Santa Sīle, Aleksandra Orehova, Artūrs Baļiņš, Raivo Kaulakans un Staņislavs Kapustins. Veiksmi, pacietību un darba sparu arī turpmāk!
Skolas komanda uzvarēja "Zaļās jostas" konkursā. Skolēniem un skolotājām Ainai Ezeriņai un Līgai Krūmiņai septembra sākumā bija skaists ceļojums uz Franciju. Jāteic, ka arī šogad, skolotājas A.Ezeriņas mudināti, skolēni aktīvi iesaistās makulatūras un izlietoto bateriju vākšanā.
Skolotājas Maijas Semjonovas klase piedalījās akcijā "Nesmēķējošā klase" un ieguva dāvanu karti 25 latu vērtībā. Šajā mācību gadā konkursā "Nesmēķējošā klase" pieteikusies 7.a klase audzinātājas Ineses Kaulakanes vadībā. Ar skolotājas M.Semjonovas iniciatīvu tika uzrakstīts apkārtnes labiekārtošanas projekts un iegūti līdzekļi skolas apkārtnes apzaļumošanai.
Vizuālās mākslas rajona konkursā "Māksla, mūzika" skolotājas Sanitas Čibalas vadībā tika iegūta 1.vieta un savu dalību varēja apliecināt radošajās darbnīcās novadā. Priecājāmies par Kristīnes Zaharovas brīnišķīgo uzstāšanos un iegūto 1.vietu "Latvijas talanta" konkursā, Andreja Rastorgujeva un Žannas Juškānes sportiskajiem panākumiem!
Skolā notika mācību priekšmetu nedēļas, kur skolēniem bija iespējams parādīt savas zināšanas un erudīciju matemātikā, fizikā, bioloģijā, vēsturē, ģeogrāfijā. Skolēni tikās ar dzejniekiem – novadniekiem, represētajiem, 1991.gada barikāžu dalībniekiem. Vairāk par pienākumiem un tiesībām uzzināja no pašvaldības, Valsts policijas darbiniekiem, kā arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas darbiniekiem. Skolēni, skolotājas Anitas Svikles mudināti, piedalījās Ēnu dienā. Pie mazajiem ciemojās "Ceļa skola", inspektors Robis, kas vēlreiz un vēlreiz atgādināja par ceļu satiksmes un drošības noteikumiem. Skolēniem bija iespēja diskutēt par ugunsdrošības jautājumiem un pašiem arī praktiski pamēģināt dažādās stafetēs, kā ir būt ugunsdzēsējam. Azartiski kopā ar vecākiem skolēni startēja sporta sacensībās un apmeklēja dažādas kultūrvēsturiskas vietas mūsu pilsētā, rajonā un Latvijā.
Par tradīciju jau kļuvusi Bībeles stunda adventes laikā. Vecā gada nogalē skolā tā notika pa klašu grupām. Viesojās evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Atis Grīnbergs, pareizticīgo tēvs Popovskis, Svētās Romas katoļu priesteris Rolands Kairišs un kapelāns Dāvids Šterns. Mācītāji runāja par ticību, reliģijas simboliem, to nozīmi, svētkiem, pielūgsmes objektiem.
Deju kolektīvs "Varavīksne" piedalījās vairākos koncertos, bet valstī - "Latvju bērni danci veda" Dobelē jūnija sākumā, "Kad sirdspuksti satiekas bruģī" Valkā maija beigās un "Vilksim košu zelta jostu apkārt savu tēvu zem"" Apē 30.novembrī, kad notika piektais koncerts Latvijas robežpilsētās.
Novembrī skolā valdīja īpaša gaisotne. Apritēja pieci gadi, kopš brīvās Latvijas laikā aizsākta tradīcija – lāpu gājiens Lācplēša dienā. Tieši novembrī skola piedalījās pasākumu ciklā "Mana skola Latvijā", un prezidenta vizītes laikā skolu apciemoja prezidenta kundze Lilita Zatlere.
Paldies visiem, kas atbalstīja un palīdzēja pilnveidot ieceres!
***
Apsveicam!
Pateicības, I semestri beidzot, saņēma:
par labu mācību darbu
1.klases skolēni: Līva Nāgele, Artūrs Rainiks,
2.klases skolēni: Raimonda Paķonka, Samanta Brice, Silva Bāliņa, Vlada Agafonova, Oskars Jaunslavietis,
4.klases skolēni: Līga Gradovska, Silva Gradovska, Lana Auziņa, Dana Melgalve, Amanda Dortane;
par labām un teicamām sekmēm
5.klases skolēni: Elvīra Barinova, Adelīna Laipaka, Santa Sīle,
7.a klases skolēni: Albīna Minnibajeva, Edgars Razmislovs,
9.b klases skolnieks Raivo Kaulakans;
par apzinīgu mācību darbu
10.a klases skolnieces: Zuzanna Priede, Lauma Upmane.
Janvārī
Turpinās makulatūras vākšana.
Visās klašu grupās rit viktorīna "Latviešu folklora gadsimtu griežos". Skolēniem būs jāmāk tautasdziesmas par dabu, dabas parādībām, gadskārtām, dzīvniekiem, putniem, tēvuzemi, karavīriem, ģimeni un citu. Jāpazīst tautas tērpi, raksturīgais katram novadam. Veiksmīgākie tiks izvirzīti uz Alūksnes rajona latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensībām "Lakstīgala", kas notiks 24.janvārī.
Būs tikšanās un diskusija par bērnu tiesībām un pienākumiem ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspektori Līgu Bērziņu.
Īpaša pasākumu virkne veltīta 1991.gada barikāžu atcerei. Notiks dokumentālo filmu demonstrēšana, tikšanās ar tālaika aculieciniekim – barikāžu dalībniekiem.
Mūzikas pulciņa dalībnieki piedalīsies ABJC un Alūksnes rajona bērnu un jauniešu Dziedošo, dejojošo talantu konkursā 25.janvārī.
8.-12.klašu skolēni piedalīsies rajona publiskās runas konkursā.
Februārī
Sveču izstāde.
"Pāru dēkas" - Valentīndiens noskaņā veidots pasākums 6.-12.klašu skolēniem.
"Minimisters un Minimis Alūksnes vidusskola" piedalās sagatavošanas grupa - 5.klasei.
Koncerts "Tolerances spēks".
Ar uzvedumu "Ojārs Vācietis laikabiedru atmiņās" 11. – 12.klašu skolēni piedalīsies rajona literāro uzvedumu un skatuves runas konkursMartā
Konkurss "Avīžnieks" un popiela, kur veiksmīgākie tiks izvirzīti uz ABJC šādu pašu pasākumu.
Tradicionālais Žetonu vakars.
Tikšanās pa klašu grupām ar represētajiem.

Citu datumu laikraksti

 • Amatpersonu pieķer nedarbos

  Lisabona.Portugāles Pārtikas standartu pārvaldes, kas atbildīga par smēķēšanas aizlieguma ieviešanu sabiedriskās vietās, vadītājs Antonio Nuns...

 • Ne bez skandāliem

  «Pasu bizness» bijis pietiekami ienesīgs."Pasu bizness" bijis pietiekami ienesīgs Pēdējos pāris gadus janvārī par nacionālo tradīciju, gluži kā olu...

 • Prezidentu laiks

  Par vairākām pagājušajām dienām var droši sacīt, ka pasaules notikumu mērogā tās pavadītas zem prezidentu zīmes.Par vairākām pagājušajām dienām var...

 • Pirmais medījums iegūst medaļu

  Izstādē ir vairāku Annas mednieku trofejas.Izstādē ir vairāku Annas mednieku trofejas Armands Skaistkalns pilntiesīgs mednieks ir tikai trīs gadus....

 • Laureāti

  Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību trofeju izstāde atvērta Gulbenē, Pamatu ielā 14, līdz 9.februārim.Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību trofeju...

 • Darbu uzsāk Kredītu reģistrs

  Kopš šā gada 1.janvāra darbojas Kredītu reģistrs – datu bāze par visu kredītņēmēju saistībām pret Latvijas finanšu tirgus dalībniekiem, kuri ir...